الهام گرفتن از دیگران گاهی اوقات قوی ترین انگیزه ها برای علاقه مند ماندن به انجام تمرینات ورزشی، از طریق دیگران ایجاد می شود. در اینجا به چند مورد اشاره می کنیم تمرینات ورزشی همراه با یک دوست تمرینی. اگر تمرینات را با یک دوست انجام دهید، زمان سریع تر و شیرین تر می گذرد و احتمال بی حوصله شدنتان کمتر است.

برای مشاوره در زمینه لاغری با متخصصان کلینیک رسپینا تماس بگیرید.

لیز، دو دوست را می شناسد که تمرینات ورزشی را با هم شروع کردهاند، در کلاس آشپزی اسم نوشته اند، هر روز صبح به پیاده روی می روند، دوبار در هفته تمرینات قدرتی انجام میدهند و یکدیگر را تشویق می کنند. به این ترتیب، هر یک از آنها موفق شده پس از چهار ماه، ۹ کیلوگرم وزن کم کند. مهم تر از همه آنکه، به حسی عالی دست یافته اند و طبق گفته ی خودشان، این همکاری آثار حیرت آوری در تحکیم دوستیشان داشته است

پیوستن به یک گروه یا تیم. برای بسیاری از مردم، ورزش کردن گروهی – هم در گروه معمولی و هم در تیم های سازمان یافته . حتی از ورزش با دوست تمرینی هم مفیدتر است. شما با افراد بیشتری آشنا می شوید و جلسه ی تمرینات حتی در صورت غیبت یکی از اعضا باز هم به طور مرتب و در زمان مقرر تشکیل می شود. اگر کندترین فرد گروه هستید، اصلا نگران نباشید.

 نهایت تلاش تان را انجام دهید و مطمئن باشید که وجود گروه، شما را به سعی بیشتر و رسیدن به مراحلی وادار می کند که حتی خوابش را هم نمی دیدید. خجالت نکشید، حتی اگر تا مدتی احساس غریبه بودن هم به شما دست بدهد، مرتب در کلاس ها حاضر شوید تا ببینید که چگونه به یکی از اعضای همان گروه تبدیل می شوید.به یک گروه تناسب اندام اینترنتی ملحق ش وید.

جای خوشحالی است که از طریق اینترنت می توانید با مراکز تناسب اندام سراسر کشور یا حتی سراسر دنیا آشنا شوید. در حال حاضر هزاران وبگاه ورزشی وجود دارد که همفکران علاقه مند به تناسب اندام را با یکدیگر آشنا می کند و فرصت بحث دربارهی تمرینات، نظرات و تلاشهایشان را برای آنها فراهم می سازد.

رژیم فودمپ

 وجود گروههای اینترنتی، به ویژه برای کسانی حائز اهمیت است که امکان رفتن به باشگاه های ورزشی یا تمرین با دوست تمرینی را ندارند و مجبور به انجام تمرینات ورزشی در خانه هستند.داستان موفقیت ها را بخوانید. تجارب سازنده، نه تنها الهام بخش اند بلکه دربرگیرنده ی نکاتی واقعی و قابل لمس نیز هستند. (به یاوه گویی های بی اساس در مورد قبل و بعد افرادی که اغلب بداخلاق بوده اند، ولی با انجام دادن تمریناتی خاص به شکل معجزه آسایی به یک کوه عضلهی خندان تبدیل شده اند، اهمیت ندهید.)

 در وبگاه بهداشت و تندرستی آمریکا AOL، داستان الهام بخش زنی مبتلا به سرطان سینه را می خوانید که در دو ماراتن شرکت می کند، یا زنی که ۴۵ کیلوگرم وزن کم می کند و در حال حاضر یکی از مربیان خوش اندام و متناسب ورزش است

علت اصلی علاقه ی ما به داستان های موفقیت افراد در اینترنت، برخورداری از امکان خواندن نظرات سایر خوانندگان است. گاهی اوقات، نظردهندگان قصه های جالبی برای گفتن دارند.

تمرین برای رویداد ورزشی

سوزان مصاحبه ای با یک وزنه بردار المپیک داشت که طبق گفتهی خودش، به اندازهای ) تنبل بود که اگر مجبور به انجام دادن تمرینات س نگین برای مسابقات المپیک نبود،احتمالا به تمرینات معمولی هم تن نمیداده است.

حتی اگر کمترین امیدی هم به بلند کردن و بالا بردن وزنهی ۲۰۰ کیلویی نداشته باشید، فقط فکر شرکت در رویدادی ورزشی، می تواند سبب جهش در برنامه ی تمرینات بدنیش ما شود. از جمله گزینه های بیشماری که می توانید در آن شرکت کنید:

پیاده روی ۵ کیلومتر، دو ۱۰ کیلومتر، مسابقات کوچک س ه گانه (شامل شنا، دوچرخه سواری و دو) و دوچرخه سواری ۱۶۰ کیلومتر است. شما از زمانی که هزینهی شرکت در مسابقه را می پردازید، هدفمندتر عمل خواهید کرد. ضمنا، احساسی که از موفقیت احتمالی در مسابقه به شما دست می دهد، وصف ناپذیر است.

حفظ جذابیت بی حوصلگی، دشمن هر نوع تمرین ورزشی است. در اینجا به چند روش پیشگیری از بی حوصلگی و حفظ نشاط اشاره می کنیم خودتان را س رگرم کنید. اگر در حال راه رفتن روی تردمیل با آی پد به آهنگ مورد علاقه تان گوش بدهید، ۳۰ دقیقه به نظرتان کمتر از ۱۰ دقیقه می آید. اما اگر اتفاقا آی پدتان را در خانه جا گذاشته باشید، آن وقت است که ۳۰ دقیقه همچون ۳ ساعت خواهد گذشت.

برای بسیاری از مردم، سرگرمی می تواند به معنای چسبیدن به تمرینات ورزشی یا در رفتن از زیر آن باشد.در حال حاضر، در بعضی از باشگاه های ورزشی، خدماتی مثل ورودی های MP3 در تمام به تمرینات را ترکیبی کنید. بعضی از مردم با انجام دادن تمرینات یکنواخت به احساس رضایت می رسند.

 سوزان به دوچرخه سواری همراه با مردی ۶۷ ساله به نام باری عادت داشت. او به مدت ۴۱ سال، هر یکشنبه در مسیری مشخص رکاب میزد. باری برای از دست ندادن برنامه ی دوچرخه سواری خود و حتی به بهای رنجاندن همسرش، حاضر نبود برای یک بار هم که شده به سفری طولانی برود.

 بسیاری از ما برای حفظ انگیزه، به تنوع نیاز داریم. به همین سبب، شاید بی میل نباشید که بعضی از تمرینات ورزشی جانبی را هم که به معنای ترکیب تمرینات است، امتحان کنید. ورزش را می توانید به اشکال مختلف انجام دهید – دوشنبه ها دو، سه ش نبه ها یوگا، چهارشنبه ها پیاده روی و به همین ترتیب ادامه دهید.

 یا اینکه در سرعت و نوع زمین ورزش تنوع ایجاد کنید – یک روز روی سطح صاف و با سرعت زیاد و روز بعد روی س طح شیب دار و آهسته راه بروید. می توانید ابزارهای ورزشی مختلف را هم امتحان کنید . یک جلسه دستگاه های بدن سازی و جلسه ی بعد دمبل. به این ترتیب علاوه بر جلوگیری از یکنواختی، از بروز آسیبهای محتمل در اثر حرکات تکراری هم پیشگیری می شود.

لباس مناسب پوشیدن لباس و کفش های ورزشی قشنگ و راحت، علاوه بر تقویت انگیزه ی ادامه ی تمرینات، می تواند احساس ورزشکار حرفه ای را نیز در شما ایجاد کند. حسی که سبب می شود سایر ورزشکاران هم شما را یکی از خودشان بدانند، اما این واقعیت نباید منجر به اعتیاد شما به خریدن انواع لباس های ورزشی شود.

وقتی لیز صخره نوردی در سالن را آغاز کرد، تی شرت و شورت ورزشی می پوشید. پس از مدتی متوجه شد که صخره نوردان موفق، بالاتنه های رکابی و شلوارهای ورزشی کوتاه تا زیر زانو به تن می کنند. لیز نیز به تدریج خود را با نحوه ی پوشش متداول تطبیق داد و نکات جدیدی را کشف کرد.

مثلا، ظاهر حرفه ای تر او سبب شد تا جمعیت حاضر در سالن هم، او را بهتر بپذیرند. اما مهم ترین نکته این بود که پوشیدن شلوار بلند به هنگام صخره نوردی، بدن را در برابر ضربه و کبودی محافظت می کند، کوتاه بودن پاچه های شلوار تا زیر زانو نیز حرکت آزادانه تر پاها را میسر می سازد، همان طور که بالاتنه ی بدون آستین سبب حرکت آسان تر دستها میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 3 =