عوامل چربی سوزی کدامند؟ قسمت چهارمReviewed by Mehdi kh on May 21Rating: 5.0

در برنامه بهبود کبدی، فرد با شروع برنامه از مسیر تغذیه صحیح با خوراکیها محتوی پتاسیم بالا (سبزیجات)، نتایج سریع تری خواهد گرفت. این اتفاق ناشی از برقرای نسبت سلولی متعادل میان پتاسیم و سدیم است. علاوه بر این و از آنجا که مصرف پروتئین حیوانی بیش از حد، تنش زیادی به کبد وارد می کند، حذف آن برای مدت دو هفته، کمک زیادی به ارتقاء عملکرد کبد می کند.

برای مشاوره در زمینه ی کرایولیپولیز ولاغری موضعی با ما تماس بگیرید .

عامل ۴

چربی زمانی که صحبت از هورمون ها می شود، این طرز فکر اشتباه که چربی را مقصر اصلی چاقی معرفی می کند، رنگی از واقعیت ندارد. چربی به طور معمول هورمون های چربی ساز را تحت تاثیر قرار نمیدهد؛ با این حال و با توجه به اینکه چربی ها به کبد فشار وارد می کنند، به طور غیر مستقیم تولید و کارایی هورمون ها را تحت تاثیر قرار می دهند. اما باز هم چربی، تاثیر بسیار کمی بر تحریک و تولید هورمون های چربی ساز دارد. بسیاری از مردم اهمیت زیادی برای محدود کردن مصرف چربی در رژیم غذایی شان قائل هستند. درست است که برای بدن نوع کبدی، مصرف چربی پایین بهترین است اما علت این نیست که چربیها مستقیما به چربی تبدیل می شوند؛ بلکه به این دلیل است که چربی به کبد فشار مضاعفی وارد می کند.

مزایای رژیم غذایی کم چرب

مزایای رژیم غذایی کم چرب به عنوان عاملی برای کاهش خطر ابتلا به بیماریها، حتى در نوشته های روزنامه ای و برنامه های معمول رسانه ای نیز چندان جدی گرفته نمی شود. همچنین مطالعاتی وجود دارد که نشان میدهد رژیم غذایی کم چرب، تولید هورمون چربی سوز تستوسترون را مهار می کند. به همین دلیل است که شما به مصرف آجیل، دانه ها، آووکادو، روغن تخم کتان و روغن زیتون در رژیم غذایی خود مانند سایر چربی های ذکر شده در این بخش، نیاز دارید. با این وجود هنوز هم مردم در مورد حقایق تغذیه ای اشتباهات قدیمی را تکرار می کنند.چیزی که بیشتر مردم نمی دانند این است که کربوهیدراتها(نان، قند، شراب، آب میوه و غیره) خیلی آسان تر از غذاهای چرب و کلسترولی، به بافت چربی تبدیل شده و کلسترول خون را افزایش می دهند. به عبارت دیگر، کلوچه های کم چرب، خیلی سریع تر از تخم مرغ های پرکلسترول تبدیل به چربی و کلسترول میشوند.

تخم مرغها سرشار از پادزهر کلسترول، یعنی لسیتین هستند. نکته مهمی که در مورد کلسترول ها باید بدانیم این است که با مصرف غذاهایی که دارای کلسترول بالا دارند، بدن کلسترول کمتری تولید کرده و بالعکس با مصرف غذاهای کم کلسترول، بدن کلسترول بیشتری تولید خواهد کرد. این اتفاق توضیح می دهد که چرا بیشتر مردم علیرغم اینکه کلسترول خوراکی کمی مصرف می کنند، باز هم کلسترول خون بالایی دارند. همچنین کلسترول فقط در محصولات حیوانی موجود بوده و در دانه ها، آووکادو، آجیل یا زیتون یافت نمی گردد. واقعیت دیگر در مورد چربی و کلسترول این است که، آن بخش عمده از بدن مثل مغز، اعصاب، هورمونها و غدد میباشد که از چربی ساخته شده است.

بنابراین علیرغم اینکه چربی ها، کالری بیشتری در ازای هر گرم در مقایسه با کربوهیدراتها دارند، برخی از این چربی ها برای ترمیم و جایگزینی بخشهایی از بدن مورد استفاده قرار می گیرند. این مسأله در شرایطی که بدن تحت فشار قرار می دارد، چون نیاز است که آدرنالها هورمون استرس بیشتری تولید کنند، صدق می کند. در نقطه مقابل، کربوهیدرات ها تنها برای تأمین سوخت و عرضه مواد معدنی و ویتامین به بدن استفاده می شوند. به همین دلیل است که کربوهیدراتهای مازاد، به راحتی به ذخیره چربی تبدیل می شوند. از نظر هورمونی هم، خوردن کربوهیدرات ها نسبت به مصرف چربی برای ایجاد اضافه وزن، نقش مخرب تری دارد؛ تا جایی که برخی از مطالعات نشان داده اند، با رعایت رژیم غذایی پر چربی کم کربوهیدرات»، نسبت به رژیم غذایی کم چربی – پر کربوهیدرات»، وزن بیشتری کاهش می یابد.

تاثیر سیری أفت قند خون باعث گرسنگی می شود. خوردن چربی، شما را سیر نگه می دارد. در نقطه مقابل، کربوهیدرات ها این هورمونهای سیری را تحریک نمی کنند بلکه عکس این روند را در پیش گرفته و در نتیجه اثرات سیری را مهار کرده و گرسنگی بیشتری ایجاد می کنند. به چربی امگا-۳ و امگا۶ می باشند؛ به طور کلی، گوشت حیوانات علف خوار نسبت به حیواناتی که با دانه تغذیه شده اند، مقدار چربی های امگا بیشتری دارند. یک نسبت ۱ . ۱ از چربی های امگا-۶ امگا-۳ در رژیم غذایی نیاز است.

این چربیها با مصرف حداقل یک مشت آجیل و دانه در روز برطرف می شود. بدیهی است که دریافت این چربی ها به طور مستقیم و از مواد غذایی نسبت به مصرف مکمل آن ارجحیت دارد، با این حال، مصرف آن، از هر نوعی، بهتر از مصرف نکردن آن است. این چربی های ضروری، مواد اولیه سازنده دیواره های سلولی را تأمین می کنند و همچنین در ساختار میتوکندری کارخانه انرژی سلولی) نیز استفاده می شوند. همانطور که ساختن خانه به چوب نیاز دارد، سلول های شما برای ادامه حیات به چربی های امگا نیاز داشته و حضور آنها، اکسیژن را قادر می سازد تا به راحتی در سراسر بدن گردش کند. مطالعات ارزشمندی وجود دارد که نشان میدهند، سرطان در قسمت هایی از بدن که کمبود اکسیژن دارند، رشد می کند. یکی از علت های پشت صحنه چنین اتفاقی، بی تردید کمبود اسیدهای چرب ضروری و در نتیجه، کاهش اکسیژن و در نهایت خشکی پوست و مو است.

برای مشاوره در زمینه ی کرایولیپولیز ولاغری موضعی با ما تماس بگیرید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − شش =