اگر ورزش می کنید و دارای رژیم غذایی هستید و همیشه مراقب مقدار کالری مصرفی خود بوده اید و با این حال در بعضی از قسمت های بدن خود دارای چاقی موضعی هستید که در ظاهر شما هم تاثیر بدی گذاشته و نمی دانید چگونه می توانید از شر این بدشکلی و چربی های موضعی خلاص شوید باید بدانید که دستگاه های لاغری موضعی فراوانی وجود دارند که بهتر است آن ها بشناسید و با مشورت با پزشک متخصص بهترین دستگاه را برای لاغری موضعی انتخاب کنید و برای همیشه از شر این چربی ها خلاص شوید . برای انتخاب آگاهانه و گرفتن بهترین نتیجه با کلینیک رسپینا و پزشک ما تماس بگیرید .

دستگاه لاغری موضعی شاک ویو :

شاک ویوها اموج صوتی با انرژی بالا هستند که خارج از بدن تولید شده و جهت درمان در نقطه یا ناحیه خاصی از بدن به کار می روند این امواج با فشار های مثبت بالا تا 100 مگاپاسگال مشخص می شود این امواج پس از تولید داخل بدن از محیط مایع و بافت نرم عیور می کنند و اثر آن ها در مرز مشترک دو بافت امپدانس متفاوت مانند محل اتصال استخوان و بافت نرم ظاهر می شود شاک ویوها در برخورد با مرز مشترک دو بافت با امپدانس های مختلف صوتی به دو شکل انعکاس و انکسار از مسیر خود منحرف می شوند این دو پدیده منجر به آزاد شدن انرژی جنبشی در محل اتصال بافت ها و تغییرات بافتی می گردد .

شاک ویو علاوه بر کاربردهای درمانی ابزار مناسبی برای از بین بردن سلولیت است این دستگاه بهتر است به صورت ترکیبی با کویتیشن و آر اف کار شود زیرا به تنهایی نتیجه دلخواه را نخواهید گرفت برای سلولیت خارج از ران نیز کاربرد خوبی داره گاها ترکیب مزوتراپی و شاک ویو مفید خواهد بود .

شاک ویو برای از بین بردن چربی های موضعی نواحی داخلی وبیرونی ران زانو بازو باسن و شکم کاربرد دارد اما برای نواحی بالاتنه یعنی قفسه ی سینه و سر توصیه نمی شود .

بیشتر افراد پس از گذراندن 3 الی 4 جلسه اولیه متوجه ی تغییرات در محل تحت درمان می شوند تعداد جلسات شاک ویو ممکن است 8 الی 10 جلسه به طول انجامد .

دستگاه شاک ویو دارای تائیدیه سازمان غذا و دارو امریکا را به دست آورده است و امروزه از آن در درمان مشکلاتی نظیر سلولیت های پایین تنه یعنی باسن و پاها جوانسازی پوست ترمیم اسکارها اصلاح بدشکلی های پوستی واصلاح بدفرمی های بعد از لیپوساکشن موثر است این دستگاه امکان برداشتن و برطرف کردن ایمن چربی ها ی موضعی زائد بدن را فراهم می کند و به استحکام و صافی پوست کمک می کند .

فرد حین درمان دچار درد خفیف و قرمزی پوست می شود که پس از اتمام درمان این عارضه ها نیز بهبود می یابند.

براساس تحقیقات انجام شده تلفیق شاکوویوتراپی با کرایولیپولیز به پروسه ی از بین رفتن چربی های زائد بدن سرعت می بخشد .

هایفولیپولیز  :

احتمالا اولین بار اسم هایفوتراپی را برای صورت و لیفت کردن آن شنیده باشید اما باید بدانید که یکی دیگراز کارهای هایفوتراپی لاغری موضعی است اساس کار تبدیل انرژی امواج صوتی به گرمای شدید کانونی است و دمای بالا راهی برای ذوب کردن چربی های زیرجلدی است در این روش چربی های جامد بافت زیر جلدی به مایع تبدیل شده و براحتی از طریق جریان لیف و خون دور می کند در حال حاضر جدیدترین دستگاه لاغری موضعی است .

لیپوسونیک :

لیپوسونیک دستگاهی است که برای برداشت دائمی سلول های چربی و کاهش سایز کمر استفاده می شود این دستگاه از  امواج متمرکز سونوگرافی استفاده می کند تا به طور دائم از سلول های چربی در مناطق مورد نظر شما کاسته شود لیپوسونیک بدون عمل جراحی و یاحداقل عوارض جانبی سلول های چربی را از بین می برد .

لیپوسونیک چگونه کار می کند ؟

لیپوسونیک از تکنولوژی ویژه ای به نام سونوگرافی متمرکز با شدت بالا استفاده می کند تا باعث مرگ سلول های چربی شود تمرکز انرژی سونوگرافی لیپوسونیک در 2-1 سانتی متر زیر پوست می شود و درمان را راحت تر می کند سلول های چربی توسط هایفو مختل می شوند و در نتیجه باعث کاهش 4-5 سانتی متر 2-15 اینچ در یک درمان یک ساعته می شود .

پس از لیپوسونیک چه اتفاقی می افتد :

سلول های چربی مختل شده پاسخ های التهابی و بهبودی بدن را جذب می کنند سلول های خاصی که ماکروفاژها نامیده می شوند باعث دفع چربی و سلول می شوند ماکروفاژها سپس چربی را از طریق سیستم لنفاوی و وریدی انتقال می دهند و در نهایت به کبد می رسند این روند 2-4 هفته طول می کشد بنابراین هیچ تغییری در چربی تری گلیسیرید و یا هر گونه ماده شیمی دیگر رخ نمی دهد کبد چربی ها را از ماکروفاژها هضم می کند کبد چربی را مصرف می کند و به طور معمول آن را متابولیزه می کند .

مطالعات بعد از استفاده از لیپوسونیک افزایشی در اندازه گیری های دیگر بدن نشان نمی دهد این بدان معنی است که هیچ توزیع قابل اندازه گیری چربی وجود ندارد ما می دانیم چربی نمی تواند به منطقه بازگردد زیرا این سلول ها دیگر وجود ندارند لیپوسونیک برای بیماران خاص مناسب است هر دو زن و مرد می توانند از این روش استفاده کنند شما باید حداقل یک اینچ چربی در ناحیه مورد نظر داشته باشید همچنین باید نسبتا نزدیک به وزن ایده آل باشید افراد دارای شاخص توده بدنی کمتر از 30 می توانند از این روش استفاده کنند اگر     BMI  شما بیش از 30 باشد بهتر است لیپوساکشن انجام دهید درحال حاظر لیپوسونیک برای استفاده در شکم و پهلو مورد تایید قرار گرفته است در برخی از بیماران می توان برای سایر قسمت های بدن نیز استفاده کرد .

لیپوسونیک به طور دائم سلول های چربی در منطقه درمان را مختل می کند درمان یک ساعت طول می کشد

عوارض جانبی لیپوسونیک چیست ؟

عوارض این روش اغلب حداقل است از آنجا که هر فرد دارای تحمل درد متفاوتی است داروهای مختلفی برای کنترل اضطراب یادرد در دسترس هستند ما توصیه می کنیم بیشتر بیماران حدود 30 دقیقه قبل از شروع درمان از قرص استفاده کنند اگر دارو مصرف می کنید به کسی نیاز دارید تا شمارا به خانه برساند و در طول شب در کنار شما بماند بعضی از بیماران پس از عمل  قرمزی تورم و کبودی  دارند معمولا بعد از چند ساعت از بین می رود تورم از لیپوسونیک معمولا در چند روز برطرف می شود لیپوسونیک به طور دائم سلول های چربی را مختل می کند اما چربی را از بین نمی برد شما نمی توانید از لیپوسونیک برای کاهش وزن استفاده کنید .

برای مشاوره رایگان با متخصصان کلینیک رسپینا تماس بگیرید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =