این تکنیک نوعی رژیم غذایی است که با تلفیق توصیه های درست غذایی و روشی به دور از سختگیری افرادی که قصد لاغری دارند را همراهی می کند برای آشنایی با این رژیم غذایی با مقاله ی ما همراه شوید .

برای دریافت رژیم غذایی مناسب خود با ما تماس بگیرید .

این 7-4-2 یعنی چه ؟

یعنی 2 وعده ی غذایی ناهار و شام و 4 میان وعده ی روزانه به مدت 7 روز دراین رژیم شکلات تلخ و مواد نشاسته ای نیز گنجانده شده است هدف این رژیم  این است که به دور از افراط و سخت گیری و با رعایت اعتدال در مصرف مواد غذایی سالم و خوشمزه فرد را چند کیلوگرم لاغر کند .

روش این رژیم :

در مرحله ی اول در عرض یک ماه می توان بین 3 تا 5 کیلوگرم وزن کم کرد .

تقسیم بندی برنامه ی غذایی :

در مرحله ی اول دو وعده ی غذایی ناهار و شام باید شامل گوشت پرندگان ماهی تخم مرغ گوشت قرمز کم چرب و سبزیجات حداقل 150 گرم برای هر وعده ی غذایی و همچنین میزان خیلی کم چربی یک قاشق غذاخوری کره یا ترجیحا روغن زیتون و یا روغن کلزا باشد یک پیش غذای ساده مانند سالاد یا سوپ بدون چربی و بدون مواد غذایی نشاسته ای سوپ یا خوراک بدون سیب زمینی به برنامه ی غذایی اضافه کنید .

میان وعده ها :

باید بدانید که در این رژیم طعم شیرین با مصرف میوه و یا ماست طبیعی تامین می شود می توانید در ساعت 10 صبح 4و 7 بعداز ظهر و حدود 10 شب برای جلوگیری از گرسنگی احتمالی باید میان وعده ای شامل میوه یا ماست میل کنید بهتر است که این میان وعده ها سر ساعت مشخصی مصرف شوند می توانید میزان این میان وعده ها را با توجه به مصرفتان تغییر دهید و توجه کنیدکه تقسیم بندی برنامه ی غذایی به لاغری کمک می کند به خاطر این که باعث کاهش انسولین ترشح شده می شود به این ترتیب ذخیره سازی کالری ها کاهش پیدا کرده و روند لاغری به راحتی سپری می شود .

در بعضی مواقع می شود چشم پوشی هایی داشت و بعضی مواد غذایی را استفاده کرد :

مواد نشاسته ای :

در این رژیم زیاد سخت گرفته نمی شود و می توانید گاهی بعضی از مواد غذایی راهم استفاده کنید به این ترتیب که می توانید 4 مرتبه در هفته 150 گرم مواد غذایی نشاسته ای پخته میل کنید بهتر است سراغ آن هایی بروید که شاخص گلیسمی پایینی دارند و باعث سیری طولانی مدت می شوند مانند پاستا های تهیه شده از آرد کامل حبوبات مثل عدس و لپه سیب زمینی پخته شده با پوست و برنج اگر این مواد غذایی را مصرف کنید از خوردن نان بپرهیزید این مواد غذایی را با سالاد و سبزیجات مصرف کنید .

شکلات تلخ :

از این ماده ی غذایی در طول هفته تا 100 گرم می توانید استفاده کنید بهتر است که 100 گرم را تقسیم کرده و در طول هفته میل کنید و یکباره همه ی 100 گرم را در یک روز مصرف نکنید به جای آن می توانید مقدار کمی بیسکوئیت هم میل کنید .

مرحله ی دوم :

مواد غذایی که در مرحله ی یک گفته شد به قوت خود باقی هستند رژیم 7-4-2 اجازه می دهد که بعد از مرحله ی یک هر هفته یکی از جایزه های زیر را به مرحله ی یک اضافه کنید برای مثال می توانید علاوه بر رعایت اصول گفته شده صبحانه ی جایزه را به رژیم غذایی تان اضافه کنید برای هفته ی بعد می توانید همین جایزه را ادامه دهید و یا جایزه ی دیگری انتخاب کنید .

1-بعد از هفته ی اول می توانیدبه جای 4 مرتبه در هفته هر روز مواد غذایی نشاسته ای میل کنید در واقع روزانه 200 گرم مواد نشاسته ای پخته شده مجاز می شود .

2-نان را به وعده ی ناهار یا شام اضافه کنید 80 گرم در روز حتما از نان های تهیه شده از آرد سبوس دار استفاده کنید .

3-می توانید روزانه تا 4 قاشق غذاخوری روغن زیتون نیز به برنامه ی غذایی تان اضافه کنید .

4-مصرف روزانه 30 گرم پنیر نیز مجاز می شود .

5-در مرحله ی دو می توانید صبحانه را شروع کنید باید برای این وعده بین 40 تا 80 گرم نان به اضافه ی 10 گرم کره یا دو تا سه قاشق چایخوری عسل یا مربا میل کنید .

6-دو بار در هفته یک غذای سنگین مانند سرخ کردنی ها غذاهای حاوی سس و … را مجاز هستید که به مرحله ی اول اضافه کنید و در وعده های غذایی خود از سبزیجات غافل نشوید ولی در کنار آن ها نان و پنیر ممنوع است .

7-هر دو روز یکبار می توانید که یک عدد شیرینی یا یک تکه ی کوچک کیک میوه ای مصرف کنید .

اگر با طبق رژیم و برنامه ی رژیم پیش می روید ولی باز هم احساس گرسنگی می کنید می توانید میزان پروتئین گوشت و ماهی را از 150 گرم به 250 کرم افزایش دهید و یا اینکه تعداد تخم مرغ های مصرفی را به 3 تا 4 عدد برسانید و مواد نشاسته ای پخته شده را از 150 گرم به 200 گرم برسانید ولی توجه داشته باشید که وقتی تغییراتی د ربرنامه ی غذایی خود ایجاد می کنید بدن به چند روز فرصت نیاز دارد تا خود را با شرایط جدید تطبیق دهد و شروع به چربی سوزی کند در افراد مختلف این کار بین 24 ساعت تا یک هفته زمان می برد .

فواید این رژیم :

این رژیم بسیار مناسب برای افرادی است که می خواهند برا ی طولانی مدت لاغر شوند در صورتیکه سخت گیری رژیم ها ی دیگر را ندارد میان وعده ها و جایزه ها باعث شده است که این رژیم برا ی افراد مختلف مناسب و ساده باشد و اگر این رژیم را به خوبی رعایت کنید حتما نتیجه ی خوبی خواهید گرفت .

نقاط ضعف این رژیم :

اگر هنوز عادات بد غذایی خود را کنار نگذاشته اید نمی توانید از مواد غذایی دلخواهتان دست بکشید یا سر ساعات مشخصی غذا بخوردید این رژیم چندان به دردتان نمی خورد باید د ر هفته 3 ساعت ورزش کنید ورزشی مثل  پیاده روی و اگر تصمیم قطعی گرفته اید که لاغر شوید می توانید از این رژیم نتیجه ی داخواهتان را بگیرید .

برای شروع رژیم غذایی خود با پزشک ما در کلینیک رسپینا تماس بگیرید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *