وقتی وزن خود را کم می کنیم چه اتفاقی برای بدنمان می افتد ؟ بسیاری از ما به کاهش وزن فکر می کنیم چون تناسب و زیبایی بدنمان بهم خورده است برخی هم بعد از یک دوره بیماری و یا جراحی مجبور هستند که رژیم غذایی خاصی را رعایت کنیم . باید بدانیدکه با کاهش 5 یا 10 درصد از وزن سلامت بدن را بهبود می بخشید . کاهش وزن خطر بیمای قلبی و دیابت و … را کاهش می دهد . وقتی وزن خود را کم می کنید باعث می شود به سلامت اندام های خود نزدیک شوید . با مقاله ی ما همراه باشید تا  آگاه شوید که هنگام وزن کم کردن چه اتفاقی برای بدن شما رخ می دهد .

برای رسیدن به تناسب اندام و رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .

وقتی وزن کم می کنید باید بدانیدکه همه ی اعضای بدن شما یک قدم به سلامت نزدیک تر می شوند و همه ی اعضای بدن شما که دچار مشکل و ناراحتی هستند تا 90 درصد به دلیل این اضافه وزن شما ست باید بدانیدکه کاهش وزن چه تاثیراتی روی اعضای بدن تان و کیفیت زندگیتان خواهد داشت .

کاهش وزن و بهبود بینایی :

افرادی که رژیم های سخت و محدود می گیرند ممکن است به دلیل محدودیت کالری یا کمبود تغذیه چشم هایشان اسیب ببیند اما برای بسیاری کاهش وزن اصولی کمک می کند چشمانشان از اسیب های ناشی از چاقی که شامل اسیب حاصل از دیابت است در امان بمانند . درصد بالایی از چربی بدن با سطح چایین انتی اکسیدان لوتئین و زئگزانتین در بافت شبکیه در ارتباط است چاقی ممکن است شبکیه چشم را نیز تحت تاثیر قرار دهد .

کاهش وزن و بهتر شدن  کیفیت خواب :

کاهش وزن نشانه های خواب خوب را بهبود می بخشد کاهش وز سبب می شود در خواب راحت تر نفس بکشید و بافت های نرم کمتری راه تنفس را سد می کنند خواب بهتر به چربی سوزی موثر کمک می کند .

کاهش وزن و راحت گذراندن دوران بارداری :

اگر می خواهید باردار شوید کاهش چند کیلو مهم است . پژوهشگران دریافتند که در چاقی خانم ها با ناباروری و سندرم تخمدان پلی کیستیک در ارتباط است همچنین مشخص شد یک خانم چاق هر چه جوانتر باشدباردار شدن نیز برایش سخت تر می شود کاهش وزن کمک می کند که باردای لذت بخش و کودکی سالم داشته باشید چون وزن مادر در طول  بارداری و حتی قبل از ان با انواع شاخص های سلامت کودک مرتبط است . همیشه مخصوصا در دروران بارداری باید حواستان به وزنتان باشد . اگر حواستان به وزنتان باشد بعد از زایما ن هم وزنتان انقدرها افزایش نمی یابد .

کاهش وزن و درمان دیابت و بیماری های قلبی :

وقتی وزن خود را کاهش می دهید و به تناسب اندام می رسید از ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی در امان خواهید بود . علائم و مقدار داروها را تا مقدار قابل توجهی اهش می دهید . اگر داروهای چربی و فشار خون مصرف می کنیدبا کاهش وزن میزان این داروها کمتر می شوند .

کاهش وزن و کم شدن هزینه های مختلف :

طبق امارها افرادی که وزن طبیعی دارند هزینه های کمتری را نسبت به افراد داری اضافه وزن صرف مراقبت ها ی سلامت می کنند . اغلب این هزینه ها برای نسخه ها و راه های درمان بیماری های مزمن می شود .

کاهش وزن و تحرک بیشتر و پیشرفت در کار :

با کاهش وزن رفتار کارفرما ی شما هم بهتر خواهد شد . تحقیقات نشان داده که افراد لاغر به خصوص خانم ها در کارهایشان موفق تر هستند و بیشتر پیشرفت می کنند . کاهش وزن حتب ممکن است فرصت های شغلی جدید و بهتری را برای فرد به وجود بیاورد . بیشتر دوست داشتن ورزش و تحرک : وقتی چاق هستیم دچار درد مفاصل و سوزش ریه ها می شود . ولی وقتی وزن طبیعی دارید چنین مشکلاتی را ندارید . همین که تصمیم بگیرید که کاهش وزن داشته باشید ورزش کم کم به یکی از کارهای روزانه لذت بخش و انرژی زا تبدیل می شود درست همانطور که باید باشد .

کاهش وزن و علائم آرتروز کاهش می یابد :

کاهش وزن با از دست دادن حجم استخوان ها همراه است اما تنها در شرایطی که رژیمی ناسالم بگیرید یا بیش از حد بخواهید وزن کم کنید . کاهش وزن اصولی استخوان ها را قوی تر می کند . تحقیقات نشان می دهد که چربی اطراف شکم در مردان  و زنان برای استخوان ها مضر است . کاهش وزن به کاهش علائم ارتروز کمک می کند

کاهش وزن و بالا رفتن اعتماد به نفس و حل شدن مشکلات روحی :

همانطور که می دانید یا شاید تجربه کرده باشید چاقی سبب افسردگی می شود بیشتر افراد بعد از کاهش وزن احساس خوشحالی دارند بعضی نیز تغییر ی حس نمی کنند .

کاهش وزن و قوی تر شدن حافظه :

طبق تحقیقات صورت گرفته خان ها بعد از 6 ماه کاهش وزن نتایج بهتری در تست حافظه کسب کردند . اسکن مغزی هم نشان داد فعالیت مغز پس از کاهش وزن بیشتر می شود . بین چاقی و حافظه ی ضعیف ارتباط وجود دارد به خصوص خانم هایی که فرم بدنشان گلابی شکل است و بیشتر وزنشان اطراف ران و باسن است .

کاهش وزن و بهبود روابط  :

وقتی وزن کم می کنید احساس جذابیت می کنید و لاغری به شما اعتماد به نفس می دهد و سبب تقویت رابطه با همسرتان می شود کاهش 30 کیلو یا بیشتر در طی دوسال یا کمتر معمولا باعث بهبود روابط همسران می شود.

کاهش وزن و کاهش خطر ابتلا به سرطان : 

چاقی با ابتلا به چند نوع سرطان در ارتباط است . دهشتن اضافه وزن سبب التهاب دربدن و در نتیجه عوض شدن سلول های داخلی بدن می شود . با کاهش تنها 5 درصد از وزن بدن التهاب خطرناک را کاهش دهید.

کاهش وزن و بالا رفتن انرژی و تحرک بیشتر :

همیشه با کاهش وزن احساس می کنیم که انرژی بدنمان افزایش یافته است . هر  چه فعالیت بدن کمتر باشد انرژی نیز کمتر مصرف می شود پس دیگر مثل گذشته با بالا رفتن از پله ها یا مقداری دویدن به سادگی از نفس نمی افتید .

برای داشتن یک لایف استایل سالم و اصولی  با ما تماس بگیرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − دو =