اگر می خواهید وزن خود را کم کنید یا دارای چاقی موضعی هستی و می خواهید به تناسب اندام برسید و ورزش و رژیم غذایی هم نتوانسته شما را لاغر کند پس حتما به فکر انجام جراحی های لاغری و یا پیکرتراشی به شیوه هایی چون ابدومینوپلاسی یا لیپوساکشن هستید .

اما اگر در درک تفاوت پیکرتراشی دچار مشکل شده اید بدانید که بسیاری از ما به اشتباه فکر می کنیم که جراحی لاغری با پیکر تراشی یکی هستند با اینکه جراحی لاغری و پیکر تراشی هر دو نهایتا موجب بهبود ظاهر و افزایش اعتماد به نفس بیمار می شوند اما این دو عمل از لحاظ روند و هدف جراحی تفاوت های بسیاری دارند که در ادامه به آن ها می پردازیم .

برای رهایی از چربی های موضعی و بد شکل خود فقط با ما تماس بگیرید .

پیکرتراشی چیست و چگونه به کاهش وزن و لاغرشدن کمک می کند ؟

پیکرتراشی هیچ تاثیری بر اشتها گوارش یا متابولیسم نداشته و موجب کاهش وزن قابل توجهی نمی شوند در پیکر تراشی قسمت هایی از بدن مثل پهلوها و شکم و … که باعث ظاهری نامتناسب شده اند و با ورزش و رژیم غذایی هم تغییری نمی کنند از بین می روند و با رعایت سبک زندگی سالم این چربی ها برنخواهند گشت .

باید توجه داشته باشید که باید بعد از پیکرتراشی حتما سبک زندگی سالم را داشته باشید زیرا ممکن است با پرخوری باز هم دچار برگشت چربی ها شوید و همه ی زحمتی که کشیده اید را به باد بدهید . 

هدف پیکرتراشی دستیابی به تناسب اندام و بدنی با فرم ایده آل بودهو هیچ ازتباطی با بهبود سلامت فیزیکی ندارد . در پیکرتراشی چربی های موضعی از محل مربوط خارج می شود که در بعضی از روش ها مثل کرایولیپولیز این چربی های موضعی برای همیشه از بین می روند و در حال حاضر این روش بهترین و بی خطرترین روش رهایی از شر چربی های مقاوم و موضعی است . 

باید بدانیدکه بیمه هزینه ی پیکرتراشی را تقبل نمی کند اما هزینه ی جراحی لاغری را تا حد زیادی پوشش می دهد . پیکرتراشی جزء جراحی های زیبایی محسوب می شود به همین دلیل شرکت های بیمه هزینه آن را تقبل نمی کنند اما جراحی لاغری به بهبود سلامت فرد کمک می کند از این رو در صورتی که BMI فرد 40 باشد و یا از بیماری های مرتبط با چاقی رنج ببرد بیمه تا حد زیادی هزینه ی جراحی  لاغری را پوشش می دهد اما در پیکرتراشی به دلیل کم بودن تعداد جلسات هزینه ی زیادی را تقبل نخواهیم کرد مثلا در کرایولیپولیز تنها در یک جلسه می توانید از شر چربی های موضعی خود خلاص شوید .

آیا هر کسی که چربی موضعی دارد می تواند برای از بین بردن آن ها از پیکرتراشی استفاده کند ؟

باید بدانیدکه به طور کل می توان گفت که افراد زیر می توانند کاندید مناسبی برای پیکرتراشی باشند :

افرادی که کاهش وزنشان ثابت شده است 

افرادی که ازسلامت کامل برخوردار بوده و دچار بیماری هایی نیستند که بهبودی را مختل کرده و عوارض و خطرات جراحی را افزایش دهد 

افراد غیرسیگاری 

افرادی که دیدگاه مثبت و اهداف واقع گرایانه ای دارند 

معمولا پیکرتراشی در چه قسمت های از بدن بهتر نتیجه می دهد ؟ :

پیکرتراشی در موارد زیر بهتر نتیجه می د هد :

لیفت بازو اصلاح شل شدگی یا افتادگی ماهیچه های بازو 

لیفت سینه اصلاح شل شدگی و عدم برآمدگی سینه ها 

لیفت صورت اصلاح افتادگی پوست گردن کناره های صورت غبغب و گونه ها 

لیفت پایین تنه اصلاح افتادگی باسن شکم داخل و خارج ران ها

همانطور که همه می دانید جراحی لاغری باید توسط جراح عمومی که در جراحی لاغری تخصص دارد انجام گیرد پیکر تراشی باید الزاما توسط جراح پلاستیک انجام گیرد این شخص باید در جراحی های پیکرتراشی مهارت و تجربه کافی داشته باشد  .

 پیکرتراشی به روش های مختلفی به حذف چربی های موضعی می پردازد بادی جت لیپوماتیک کرایولیپولیز از روش های پیکرتراشی غیرجراحی می باشند که بدون نیاز به بیهوشی و تنها با بی حسی موضعی چربی های انباشته شده در نواحی مختلف بدن برداشته و از بدن تخلیه می گردد .

 پیکرتراشی به طور موثری در کمترین زمان ممکن چربی های موضعی را  از بین می برد . قبل از اقدام به پیکرتراشی فرد باید اضافه وزن خود را از بین ببرد زیرا پیکرتراشی به منظور حذف چربی های اضافی می باشد نه کاهش وزن لذا افراد چاق با وزن بالا کاندید مناسبی  برای پیکرتراشی نمی باشند . 

باید بدانید که در حال حاضر بهترین این روش ها کرایولیپولیز است که طی یک جلسه و  بدون بیهوشی و یا درد و آسیبی انجام می شود و هیچگونه عوارضی هم ندارد و بعد از عمل به سرعت می توانید به انجام فعالیت روزانه ی خود بازگردید و نیازی به دارو یا رژیم غذایی خاصی هم ندارید .

پیکرتراشی را با جراحی لاغری اشتباه نگیرید :  اما اگر در درک تفاوت پیکرتراشی با جراحی های لاغری دچار مشکل شده اید بدانید که بسیاری از ما به اشتباه فکر می کنیم که جراحی لاغری با پیکر تراشی یکی هستند با اینکه جراحی لاغری و پیکر تراشی هر دو نهایتا موجب بهبود ظاهر و افزایش اعتماد به نفس بیمار می شوند .

اما این دو عمل از لحاظ روند و هدف جراحی تفاوت های بسیاری دارند که در ادامه به آن ها می پردازیم جراحی لاغری مانند بای پس یا اسلیو معده  با کوچک کردن اندازه ی معده موجب محدود شدن کالری دریافتی بدن می شوند جراحی لاغری می تواند برای افرادی که به چاقی مفرط دچار هستند کمک کند تا میزان قابل توجهی تا 80 درصد وزن کم کنند جراحی لاغری نوعی عمل پزشکی و پیکرتراشی جراحی زیبایی محسوب می شود.

در واقع هدف جراحی لاغری بهبود مستقیم ظاهر بیمار نیست . بلکه هدف آن کاهش اشتها و کمک به کاهش وزن و بهبود بیماری های فرد می باشد بیماری هایی مثل : دیابت، بیماری های قلبی عروقی و فشار خون پس از جراحی لاغری به طرز شگفت آوری بهبود پیدا می کند .

برای رسیدن به تناسب اندام فقط با ما مشورت کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − سه =