افرادی هستند که با وجود رژیم های سخت و ورزش های مکرر باز هم از روند کاهش وزن خود راضی نیستند یا اصلا وزن کم نمی کنند این مسئله باعث از بین رفتن انگیزه می شود و فرد از تلاش دست می کشد و ناامید می شود اما دلیل این وزن کم نکردن و یا به کندی وزن کم کردن چیست؟ با مقاله ی ما همراه باشید تا دلیل آن را دریابید .

برای دریافت رژیم غذایی با کلینیک رسپینا تماس بگیرید .

گرسنگی بیش از اندازه

این تصور که اگر چیزی نخوریم و یا غذای کمی بخوریم سریع تر وزن کم خواهیم کرد کاملا اشتباه است شاید در ابتدای یک رژیم سخت و با کالری خیلی پایین کاهش وزن خوبی داشته باشید و ذوق زده شوید اما بعد از مدتی بدن به تصور شرایط سخت و سوء تغذیه با وضعیت موجود کنار آمده و سوخت و ساز بدن کاهش می یابد در نتیجه روند کاهش وزن کند شده یا متوقف می گردد پس بیش از اندازه نباید به خودتان گرسنگی بدهید.

صبحانه را حذف نکنید

خیلی از افراد برای کاهش وزن وعده ی صبحانه را حذف می کنند که کاملا اشتباه است نخوردن صبحانه باعث می شود شما در طول روز بیشتر گرسنه شده و تمایلتان به خوردن غذاهای شیرین و چرب بیشتر شود در نتیجه چندین برابر کالری صبحانه در طول روز کالری مصرف می نمایید پس هرگز وعده ی صبحانه را حذف نکنید و سعی کنید حتی این وعده را خیلی مفصل بخورید تا ساعت ها گرسنه نشوید و ریزه خواری هم نکنید .

ناهار یا شام را حذف نکنید

وقتی یک رژیم غذایی سالم را رعایت می کنید نه تنها وعده های غذایی نباید حذف شوند بلکه باید تعداد وعده های غذایی بیشتر هم بشود اینکه وعده ی ناهار یا شام را حذف کنید کمکی به روندکاهش وزن شما نمی کند بلکه بهتر است وعده های غذایی را بیشتر و حجم آن ها را کوچکتر کنید هرگز وعده ی غذایی را حذف نکنید بلکه بکوشید در این وعده ها از غذاهای مناسب و کم کالری استفاده کنید .

پرکالری نخورید

برخی از کسانی که رژیم گرفته اند غذاهایی با حجم کم مصرف می کنند ولی همچنان در حال اضافه کردن به وزن خود هستند و لاغر هم نمی شوند دلیل متوقف شدن کاهش وزن آن ها این است که غذاهایی با حجم کم می خورند اما پر کالری مصرف می کنند .یک اشتباه دیگر در کاهش وزن این است که مثلا غذاهای پرکالری مصرف می کنید اما در مقدار کم برای کاهش وزن باید درست برعکس عمل کنید باید حجم غذایتان بیشتر اما از مواد با کالری خیلی کم باشد مثل سبزیجات و پروتئین .

ورزش نکردن

داشتن رژیم غذایی به تنهایی برای کاهش وزن کافی نیست ورزش باعث می شود بدن شما شروع به کالری سوزی کند هر قدر بیشتر ورزش کنید بدن شما کالری بیشتری می سوزاند و فرایند متابولیسم در شما تقویت می شود و شدت بیشتری می گیرد .

کم آب خوردن

اگر در طول روز آب به مقدار کافی بخورید باعث می شود تمایل به خوردن غذا کمتر شود برای همین کالری کمتری وارد بدنتان شده و کاهش وزن اتفاق می افتد ضمن آنکه آب خوردن در طول رژیم غذایی شادابی و طراوت بدن و پوست را حفظ می کند .

خوردن غلات و شیر

اگر از غلات و شیر در وعده ی صبحانه استفاده کنید حتما در طول روز گرسنه می شوید و دلتان غذاهای چرب و شیرین بیشتری می خواهد بنابراین از این مواد برای وعده ی صبحانه استفاده نکنید و از تخم مرغ و نان جو استفاده کنید تا در طول روز دیرتر گرسنه شوید .

شیر و چای را باهم مصرف نکنید

مواد موجود در چای جذب چربی در بدن را کاهش می دهد اما پروتئین های موجود در شیر این اثر چای را خنثی می کند بهتر است که این دو را با هم مصرف نکنید زیرا عمل چربی سوزی را مختل می کنند و کاهش وزن ما با کندی پیش خواهد رفت .

آب میوه زیاد نخورید

همانطور که می دانید آب میوه ها دارای مقادیر بسیار زیادی قند هستند حتی اگر طبیعی باشند و همین باعث افزایش وزن می شود بنابراین مصرف بی اندازه ی آن می تواند باعث افزایش وزن گردد .

کالری هایی که مصرف می کنید را نمی شمارید

بسیاری از افراد چون حساب کالری وارد شده به بدن خود را ندارند در کاهش وزن با مشکل مواجه می شوند شمردن کالری های مصرفی در طول روز به کاهش وزن کمک بسیار مهمی می کند با شمردن کالری ها دقتتان در خوردن مواد غذایی بالا می رود و بی رویه غذا نمی خورید.

بدون تمرکز و بسیار سریع غذا می خورید

یکی از دلایلی که بعضی از افراد لاغر نمی شوند این است که تند غذا می خورند تند غذا خوردن باعث می شود حجم زیادی بخورید و دیر سیر شوید افرادی که به آرامی غذا می خورند و غذا را خوب و به آرامی می جوند باعث می شود معده پیام سیر شدن دریافت کرده و تمایل به خوردن غذا کمتر می شود در نتیجه کالری کمتری هم وارد بدن می شود و زودتر به تناسب اندام می رسیم  همچنین اگر هنگام غذا خوردن حواستان به جای غذا به تلویزیون یا گوشی مبایل و لپ تاپتان باشد باعث می شود مقدار بیشتری غذا بخورید و اصلا متوجه نباشید و به این ترتیب کالری بیشتری وارد بدن تان کرده اید و نباید انتظار داشته باشید که لاغر شوید و وزن کم کنید .

غذاهای متنوع نخورید

تنوع غذایی باعث افزایش اشتها و میل به خوردن بیشتر می شود اما خوردن غذای یکنواخت به مرور اشتها را کم می کند و می توانیم به راحتی وزن کم کنیم ولی تنوع غذایی این اجازه را به ما نمی دهد .

مشکلات هورمونی

یکی از دلایلی که برخی از افراد با وجود رعایت رژیم غذایی و ورزش باز هم وزن کم نمی کنند داشتن شکلات هورمونی است و باید برای حل این مشکل به پزشک مراجعه کنند چه بسا که با برطرف شدن مشکلات هورمونی اضافه وزن شما هم از بین برود .

بعد از ورزش سریع غذا نخورید

ممکن است شما ورزش کنید ولی کاهش وزن نداشته باشید این برای این است که شما بعد از ورزش غذا می خورید و چون گرسنه هستید کالری بیشتری وارد بدنتان می کنید بعد از ورزش آب بنوشید .

برای رسیدن به تناسب اندام و لاغری با ما تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *