افرادی که از اضافه وزن و چاقی رنج می برند معمولا اشتهای خیلی خوبی دارند و همیشه برای پرخوری آماده هستند و این بسیار مهم است که مواد غذایی را مصرف کنند که برای کاهش اشتها مفید باشند و با کم کردن اشتهای ان ها به پرخوری خاتمه دهند و اینگونه به کاهش وزن این افراد کمک کنند . برای آشنایی با این مواد غذایی با مقاله ی ما همراه باشید . 

برای رسیدن به تناسب اندام فقط با ما مشورت کنید . 

برای کاهش وزن و به دست آوردن تناسب اندام باید ویژگی های شخصیتی خود را به خوبی بشناسید نحوه ی کاهش وزن در هر فردی می تواند متفاوت باشد رژیم خواهر یا دوست شما ممکن است برای شما مناسب نباشد پس قبل از شروع رژیم حتما با پزشک مشورت کنید .

کاهش اشتها با میوه ها و سبزیجات :

میوه های ابدار مثل گوجه فرنگی و خیار و هندوانه و طالبی و سبزیجاتی مانند کاهو و کلم و اسفناج حاوی مقادیر زیادی آب بوده که مصرف آن ها باعث اشغال حجم زیادی از معده می شود که شخص احساس سیری می نماید و در نتیجه باعث کاهش اشتها و لاغری می شود بهتر است با خلاقیت همیشه به نوعی از این میوه ها و سبزیجات در غذای روزانه ی خود استفاده کنیم تا هم از فواید آن  ها بهره مند شویم و هم برای ما تکراری و خسته کننده نشود . 

انگورمیوه ای است که به مقدار زیادی آنتی اکسیدان دارد و آنتی اکسیدان ها سلول های پیر و ناتوان را از بین برده و سبب رشد سلول های جوان هم می شوند در واقع سبب جوان سازی پوست می گردند همچنین انگور به مقدار زیادی اب داشته و مصرف آن باعث ایجاد حس سیری و در نتیجه باعث کاهش اشتها و لاغری هم می گردد بنابراین سعی کنید از انگور در فصل تابستان به عنوان  میان وعده یا در سالاد استفاده کنید .

کاهش اشتها با استفاده از ادویه در غذا :

در غذایتان تا می توانید از ادویه استفاده کنید که باعث کاهش اشتها و لاغری و کم شدن حجم غذای مصرفی می شود غذاهایی که تندوتیز باشند با سرعت کمتری خورده می شوند و البته همراه با آن آب مصرف می شود در نتیجه شخص خیلی زود احساس سیری می کند این حس سیری خوردن غذا و کالری دریافتی را به مقدار زیادی کاهش می دهد و در نتیجه کاهش وزن و تناسب اندام هم بوجود می آید .

کاهش اشتها با مصرف فیبر :

فیبر جزو آن دسته از مواد غذایی است که پس از مصرف حجم زیادی از معده را پر کرده در نتیجه حس سیری به فرد می دهد فیبرها دو دسته هستند فیبرهای قابل جذب و غیرقابل جذب که فیبرهای غیر قابل جذب به دلیل حجیم بودن سبب سیری می گردند.

البته حجم این ماده غذایی تاثیری در کالری آن نداشته و کالری خیلی کمی دارند فیبرهای قابل جذب قند خون را تنظیم می کنند و به صورت غیرمستقیم باعث سیری کاهش اشتهاو لاغری می شود تنظیم بودن قند خون باعث کنترل حس گرسنگی در بدن شده وفیبر های قابل جذب به این صورت اشتها را کاهش می دهند برخی از آن ها مانند لوبیا توت فرنگی و سیب و گلابی می باشند و به این شکل فرایند کاهش اشتها و لاغری را بر عهده می گیرند .

کاهش اشتها با مصرف ماست حتی در میان وعده ها :

این ماده ی غذیی حاوی پروتئین و کلسیم به مقدار زیاد می باشد پروتئین ها که انرژی مورد نیاز بدن را تامین می کنند و خیلی زود حس سیری ایجاد می کنند علاوه بر آن به دلیل کلسیم در آن ماهیچه و استخوان ها هم استحکام خود را در زمان رژیم حفظ می نمایند برای کاهش اشتها و لاغری مصرف ماست توصیه می شود البته حتما ماست کم چرب بخورید.

کاهش اشتها هنگام غذا با خوردن سوپ جو :

اگر می خواهید اشتهای شما کم شود و تمایل به غذا خوردن در شما کاهش یابد از سوپ جو به عنوان وعده غذایی استفاده نمایید و هرچقدر دوست دارید بخورید جو سرشار از مقادیر زیادی آهن و منیزیم استو باعث ایجاد حس سیری در شما می شود سوپ جو را می توانید با سبزیجاتی مانند قارچ و اسفناج بپزید که بیشتر به کاهش اشتها کمک کند .

healthy eating, diet and weight loss, detox . dumbbells, kiwi and a bottle of water

کاهش اشتها با روغن نارگیل در پخت وپز :

این روغن جرو روغن هایی است که برای بدن مضر نبوده و چربی و کلسترول را بالا نمی برد ضمن آنکه باعث افرایش چربی های بدن هم نمی گردد از این روغن می توانید برای درست کردن غذاهای مختلف و همچنین به عنوان چاشنی در سالادها و سوپ ها استفاده کنید این روغن به دلیل داشتن چربی های خوب باعث ایجاد حس سیری می شوند این روغن مفید را جایگزین روغن های غیرسالم کنید .

کاهش اشتها با مصرف سیب زمینی پخته و ماهی :

همانطور که میدانید سیب زمینی دارای فیبر و قندهایی است که دیر در بدن هضم و جذب می شود درنتیجه تا ساعت ها می تواند شما را سیر نگه دارد علاوه بر آن انواع ماهی ها دارای پروتئین بوده و باعث ایجاد حس سیری می شوند سیب زمینی و ماهی را آب پز و بخار پز با انواع سبزیجات در وعده های غذایی مصرف کنید تا اشتهای خودرا کاهش دهید .

نوشیدن آب :

نوشیدنی در دسترس که برای بدن بسیار مفید است و باعث لطافت و شادابی پوست می گردد اگر به دنبال لاغری و چربی سوزی هستید و همچنین کاهش اشتها سعی کنید 9 تا 10 لیوان در روز آب بخورید خوردن آب قبل از وعده های غذایی قرار دهید تا حجم معده را اشغال کند .

کاهش اشتها با مصرف تخم مرغ آب پز:

این ماده ی غذایی سرشار از پروتئین است که خوردن آن به عنوان صبحانه تا ساعت ها شما را سیر نگه می دارد تخم مرغ باید به صورت آب پز باشد نه نیمرو یا سرخ شده  تخم مرغ آب پز 70 کالری انرژی دارد که این میزان انرژی می تواند تا 10 ساعت شما را سیر نگه دارد اگر مشکل کلیه و کبد ندارید صبح ها تخم مرغ آب پز بخورید .

برای شروع رژیم غذایی با ما تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *