برای درست کردن این صبحانه ی خوشمزه میتوانید از مخلوط میوه های تازه و خشک  و همچنین مغزهای مورد علاقه تان استفاده کنید. زمان تهیه و پخت مواد: ۷ دقیقه برای پذیرایی از : 1 نفر

1مشت یا ۱ چهارم فنجان آرد جو دوسر نصف قاشق چایخوری پودر دارچین ۱ قاشق چای خوری تخمه آفتاب گردان خام ۲ قاشق سوپ خوری برگهای زردآلوی خردشده 1 قاشق سوپ خوری کنجد یا تخم کتان ۱۵۰ گرم ( دو سوم فنجان ماست) ۱ قاشق غذاخوری گردوی خردشده ۱ قاشق چای خوری عسل (ترجیحا رقيق)

۱ آرد، دانه های خوراکی، گردو و دارچین را داخل یک قابلمه ی بدون روغن بریزید و ظرف را روی اجاق با شعله ی متوسط رو به بالا بگذارید. مواد داخل ظرف را به مدت تقریبا سه دقیقه هم بزنید، نگذارید بسوزد؟ ۲ وقتی حاضر شد، آرد بوداده را در یک کاسه بریزید، زردآلوی خردشده و ماست را روی آن بریزید و عسل را آرام آرام به آن اضافه کنید و از خوردنش لذت ببرید.

توصیه: کمی نارگیل خشک رنده شده به مخلوط اضافه کنید تا طعم غذاهای استوایی را به خود بگیرد.

به ازای هر نفر: ۴۰۰ کالری؛ ۱۵ گرم پروتئین، ۳۵ گرم کربوهیدرات، ۲۰ گرم چربی، ۳ گرم چربی اشباع شده؛ ۱۳۰ میلی گرم سدیم.

پنیر و گوجه فرنگی با نان تست

این صبحانه خیلی سریع آماده می شود، اما صبحانه ی خوشمزه ای است و میتوانید آن را با مواد ترکیبی مختلفی که در قفسه ی انباری یا فریزرتان دارید تهیه کنید. زمان تهیه و پخت مواد: ۱۰ دقیقه برای پذیرایی: ۲ نفر ۲ تکه نان کم  تست شده ۴۰ گرم (یا یک قاشق سوپ خوری پنیر چدار رنده شده کره برای مالیدن روی غذا فلفل سیاه مخمر یا آب سبزی های مختلف برگ پونه برای چاشنی و عطردهی ۲ عدد گوجه فرنگی متوسط ۱ کباب پز فر را روی درجه ای بگذارید که خیلی داغ شود.

تستها را با مقدار کمی کره و آب سبزی در تابه بگذارید، تکه های گوجه فرنگی را روی آن قرار دهید، و ظرف را چند دقیقه زیر نردهی کباب پز بگذارید تا داغ شود. ۲ غذا را از فر در بیاورید، پنیر رنده شده و فلفل سیاه را روی آن بپاشید و دوباره زیر کباب پز بگذارید تا پنیر پف کند. پونه را خرد کنید و روی آن بپاشید. توصیه: اگر دوست داشتید، می توانید به جای پونه، نعناع یا آویشن روی این غذا بپاشید. به ازای هر نفر: ۱۹۷ کالری؛ ۸ گرم پروتئین؛ ۱۵ گرم کربوهیدرات؛ ۱۲ گرم چربی؛ ۷ گرم چربی اشباع شده؛ ۲ / ۵ گرم فیبر؛ ۳۴۳ میلی گرم سدیم.

هوس یک صبحانه ی میوه ای

از این که روزتان را با صبحانه های سبک و خوشمزه شروع کنید، لذت خواهید برد. این دستور پخت ها برای سلامت شما تهیه شده است.

صبحانه ی فرانسوی

برای درست کردن این صبحانه، می توانید از هر میوه ای که  و گوشتهای سردی که دوست دارید، استفاده کنید. زمان تهیه ی مواد: ۵ دقیقه برای پذیرایی از: انفر ۳ قاچ طالبی هر یک به قطر تقریبا ۲ / ۵ سانتی متر ۴ عدد توت فرنگی امشت یا یک چهارم فنجان تمشک پنیر چدار ابرش کالباس مرغوب همه ی مواد را در بشقابی بچینید، و … شروع کنید. به به! به ازای هر نفر: ۱۷۷ کالری؛ ۱۲ گرم پروتئین؛ ۱۳ گرم کربوهیدرات؛ ۹ گرم چربی، ۵ گرم چربی اشباع شده؛ ۳ گرم فیبر، ۵۴۵ میلی گرم سدیم.

اسموتی صبحانه

می توانید از هر میوهی تازه ای که جی. ال. پایین دارد، استفاده کنید. می توانید از توت های تابستانی یخ زده، که احساس خنکی بیشتری به شما میدهد هم استفاده کنید. قبل از خوردن،بگذارید میوه های یخ زده کمی نرم شود. زمان تهیه ی مواد: ۵ دقیقه برای پذیرایی از: ۱ نفر ۱ عدد موز سالم کوچک 125میلی لیتر یا نیم فنجان آب یک عدد شلیل یک قاشق چای خوری عسل امشت یا یک چهارم فنجان تمشک ا قاشق چای خوری زنجبیل تازهی رنده شده ۱۵۰ گرم یا دو سوم فنجان ماست کم چرب همه ی مواد را با همزن بزنید، آنقدر که به صورت کرم در آید. بلافاصله بخورید. توصیه برای این که پروتئین این صبحانه را بیشتر کنید، می توانید کمی وانیل سویا یا پودر آب پنير (whey protein) که در فروشگاه ها موجود است به آن اضافه کنید. برای این که ببینید چقدر از آنها را باید به صبحانه ی خود اضافه کنید، به دستورهای روی بسته بندی دقت کنید.) به ازای هر نفر: ۲۹۵ کالری؛ ۱۱ گرم پروتئین؛ ۶۰ گرم کربوهیدرات؛ ۲ گرم چربی؛ ۱ گرم چربی اشباع شده؛ ۴ گرم فیبر؛ ۱۳۰ میلی گرم سدیم.

صبحانه ی بیرون بر

این صبحانه پیشنهادی، واقعا نمونه ی خوبی از «بردار و ببر» هاست؛ به این ترتیب وقتی عجله دارید، هیچ بهانه ای برای فرار از صبحانه خوردن نخواهید داشت. نان کماج (کیک جو دوسر) یا نانهای پخته شده با آرد سبوس دار در اندازه های کوچک و انواع مختلف عرضه می شود. همه ی
آنها را امتحان کنید تا ببینید از کدام یک خوشتان می آید. زمان تهیه ی مواد: ۲ دقیقه برای پذیرایی از: ۱ نفر ۲ عدد نان تهیه شده از جو دوسر
1 عدد سیب ابرش پنیر 1مشت انگور همه چیز را در یک کیسه بریزید و همزمان با رفتن بخورید. اگر وقت داشتید، برش پنیر را نصف کنید و آن را بین نان گذاشته، یک برش سیب هم روی آنها بگذارید و بخورید. به ازای هر نفر: ۳۱۶ کالری؛ ۹ گرم پروتئین، ۴۶ گرم کربوهیدرات، ۱۱ گرم چربی، ۵ گرم چربی اشباع شده؛ ۳ گرم فیبر؛ ۴۶۰ میلی گرم سدیم.

سالاد میوه

این سالاد میوه برای نیرو و روحیه بخشیدن به شما با استفاده از میوه های معمولی است. برای تهیه آن می توانید از مخلوط میوه های فصل استفاده کنید. زمان تهیه ی مواد: ۱۰ دقیقه برای پذیرایی از: ۲ نفر امشت یا یک چهارم فنجان انگور آب نصف ليمو امشت یا یک چهارم فنجان تمشک اقاشق چای خوری عسل (ترجیحا رقيق) اعدد سیب هسته گرفته و خردشده 1 عدد هویج کوچک پوست کنده پوست 1 عدد لیمو150تا200  گرم یا سه چهارم فنجان ماست امشت یا ۲ قاشق سوپ خوری نعنای تازهی ریزشده میوه ها و هویج را با هم مخلوط کنید. پوست و آب لیمو را اضافه کرده و عسل را کم کم بریزید و هم بزنید، سپس آنها را با ماست مخلوط کرده و به میزان دلخواهتان نعناع اضافه کنید. به ازای هر نفر: ۱۴۸ کالری؛ ۶ گرم پروتئین؛ ۳۰ گرم کربوهیدرات، ۱ گرم چربی ۵ گرم چربی اشباع شده؛ ۴ گرم فیبر؛ ۸۷ میلی گرم سدیم.

تست سیب و عسل

  • این صبحانه ی ترد «بخور و بدو» می تواند تمام صبح شما را سرپا و پرانرژی نگه دارد. زمان تهیه مواد: ۵ دقیقه برای پذیرایی از : 1 نفر

  • نصف قاشق چای خوری عسل (ترجیحا رقیق ا قاشق چای خوری کره بادام زمینی بدون

  • یک عدد سیب سفت، رنده شده اتکه نان کم جی. ال. تست شده

  • شکر،عسل، سیب رنده شده و کرهی بادام زمینی را با هم مخلوط کنید و روی نان بمالید. خوشمزه می شود؟ به ازای هر نفر: ۲۱۲ کالری: ۶ گرم پروتئین، ۳۵ گرم کربوهیدرات؛ ۶ گرم چربی، ۵ گرم چربی اشباع شده؛ ۵ گرم فیبر؛ ۲۰۵ میلی گرم سدیم.

در تمام مراحل لاغری و تناسب اندام با شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *