امروزه با پیشرفت مهندسی پزشکی و وسایل بیشماری که برای لاغری پیشنهاد می شوند همه به دنبال لاغری موضعی هستند .

 اما آیا لاغری موضعی ممکن است؟

باید بگویم لاغری موضعی با رژیم و ورزش ممکن نیست. برای مثال نمی توانیم بگوییم با خوردن فلان غذاها چربی های شکم آب می شود و یا اینکه با انجام ورزش هایی مانند دراز و نشست می توانید شکمی صاف داشته باشید.

 این بدان معنا نیست که رژیم و ورزش نمی توانند تغییر ایجاد کنند اما با رژیم گرفتن از کل چربی های بدن کم می شود و نمی توان تضمین داد فقط یک منطقه خاص از بدن کوچک می شود و با انجام ورزش هایی مانند دراز و نشست تنها عضلات قسمت شکم را تقویت می کنید.

 چربی ها به یک اندازه در کل بدن تقسیم نشدند بلکه بیشتر در قسمت شکم و پهلو، ران و باسن، غبغب و بازو قرار دارند که برای رفع آنها بهتر است به سراغ لاغری موضعی برویم.

برای لاغری موضعی و تناسب اندام با ما تماس بگیرید .

باید بدانید که لاغری موضعی غیر ممکن نیست و امروزه راه هایی برای این کار در دسترس قرار گرفته است. مشکل این جاست که این چربی های موضعی با رژیم و ورزش هم به راحتی از بین نمی روند. وضعیت بدتر هم می شود وقتی بدانیم روش های زیادی برای کاهش سایز و لاغری موضعی وجود دارد اما فقط تعدادی از آن ها بدون نیاز به جراحی و ایمن هستند .

لاغری موضعی -کاهش سایز – کویتیشن :

امروزه کاهش وزن و کاهش سایز تبدیل به صنعت شده است. به همین دلیل است که پیدا کردن خدمات مناسب برای کاهش وزن می تواند بسیار دشوار باشد.

یکی از خدمات صنعت کاهش وزن کاهش وزن با امواج اولتراسونیک دستگاه کویتیشن است. اما کویتیشن چیست و چگونه برای رسیدن به اهداف کاهش وزن کمک می کند؟ کویتیشن  معروف به لیپوساکشن بدون جراحی، روشی موثر و ایمن برای کاهش سایز است که از امواج فراصوت استفاده می کند.

 در اثر برخورد این امواج به آب میان بافتی، حباب هایی در اطراف سلول های چربی ایجاد می شود. این حباب های لرزان باعث شکسته شدن سلول های چربی می شوند بدون اینکه آسیبی به سایر سلول ها وارد کنند.

در نهایت محتوای سلول های چربی از طریق مجرای ادرار و سیستم لنفاوی دفع می شود. حدود ۱ تا ۲ روز بعد از انجام کویتیشن، دفعات ادرار افزایش پیدا می کند و نیاز به مصرف آب بیشتری است . در طول انجام روش اولتراسونیک کویتیشن، دستگاه کویتیشن ( غیر تهاجمی ) با طول موج های کوتاه نقاط مدنظر را هدف قرار می دهد و در بعضی مواقع ساکشنی خفیف نیز در کنارش انجام می شود.

این فرآیند لایه سلول های چربی زیر پوست را گرم و به لرزش در می آورد. سرانجام روش اولتراسونیک لیپوساکشن موجب می شود سلول های چربی به مایع تبدیل شوند و محتوای خود را به جریان خون منتقل کنند.

 ابداع کنندگان این روش اعتقاد دارند بعد از انجام کویتیشن بدن قادر به پردازش این اسید چربی ها از طریق سیستم لنفاوی است .

اما کویتیشن واقعا باعث کاهش سایز می شود ؟

جواب بله است  اما نتایج ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد. باتوجه به سابقه سلامتی شخص و نوع بدن ممکن است نسبت به دیگران کمتر یا بیشتر وزن کم کنید.

 این شاخص ها نه تنها روی میزان تاثیرگذاری بلکه روی مدت ماندگاری نیز تاثیر می گذارند. بعد از انجام این روش با استفاده از متر خیاطی و یا نگاه کردن خود در آینه متوجه نتیجه می شوید. البته فراموش نکنید این روش تنها در بعضی نقاط بدن جواب می دهد و قرار نیست یک شبه جواب بگیرید.

 صبور باشید چون بهترین نتایج خود را هفته ها یا ماه ها پس از درمان نشان می دهند.  

رادیوفرکانسی یا آراف  : لاغرموضی کاهش سایز –

این روش نیز از دیگر روش ها برای کاهش سایز بدون جراحی است که از امواج رادیوفرکانسی استفاده می کند. دستگاه آر اف با ایجاد حرارت در سلول های چربی مشابه کویتیشن عمل می کند. روش RF معمولا توسط متخصصان پوست برای افرادی استفاده می شود که روی بدنشان نقاط چربی اضافی دارند.

در این روش به صورت کنترل شده روی سلول های چربی گرما تابیده می شود و این گرما موجب مرگ این سلول ها بدون تحت تاثیر قرار دادن عضلات یا پوست اطرافشان می شود. در این روش نه تنها از چربی ها کم می شود بلکه بدن به تولید کلاژن تحریک می شود و کلاژن به جمع شدن پوست شل نیز کمک می کند.

رفع افتادگی پوست، درمان سلولیت و رفع ترک های سطحی پوست از کاربردهای دیگر کویتیشن و آر اف هستند که سبب شده طرفداران زیادی پیدا کند .

لاغری موضعی کاهش سایز کرم های لاغری :

آیا کرم های کاهش وزن واقعا موثر هستند ؟ کرم کاهش وزن با نام های کرم موضعی کاهش وزن و کرم چربی سوز نیز شناخته می شود. سازندگان این نوع کرم ها ادعا می کنند کرم موضعی کاهش وزن چربی های اضافی قسمت شکم و یا هر نقطه دیگر از بدن را آب می کند. این کرم موجب بالا رفتن سوخت و ساز نمی شود.

 کرم کاهش وزن به صورت موقت بافتی که روی آن قرار گرفته را کم آب یا شل می کند. در این حال سوخت و ساز طبیعی بدن آن قسمت را به عنوان یک منبع انرژی مورد استفاده قرار می دهد. به جای استفاده از انرژی دریافت شده از غذای خورده شده، بدن آن چربی را خواهد سوزاند.

به این فرآیند لیپولیز می گویند. کرم چربی سوز همچنین موجب باز شدن عروق می شود که موجب افزایش گردش خون در قسمتی که کرم را مالیدید می شود.   آیا کرم های کاهش وزن موضعی کار می کنند؟ در صورتی که این کرم ها کار هم جواب دهند نمی توان روی آنها به عنوان تنها روش کاهش وزن آن هم برای طولانی مدت حساب کرد.

 نتایج استفاده از این نوع کرم ها کوتاه مدت است. به محض کنار گذاشتن این کرم ها تاثیرشان نیز از بین می رود و بدن دوباره شروع به اضافه کردن وزن می کند. با این حال اگر به دنبال راه حلی طولانی مدت هستید و می خواهید بهترین نتیجه را از کرم چربی سوزتان بگیرید باید رژیم غذایی سالم را در کنار ورزش مرتب انجام دهید .

برای رهایی از چربی های مقاوم فقط با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *