حالا برای شنیدن خبرهای جالب دیگری آماده شوید. پیروی از الگوی غذا خوردن که آن را توصیه می کنیم، می تواند تا حد زیادی بسیاری از ناراحتی های متداول معده را تسکین دهد. یکی از مؤلفان این کتاب، نوشیدن مشروب را از هفته ای دو بار به صفر رسانید، و مدت سیزده ماه این تغییر وضیعت ادامه داشت، در حالی که استیک، کباب بره، پنیر و تخم مرغ را برای نخستین بار پس از پانزده سال می خورد.

برای مشاوره در زمینه لاغری با متخصصان ما تماس بگیرید.

یک چیز مسلم است

مصرف الکل برای کاهش وزن هیچ کمکی به شما نمی کند. اما، با ایجاد تعدیل های معقول و کافی در عادت های خوردن، می توانید مقادیر چشمگیری از وزنتان را، حتی با مصرف مداوم اندکی الكل، بکاهید.

در مورد ورزش چه نظری دارید؟

ورزش، قطعا در تناسب کلی و سلامت بدن یک عامل مثبت است، به خصوص اگر به طور منظم و به اعتدال انجام گیرد. با این همه، ورزش کردن معتدل در کاهش وزن شما تأثیر چشمگیری نخواهد داشت، اگر به خوردن غذاهایی ادامه دهید که مقدار زیادی انسولین را به جریان خون شما وارد کنند.

یکی از مؤلفان کتاب حدود ۹ کیلو وزن کم و آن را حفظ کرده است، از این نکته که مقداری از وقت خود را صرف ورزش کردن نمی کند، چندان خشنود نیست. بلکه باید گفت که فقط ورزش نمی کند (جز بلند کردن کارد و چنگال!)

بنابراین، نه کیلو کاهش وزن وی از ورزش یا خوردن غذاهای کم کالری ناشی نشده است. اما، بار دیگر، اعتقاد قطعی خود را به مفید بودن ورزش برای شما ابراز می کنیم. ورزش همراه با رژیم غذایی کم قند، به شما یاری خواهد رساند که به پیشرفت کلی در کنترل وزن بدن و تندرستی خود نایل آیید.کاهش وزن براساس رعایت رژیم غذایی در زنان دشوارتر از مردان است.

سخنی از روی احتیاط

اگر دونده ماراتون و یا شیفته ورزش کردن افراطی هستید، احتمالا این رژیم غذایی مناسب شما نخواهد بود. ورزش خیلی زیاد نیاز به مصرف گونهای مواد غذایی دارد که مقادیر زیادی گلوکز تولیدکند تا به موتور بدن شما مواد غذایی برساند.

آیا بدن افراد مختلف به غذای یکسانی، واکنش دقیقا مشابهی بروز می دهد و سوخت و ساز آن غذا نیز به نحو مشابهی صورت می گیرد؟

پاسخ این پرسش منفی است، ولی درک پیام های این کتاب به شما یاری خواهد رساند که نه تنها علت این امر را بدانید، بلکه این مطلب را نیز فرا گیرید که به منظور اثر مطلوب نهادن بر واکنش بدن خود نسبت به غذاهای مختلف و ترکیب های غذاها، چه کارهایی می توانید انجام دهید.

کاهش وزن برشالوده رعایت رژیمی غذایی، در نزد زنان دشوارتر است تا برای مردان. این موضوع تا حدی این واقعیت را روشن می کند که آهنگ سوخت و ساز، کوتاه زمانی پس از تولد در جنس مؤنث، بر مبنایی منطبق با سن، تقریبا ده درصد کمتر از جنس مذکر است.

تأثیر هورمونی قبل و بعد از سن یائسگی نیز ممکن است علت پیش آمدن دشواری ها بر سر راه کاهش وزن باشد. هورمون درمانی به صورت قرص های ضد حاملگی یا مکمل های هورمون زنانه (پروژسترون) ممکن است این مشکل را تشدید کند.

این را هم بدانید که حتی برخی از داروهای بسیار متداولی که در داروخانه ها یافت می شوند، می توانند سبب نگهداری مایع در بدن شوند، اشتها را زیاد کنند، و به تغییرات دیگری انجامند که اضافه وزن را در پی خواهد داشت. با همه اینها، همه افراد، به خصوص بانوان، باید در مورد مصرف و یا قطع مصرف هر نوع دارو، بدون مشورت قبلی با پزشک خود، محتاط باشند. .

هرچند که ما به طور اخص آثار مواد قندی و یا آثار زیان بخش آن را نسبت به مسائلی نظیر افزایش وزن، انواع دیابت (بیماریهای قند)، و بیماری قلب و عروق مورد بحث قرار میدهیم، اما بر بسیاری بیماری های دیگر، و شرایط ذهنی بالقوه زیان بخش ناشی از مصرف قند به اندازه کافی تأکید نورزیده ایم. از آن جا که ما و افراد دیگر تحقیقات کنترل شده در باره قند را ادامه و یا دنبال می کنیم، ملاحظات قطعی و مشخص دیگری نیز پیش خواهد آمد.

تاریخچه شکر

تاریخچه شکر تصفیه شده تصفیه شکر نه کار اجداد ما بوده، و نه کار حیوانات دست آموزشان. سالهای سال که دستگاه گوارش ما تحول پیدا می کرد، در دنیا شکر تصفیه شده ای وجود نداشت. البته مقدار اندکی عسل برای مصرف تعداد معدودی از آدمیان یافت می شد، و امکان جویدن اندکی از الیاف ساقه نیشکر نیز برای تعداد معدودی از مردم فراهم بود.

اما برای اکثر ساکنان کره زمین در طی صدها هزاریا میلیون ها سال گذشته، به هیچ وجه قند فشرده وجود نداشت. اجداد ما ترکیبی از غذاهای گوناگون و کربوهیدرات های تصفیه شده نمی خوردند که به ترشح مقدار زیادی انسولین نیاز داشت.

ساکنان کره زمین در آن زمان ها هرگز از آن رفاه برخوردار نبودند که قادر باشند ترکیبی از انواع مختلف غذاها را بخورند. آنان، مانند همه حیوانات امروزی غذا می خوردند (مگر این که ما حیوانات دست آموز خود را وادار کنیم که شیوه تغذیه خود را تغییر دهند)۔

یعنی، فقط هر بار یک چیز می خوردند و آن چیز هم به صورت کاملا غیر تصفیه شده مصرف می شد. آنان مقادیر عظیمی از انواع مواد غذایی ترکیبی با کربوهیدرات های تصفیه شده را که به ترشح مقدار زیادی انسولین نیاز خواهد داشت، مصرف نمی کردند.

در گذشته لوزالمعده در سرتاسر طول حیات به اندازهای انسولین ترشح نمی کرد که در زندگی مدرن امروزه، تقریبا هر روز ترشح می کند. احتمالا از لوزالمعده خواسته نمی شد در سرتاسر طول حیات فقط یک روز، به آن اندازه انسولین ترشح کند که در زندگی مدرن امروزه، بعد از طی مراحل کودکی، تقریبا هر روز ترشح می کند.

برای مشاوره در زمینه لاغری با متخصصان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 12 =