نکاتی که برای هضم بهتر غذاها باید در آشپزی رعایت کنید چیست ؟Reviewed by Mehdi kh on Jan 20Rating: 5.0

همه ی ما می دانیم که ترکیب مواد غذایی مختلف و طبخ ان ها به راستی که کار آسانی نیست . هر چقدر که در پختن غذاها دقت کنید گاهی داشتن دستگاه گوارش ضعیف تر مشکلاتی را به وجود می اورد به همین دلیل باید از ماهیت مواد غذایی و نتیجه ی ترکیب ان ها با یکدیگر هم آگاه باشیم . بهتر است با مقاله ی ما همراه شوید تا بدانید که طرز صحیح آشپزی برای یک هضم راحت و بدون مشکل چگونه است .

برای رهایی از چاقی فقط با ما تماس بگیرید . 

به مصرف مواد غذایی مصرفی خود نظم دهید :

می دانیم که ساختار همه ی غذاها یکسان نیست ان ها دارای ترکیبات مواد مغذی گوناگونی هستند که پس از مصرف واکنش های متفاوتی را در بدن ایجاد می کنند .

برخی غذاها بهتر از بقیه با هم ترکیب می شوند و هم کوشی بهتری در طعم هضم و جذب مواد مغذی با یکدیگر دارند . هر غذایی منحصر به فرد است بنابراین ترکیب آنزیم های گوارشی متفاوتی هم برای هضم آن ها لازم است .

حتی گاهی غذاهایی که ترکیب ماکرونوترینت مشابهی با هم دارند به شرایط هضم متفاوتی نیاز دارند . مثلا کربوهیدرات موجود در سیب زمینی با کربوهیدرات سبزیجات ریشه ای نشاسته دار مثل هویج شبیه نیست . 

آنزیم ها ی گوارشی و عملکرد ان ها برای جذب و دریافت موادمغذی موجود در وعده های  غذایی مان تعیین کننده است بنابراین اگر به دنبال جذب بیشترین میزان مواد مغذی باشیم . باید وعده های غذایی را با توجه به انزیم ها مصرف کنیم .

انزیم های گوارشی مسئول ساخت ترکیبات شیمیایی گوارش هستندو بسته به گروه غذایی و غذاهای خاص تغییر خواهندکرد . برخی مردم قدرت هضم قوی تری دارند اگر قدرت هم ضعیف تر باشد باید در ساختار غذا دقت بیشتری کرد .

یک وعده ی غذایی حجیم شامل 3 ماکرونوترینت در گونه های متعدد برای اکثر دستگاه های گوارشی سنگین و سخت است . هر ماده ی خوراکی حاوی اطلاعاتی منحصر به فرد است درست مثل بارکدی که هنگام صرف مواد غذایی اطلاعات و دستورالعمل های لازم را فعال می کند . 

خوردن غذاهای متعدد به صورت هم زمان حجم اطلاعات زیادی را به دستگاه گوارشی برای درک موقعیت سرریز می کند . اغلب در چنین مواردی دستگاه گوارشی در پردازش همه ی ان ها به صورت یک جا دچار مشکل می شود .

ممکن است دستگاه گوارشی برای هضم طیف وسیعی از مواد غذایی با اشکال روبه رو شود این وضعیت باعث آهسته پیش رفتن فرایند گوارش می شود . با کاهش سرعت هضم ارزش موادغذایی پایین می اید و در معرض تخمیر باکتریایی قرار می گیرد . هضم غذا در داشتن یک زندگی شاد و پر انرژی و خلاقانه کمک بهتری خواهد کرد . 

چگونه به مصرف مواد غذایی نظم دهیم ؟

چگونگی مصرف غذا شامل این موارد است : ترتیب ترکیب میزان این عوامل روی چگونگی هضم غذا و جذب هر چه بیشتر مواد مغذی تاثیرگذار هستند . 

ترتیب :

میوه ها و غذاهای شیرین با غذاهای پروتئین دار ونشاسته دار ترکیب خوبی نخواهند داشت . با سبزیجات نیز سازگار نیستند . هضم میوه ها دشوار است .

مصرف میوه پس از هر وعده ی غذایی موجب فشار آوردن به دستگاه گوارشی بدن می شود این مسئله به اختلال در دریافت مواد مغذی خواهد انجامید . توصیه می شود میوه ها را به صورت میان وعده یا در یک وعده ی غذایی جدا ویا پیش از صرف وعده ی غذایی اصلی میل کنید .

در نتیجه با تحلیل رفتن دستگاه گوارش هضم سایر مواد غذایی هم ناقص می شود و فقط تخمیر می شوند . این مسئله باعث بروز نشانه های نامطبوع و دل درد می شود . برخی از مردم باخوردن دسر دچار دل درد می شوند .

بهتر است مصرف منابع  پروتئین پیش از هر ماکرونوترینت دیگر صورت گیرد . هضم پروتئین و به ویژه پروتئین حیوانی بسیار سخت است . تفکیک این ماده به پپسین اسید معده زیادی نیاز دارد . مصرف گوشت بعد از گروه های غذایی دیگر می تواند موجب هضم ناکارآمد آن شود. می دانیدکه هضم پروتئین به محیط بسیار اسیدی ای نیاز دارد ترکیب آن با نشاسته اصلا ایده ی خوبی نخواهد بود چون نشاسته برای هضم به محیطی قلیایی نیاز دارد .

این محیط گوارشی رقابتی بانتایج منفی همراه خواهد بود که به ویژه به دستگاه گوارش آسیب می زند . قطعا حدس می زنید که راجع به چه عوارضی صحبت می کنیم . نفخ گاز معده سوء هاضمه و ناراحتی روانی . اگر این وضعیت به صورت مرتب پدیدار شود خطر کاهش جذب مواد مغذی سوء تغذیه و اختلال میکروبیوم ها افزایش می یابد. بهترین کار ترکیب اینماده با چیزی خوش طعم مغذی و مکمل است . 

میزان مصرف خوراکی ها :

معمولا نشاسته و پروتئین با هم مصرف می شوند و گاهی صرف نظر کردن از این ها دشوار است تلفیق پروتئین و نشاسته با هم ایدئال نیست اما با تنظیم مقدار ان ها نتیجه ی بهتری می توان گرفت .

هضم مکمل پروتئین به مقدار کم بسیار آسان تر است مثلا ترکیب برنج و لوبیا به نوعی طیف وسیعی از ترکیب آمینو اسیدها را فراهم می کند . بهتر است برای هضم بهتر هنگام ترکیب این دو مواد نسبت  پروتئین به نشاسته را یک به دو قرار دهیم .

البته هر چه مقدار نشاسته بیشتر باشد بهتر خواهد بود مثل نسبت 1 به 7 . دستگاه انسان ها باهم متفاوت هستند . معده ی برخی حساس تر و ضعیف تر است و بنابراین به مراقبت و اگاهی بیشتری نیاز دارد . اگر دچار مشکلات گوارشی هستند لیست غذاها و ترکیبات ان ها را تا چند روز یادداشت کنید. در صورت لزوم با پزشک نیز مشورت کنید .

شما تجربه ای در مورد ترکیب یا ترتیب نامناسب مواد غذایی با یگدیگر داشته اید . ایا تا به حال ترکیب دو ماده غذایی در عملکرد دستگاه گوارشتان اختلال ایجاد کرده است ان را به خاطر داشت باشید و مصرف ان را رعایت کنید .

 به دلیل ترکیب نامتعادل مواد پروتئینی با مواد نشاسته دار بهتر است این مواد با دیگر گروه های غذایی ترکیب شوند تا بهتر هضم شوند . 

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید. 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =