ورزش و لاغری | تمرینات ورزشی در رژیم غذاییReviewed by Mehdi kh on Feb 29Rating: 5.0

اگر تازه کار هستید، تعیین اهدافی نسبتا هیجان انگیز و در عین حال منطقی را توصیه می کنیم.اهداف کوتاه مدت نیمی از سال صبر کردن، انتظاری طولانی برای رسیدن به حس رضایت است. برای حفظ انگیزه، باید در بین راه نیز طعم موفقیت را چشید. اهداف کوتاه مدتی را برای چند هفته تا یک ماه در نظر بگیرید.

برای مشاوره در زمینه لاغری با متخصصان کلینیک رسپینا تماس بگیرید.

در اینجا به چند نمونه اشاره می کنیم:

Woman cooking

مدت یک ماه و هفته ای دو جلسه در کلاس رکاب زنی با دوچرخهی ثابت شرکت کنید.

 سعی کنید زمان مورد نیازتان را برای یک کیلومتر پیاده روی ۲۰ ثانیه کاهش دهید.

در عرض دو هفته وزنه ی دیگری به پرس سرشانه اضافه کنید.

برای یک دقیقه و بدون هیچ کمکی سعی کنید روی یک پا بایستید.

اهداف فوری منظور از اهداف فوری، هدفهای تعیین شده برای یک هفته، یک روز یا هر تمرین ورزشی است. با این روش دیگر در باشگاه ورزشی دچار سردرگمی برای انتخاب حرکت نمی شوید.

 در زیر به چند نمونه از اهداف فوری می پردازیم

در پایان هر حرکت ورزشی، ۱۰ دقیقه را صرف حرکات کششی کنید. و حرکات سنگین بالاتنه را انجام دهید و سپس ۲۰ دقیقه با دستگاه بدنسازی اليپتیکال تمرین کنید.

۳۷ کیلومتر بدوید.

۳۲۷ کیلومتر در یک شیب صعودی دوچرخه سواری کنید.

امر بسیار

اهداف جایگزین باید همیشه یک طرح جایگزین نیز داشته باشید تا در صورت ناکامی در هدف اصلی طرح ثانوی خود را تعقیب کنید. با تعیین اهداف یدکی، شانس زیادی برای موفقیت در زمینه های دیگر هم خواهید داشت و در صورت عملی نشدن هدف بلندمدت تان، احساس باخت نخواهید کرد.

فرض کنیم هدف بلندمدت شما، دویدن ۱۰ کیلومتر در فصل بهار است، اما مچ پایتان پیچ می خورد و نمی توانید بدوید. حال اگر یکی از اهداف جایگزین تان تقویت بالاتنه باشد، باز هم می توانید هدف بلندمدت تان را تا بهبود کامل مچ پایتان دنبال کنید.

یادداشت بردارید تعیین هدف و پاداش دهی کار ساده ای است، ولی فراموش کردن آنها کار ساده تری است. برای متعهد ماندن به اهداف و حفظ انگیزه برای موفقیت، پیگیری آنها را پیشنهاد می کنیم. در اینجا به توضیح چند روش مؤثر برای این منظور می پردازیم.

تهیه ی جداول اهداف تان را در معرض دید قرار دهید و در کنار هر یک، پاداش مربوط به آن را بنویسید پر سوزان شناگری را می شناسد که اهداف اش را روی تخته ی شنای خود می نویسد. لیز ) شاگردی دارد که اهداف ورزشی اش را در اسکرین سیور رایانه اش حفظ می کند تا در هرفرصتی بین کارهای تایپی اش، به آنها نگاهی بیندازد.

دفتر تمرینات پیگیری تمرینات بدنی انجام ش ده از طریق ثبت آنها در دفتر تمرینات (یا دفتر تمرینات روزانه)، نتایج بهتری به همراه خواهد داشت. مثلا در پایان هر هفته، نگاهی به آن می اندازید و به خودتان می گویید: “عجب کارهایی کرده ام!“ و انگیزه ی بیشتری برای ادامه پیدا می کنید. وجود دفتر تمرینات، ارزیابی واقعیات و اخذ تصمیمات صحیح را امکان پذیر می کند. شاید به نظر خودتان چهار روز در هفته را ورزش می کنید ولی با رجوع به دفتر تمرینات تان متوجه میشوید که تا اندازه ای در این مورد اغراق کرده اید.

رژیم فودمپ

وضعیت جسمانی تان را ارزیابی کنید و نتایج را به طور منظم در دفتر تمرینات وارد کنید تا در جریان پیشرفت تان باشید. انجام دادن تمرینات ورزشی، نتایج غير قابل لمسی، همچون انرژی بیشتر و اعتماد به نفس بالاتر دارد و در عین حال پیشرفت شما را در قالب ارقام، مثل مقدار وزنه ای که پرس سینه می زنید، تعداد ضربان قلب زمان استراحت و سرعتی که در یک کیلومتر میدوید، نشان می دهد.

در نخستین سال شروع تمرینات، بهتر است هر سه ماه یک بار از نظر جسمانی ارزیابی شوید. (بیشترین تغییرات جسمانی در اولین ماههای شروع تمرینات حاصل میشود و پس از آن چندان محسوس نیست.) پیشنهاد ما، ارزیابی آمادگی جسمانی پس از این مرحله و س پس هر شش ماه یک بار است.

 اگر مایل نیستید برای ارزیابی کلی بدن تان پول و وقت صرف کنید، از یک مربی حرفهای بدنسازی بخواهید تا تنها نکات مورد نظر شما مثل مقدار چربی بدن و میزان فشار خون تان را اندازه گیری کند. از خودآزمایی های فصل ۲ هم می توانید استفاده کنید. همچنین دفترچه ی یادداشت تمرینات، نرم افزار رایانه ای برای نظارت بر پیشرفت تمرینات با برنامهی پیگیری وب سایتهای مربوطه را نیز می توانید به کار ببرید.

ورزش های مناسب خودتان را انتخاب کنید

به ندرت اتفاق می افتد که هنگام خریدن لباس، تمام آنهایی که امتحان می کنید، مناسب اندامتان باشد، اما پیدا شدن لباس مورد نظر، حسی فوق العاده عالی در شما ایجاد می کند. این موضوع در مورد ورزش هم صحت دارد و لزوما هر زمینهای ورزشی که انتخاب می کنید، مثل کار با وزنه، کیک بوکسینگ یا پیاده روی در جنگل، با شرایط جسمانی شما سازگار نیست، ولی یافتن رشته ی متناسب با سطح آمادگی جسمی، بودجه و شخصیت تان، احساسی عالی در پی دارد.

ما علاوه بر ارائه ی نمونه هایی از انواع ورزش ها برای هر سلیقه، اطلاعاتی هم دربارهی سایر منابع در اختیارتان قرار میدهیم تا از طریق بالا بردن سطح آگاهیتان در ارتباط با بحث تناسب اندام و آمادگی جسمانی، مناسب ترین ورزش را انتخاب کنید؛ اطلاعاتی درباره ی نحوهی انتخاب تجهیزات، یافتن کلاس پیلاتس مناسب یا یک گروه ورزشی در اینترنت .انگیزه ها را حفظ کنید تا ورزش به عادت تبدیل شود.

فرق کسانی که به طور جدی ورزش می کنند با آنهایی که در میانه ی راه از قطار ورزش پیاده می شوند، چیست؟ پیگیری پیشرفتها، می تواند نقش بسزایی در حفظ روحیه ی افراد داشته باشد. در زیر به نکات مؤثر در غلبه بر بی حوصلگی و حفظ نشاط می پردازیم. بسیاری از این مطالب به طور مفصل در طول مقالات ما توضیح داده می شود، ولی هدف ما تأكید از همان ابتدای کار است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + هجده =