گرفتن رژیم های سخت و روزانه ورزش های سنگین کردن برای هر کسی ساده نیست و ممکن است به زودی آن ها رها کنید ولی با چند روش ساده می توانید لاغرشوید . باید بدانید  که با یک سری روش های ساده می توانید به تناسب اندام برسید و زندگی سالمی را داشته باشید و نیازی به رژیم های سخت و ورزش های سنگین هم نیست و رعایت کردن نکاتی که ذکر خواهد شد  باعث می شود همواره در سلامت و آرامش زندگی کنید و اندامی متناسب داشته باشید . با مقاله ی ما همراه باشید .

برای رسیدن به تناسب اندام با تیم متخصص ما مشورت کنید .

در هنگام غذا خوردن فقط روی غذا تمرکز کنید :

اگر هنگام غذا خوردن همه ی توجه خود را روی غذا خوردن معطوف کنید کمتر غذا خواهید خورد تا وقتی که هنگام خوردن توجه شما به گوشی تلفن یا لپ تا پ یا تلویزیون باشد وقتی هنگام غذا خوردن توجه شما به تلویزیون یا بازی کامپیوتری است ممکن است متوجه نشوید که چقدر غذا خورده اید همین موضوع باعث پرخوری می شود تحقیقات هم نشان داده اند که کسانی که هنگام غذا خوردن بازی کامپیوتری می کنند یا تلویزیون می بینند 10 دصد بیشتر از بقیه غذا می خوردند .

توجه نکردن به غذایی که می خورید اثرات جانبی دیگری هم دارد مثلا باعث می شود در ادامه ی روز بیشتر به خوردن خوراکی ها تمایل پیدا می کنند مردمی که در کنار وسایل الکترونیکی غذا می خوردند در وعده های بعدی هم نسبت به بقیه 20 درصد بیشتر می خورند

از استرس دوری کنید و خوابی با آرامش داشته باشید :

خواب و استرس تاثیرات زیادی روی وزن و اشتها دارند کمبود خواب و نامنظم بودن خواب می تواند نظم هورمون های مربوط به اشتها گرلین و لپتین را مختل کند وقتی دچار استرس می شوند هورمون دیگری که کورتیزول نام دارد هم افزایش پیدا می کند با مختل شدن کار این هورمون ها احساس گرسنگی بیشتری می کنید و هوس می کنید که غذاهای ناسالم یخورید استرس و کم خوابیدن می تواند خطر ابتلا به بیماری هایی مثل دیابت نوع 2 و چاقی را هم افزایش بدهند .

نوشابه و نوشیدنی های شیرین را هرگز مصرف نکنید:

این نوشیدنی ها ی پر شکر برای بدن ضرر بسیار دارن و چاق کننده هم هستند و خطر ابتلا به بیماری های بسیاری را افزایش می دهد این نوشیدنی ها احساس سیری ایجاد نمی کنند و باعث می شوند کالری زیادی به واسطه مصرف آن ها دریافت شود . حذف این نوشیدنی ها می توانند در طولانی مدت به افزایش سلامتی کمک کند حواستان باشد که نوشابه را با آب میوه جایگزین نکنید چون آب میوه هم میزان شکر بالایی دارد نوشیدنی جایگرین سالم آب و قهوه و چای سبز است سعی کنید .

ظروف قرمز رنگ را برای مصرف فست فود ها استفاده کنید تا هشداری باشد برای کمتر مصرف کردن :

بهتر است حداقل برای فست فود ها از بشقاب قرمز استفاده کنید دلیل آن هم این است که ما در ناخوداگاهمان رنگ قرمز را به صورت یک علامت هشدار می شناسیم این بشقاب های قرمز می توانند کمک کنند که غذای ناسالم کمتری بخورید دلیلش هم این است که رنگ قرمز باعث ایجاد واکنش توقف در ما  می شود .

وعده ی صبحانه را حذف نکنید و کامل میل نمایید حتی اگر رژیم سختی گرفته اید:

افرادی که صبحانه بیشتر و کامل تر و شام کمتر و مختصر می خورند بیشتر و بهتر وزن کم می کنند شروع یک روز با یک وعده ی غنی از پروتئین کمک می کند تا معده پرتر شود و دیرتر احساس گرسنگی کنید صبحانه ای که حدود 400 کالری انرژی و 25 گرم پروتئین داشته باشد برای کاهش وزن و آب شدن چربی های ناحیه ی شکم و کمر بسیار مناسب است .

از صفحات مجازی استفاده کنید و عضو گروهای کاهش وزن شوید :

اگر قصد کاهش وزن را دارید به صورت گروهی اقدام کنید تاثیر بیشتری خواهد داشت چرا که با دیدگاه های مختلف و تشویق دیگران همراه است حتی یک رقابت کوچک می تواند نیروی محرک و انگیزشی برای کم کردن وزن باشد عضو شدن در شبکه های اجتماعی مرتبط با کاهش وزن و سایت های مرتبط برای پیدا کردن دوستانی با اهداف مشترک بسیار مفید است و باعث ایجاد انگیزه ی مضاعف می شود .

از غذای خود عکس بگیرید و آن را ذخیره کنید :

سعی کنید عکس غذایی که هر روز می خورید را در یک پوشه به صورت روزانه ذخیره کنید و قبل از هر وعده ی غذایی آن ها را مرور کنید این کار کمک می کند تا بدانید تا کنون در طول هفته چه چیزهایی خورده اید در نتیجه راحت تر تصمیم می گیرید که چه غذایی را کم کنید و یا چیز دیگری را امتحان کنید .

در کنار وعده ی اصلی مواد غذایی جایگزین داشته باشید :

بهتر است یک وعده ی غذایی اصلی داشته باشید و مابقی وعده ها ی غذایی را با مواد بخوصوصی مثل شیک ها سوپ و سایر مواد غذایی جایگزین کنید توجه داشته باشید که این برنامه باید توسط متخصص تغذیه انجام شود تا نیازهای ضروری بدن شما تامین شود اگر از پس این کار برآیید نتیجه ی بسیار خوبی طی 6 ماه تا 1 سال بدست خواهید آورد .

غذهای سالم و مغذی را در یخچال نگهداری کنید :

این یک قانون است که غذایی که در دید نباشد از ذهن خارج می شود اگر یخچالتان از غذاهایی که دوست دارید خالی کنید بیشتر به آن ها فکر خواهید کرد و مقاومت شما شکست می خورد بهتر است غذاهای سالم و کم کالری را در طبقاتی از یخچال که جلوی چشم هستند قرار دهید به این ترتیب تمایل شما برای مصرف این مواد غذیی افزایش می یابد.

هرگز ناامید نشوید و مثبت فکر کنید :

گاهی خود را وزن می کنید و هیج کاهش وزنی را مشاهده نمی کنید در صورتی که بسیار زحمت کشیده اید در این مواقع نامید نشوید و به موفق نشدن اصلا فکر هم نکنید به جای آن به این فکر کنید که اگر وزنی کم نشده وزنی هم اضافه نشده و به زودی به کاهش وزن هم خواهید رسید .

عجله نداشته باشید که عجله کردن تنها شما را دلسرد می کند شما با اراده و استمرار به نتیجه ی دلخواه خود خواهید رسید .

برای رسیدن به تناسب اندام در سلامت کامل با ما تماس بگیرید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *