بسیاری از ما از رژیم های مختلف و ورزش نتیجه نگرفته ایم و به همین خاطر به سراغ مکمل ها و قرص های لاغری می رویم و در این راه به تبلیغات و ادعاهای سازندگان هم توجه بسیار می کنیم هیدروکسی کات هم یک قرص لاغری است که ادعا دارد استفاده از ان کنار رژیم غذایی مناسب به لاغری وکاهش وزن کمک بسیاری می  کند این قرص در مدت 60 روز حدود 6 کیلو گرم وزن کم می کند اگر در کنار ان برنامه ی غذایی مناسب و ورزش هم داشته باشیم ک در 8 هفته 2 کیلو گرم وزن کم خواهید کرد برای آشنایی بیشتر با مقاله ی ما همراه باشید .

برای دریافت بهترین برنامه های غذایی برای رسیدن به تناسب اندام با متخصصین ما تما س بگیرید .

قرص لاغری هیدروکسی کات چه مکانیسمی دارد ؟

این قرص یک برند تجاری ثبت شده است و محصولات متنوعی در رابطه با لاغری تولید می کند اما توجه داشته باشید که هیچ کدام به صورت علمی تایید نشده اند . بیشتر این مکمل ها دارای ترکیبات گیاهی و اختصاصی برای سرعت بخشیدن به کاهش وزن هستند البته ترکیبات اختصاصی که گفته می شود برای بازاریابی و تبلیغات است . و دلیل دیگر ان این است که تولید کننده نمی خواهد مقدار مشخص مواد ترکیبی را در اختیار مصرف کننده بگذارد . بنابراین شما دقیقا نمی دانید که چه محصولی استفاده می کنید . تحقیقات نشان داده است که برخی مواد به کار رفته مانند کافئین در کاهش وزن تاثیرگذار هستند .  هیدروکسی کات محصولات دیگری مانند پرمیوم و اورگانیک و غیر مجرک و تقویت کننده ارائه می دهد . این محصولات از لحاظ ظاهری به شکل های مختلف مانند قرص و کپسول و شیک و ادامس جویدنی تولید می شوند و برای هر فرد ترکیبی خاص دارد .

هیدروکسی کات چگونه عمل می کند :

این قرص لاغری مدعی است که تنها 4.5 برابر بیشتر از ورزش و رژیم وزن کم می کند این برند اعلام کرده است که موادی مانند عصاره ی قهوه که C. CANEPHORA RODUSTA  سبب کاهش وزن در افراد مختلف می شود .

کافئین مواد تشکیل دهنده ی اولیه و فعال در این قرص است و سبب افزایش 7 تا 15 درصدی سوخت و ساز در حالت استراحت می شود برای 4 ساعت و این یعنی نمی شود برای کاهش وزن روی ان حساب کرد . البته برخی از افراد به کافئن حساس هستند و ممکن است دچار ناتوانی اضطراب و حالت تهوع شوند و البته بی خوابی و همچنین مصرف هر روزه ی کافئین سبب می شود بدن در برابر ان مقاومت کرده و تاثیری نگذارد .

در هیدروکسی کات عصاره ی گیاهی با اسید هیدروکسی تریک است هیدروکسی تریک بر روی اشتها اثر می گذارد ولی هیچ مزیتی از ان برای کاهش وزن به صورت علمی ثابت نشده است .

تاثیرات هیدروکسی کات :

پژوهش های انجام شده چندان نتایجی را گزارش نداده است ماده ی اصلی دیگز مکمل های هیدروکسی کات به نام GARCINIA CAMBOGIA  است و هیچ تاثیری روی کاهش وزن ندارد و شاید خطراتی هم به دنبال داشته باشد .

مواد تشکیل دهنده ی هیدروکسی کات :

مواد تشکیل دهنده ی این مکمل ها متفاوت است بیشتر ان ها شامل کافئین گیاهان و دیگر ترکیبات اختصاصی هستند. و اما برخی از مواد تشکیل دهنده ی آن عبارتند از :

کرومیوم

کافئین

منیزیم

کارسینیا کامبوجیا

گیلمام سیلوستر

فلفل هندی

لسیتین سویا غنی شده فسفاتید یلسرین

YOHIMBINE

عصاره ی برگ پای شیر

چای هیدروکسی که شامل چای سبز و چای سفید و چای اولونگ و زنجبیل و کتون تمشک و هیدرات کورستین است

عصاره ی برگ زیتون

عصاره ی برگ زیره

عصاره ی برگ نعنا

میوه ی آسرولا
میوه ی گوجی

میوه ی بیلبری

میوه ی دانه ی انار

برچسب این مکمل نشان می دهد که باید ان را روزانه مصرف کرد زیرا دارای 600 میلی گرم کافئین است . همانطور که می دانید مقدار توصیه شده ی کافئین به صورت روزانه 168 تا 280 میلی گرم است هیدروکسی کات در ابتدا مکمل هیا خود را با اپدارا فرموله می کدر اپدرا محرک قدرتمندی است که در سال 2004 به خاطر عوارض جانبی ناسالم توسط سارمان غذا و داروی امریکا ممنوع اعلام شده است .

خطرات هیدروکسی کات :

این مکمل و مکمل های شبیه این توسط سازمان غذا و داروی امریکا تایید نشده و نمی شوند و این سازمان چندین بار به دلیل مشکلات به وجود امده برای سلامت افراد و حتی مرگ در بعضی موارد ان را ممنوع کرده است این محصول در سال 2009 از بازار جمع شد و در افرادی باعث مسمویت کبدی شده بود و بعد از آن هیدروکسی کات فرمول خود را تغییر داد.  بیش از دوز پیشنهادی درج شده روی جلد محصول مصرف نکنید . افرادی که تحت درمان قرار دارند بیماری های خاص دارند یا خانم های باردار این کپسول را مصرف نکنند . در صورت هرگونه علائم حساسیت باید با پزشک مشورت کنید . هشدارهای روی جلد را جدی بگیرید .

حتما قبل از مصرف با پزشک مشورت کنید و ازمایش های لازم را بدهید . این کپسول برای افراد زیر 18 سال توصیه نمی شود . در دروران شیردهی به هیچ عنوان استفاده نشود .

خاصیت ترموژنی هیدروکسی کات :

موادی که در بدن باعث تولید حرارت و گرمازایی می شوند را ترموژن می نامند . گرم شدن بدن باعث می شود چربی ها برای خارج شدن از سلول های چربی سماجت نشان ندهند چربی های بدن همانند دیگر چربی ها در دمای بالا سفتی خود را از دست می دهند و به راحتی به نیاز بدن برای سوزانده شدن پاسخ مثبت می دهند . تاثیر برموژن ها و عملکرد محرک ها که با عث افزایش استفاده بدن از چربی ها برای تامین انرژی می شوند به کمک  هم باعث سوزاندن حجم زیادی از چربی ها می شوند که در حالت عادی به هیچ عنوان بدن توانایی ان را ندارد البته به صورت علمی هرگز ثابت نشده است که این قرص این خاصیت را داشته باشد . برا ی رفتن به سراغ این قرص ها و مکمل های لاغری حتما با پزشک مشورت کنید .

تیم حرفه ای کلینیک رسپینا برای راهنمایی شما و دادن مشاوره در خصوص لاغری و تناسب اندام بهترین انتخاب است پس با ما تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =