همانطور که می دانید چینی ها از طب سوزنی برای تسکین دردهای موضعی و آرامش و تمدد اعصاب بهره گرفته و البته در این کار سابقه و تخصص فراوان دارند افرادی که دارای دردهای مزمن هستند در ناحیه ی سرو بیماری های مثل میگرن به طب سوزنی روی آوردند امروزه صحبت هایی راجع به استفاده از طب سنتی در کاهش وزن و تاثیر آن بر لاغری می شود که جای بحث و تحقیق داد .

برای شروع رژیم خود با پزشک ما در کلینک رسپینا مشورت کنید .

تحقیقات نشان داده است که به طور قطع به دلیل اینکه طب سوزنی باعث بهبود جریان خون در بدن و افزایش میزان متابولیسم درآن می شود نمی تواند بی تاثیر باشد اما میزان تاثیر آن به عوامل دیگری مانند نوع تغذیه انجام یا عدم انجام فعالیت های ورزشی و غیره هم بستگی دارد .

طب سوزنی چه کاری برای بدن انجام می دهد ؟

طب سوزنی یک روش درمانی برای درمان دردهای مزمن و ناراحتی عصبی بوده که با فرو کردن سوزن های نازکی در بدن انجام می شود به گفته پزشکان طب سوزنی با فشار بر روی اعصاب ماهیچه ها و بافت ها آن ها را تحریک کرده و این فرایند باعث ترشح مسکن های طبیعی در بدن می شود و دردهای مزمن را درمان می کند .

بهبود وضعیت دستگاه گوارشی

با طب سوزنی دستگاه گوارش بهتر عمل کرده و هضم غذایی و ترشح هورمون ها و اسید معده برای هضم غذا به ویژه چربی ها به شکل بهتری انجام می شود و وقتی چربی ها بهتر و بیشتر هضم شوند فرایند لاغری و کاهش وزن هم با سرعت بیشتری اتفاق خواهد افتاد .

کنترل کردن اشتها

ثابت شده است که افرادی که طب سوزنی انجام داده اند بهتر می توانند اشتها رادر خودشان کنترل کنند و به صورت خود به خود تمایل کمتری به خوردن غذا خواهند داشت این افراد اگر در گذشته چندین بار در روز احساس گرسنگی می کردند و با خوردن غذاهایی پر کالری خود را سیر می کردند بعد از طب سوزنی کمتر گرسنه شده و تمایل به غذا خوردن در آن ها کاهش می یابد .

افزایش سوخت و ساز بدن

با انجام طب سوزنی متابولیسم بدن افزایش می یابد و متعاقب  آن باعث کاهش چربی ها و لاغری می گردد و طب سوزنی این کار را با بهبود جریان خون در بدن و در نتیجه افزایش اکسیژن رسانی به سلول ها انجام می دهد در نتیجه  وقتی سلول ها اکسیژن بیشتری دریافت می کنند فرایند متابولیسم در آن ها بیشتر شده و ذخایر چربی بدن را مورد حمله قرار می دهد و با داشتن یک رژیم غذایی مناسب و برنامه ی مشخص ورزشی کاهش وزن و لاغری اتفاق می افتد .

طب سوزنی و تنظیم کردن هورمون ها

گاهی چاقی در زنان و مردان به دلیل ترشح کم یا بیش از اندازه ی برخی هورمون ها است که باعث چاقی مفرط می شود برخی با وجود اینکه ورزش می کنند و رژیم غذایی را هم رعایت می کنند اما همچنان از چاقی رنج می برند و لاغر نمی شوند این افراد باید آزمایش داده و میزان هورمون ها در بدن مشخص شوند برخی هورمون ها مانند هورمون های تیروئید در صورت افزایش و یا کاهش ترشح می توانند باعث چاقی یا لاغری مفرط شوند .

طب سوزنی ترشح این هورمون ها را تا حدودی تنظیم می کند و از افزایش و یا کاهش بیش از اندازه ی آن ها جلوگیری می کند البته این اتفاق کاملا نسبی بوده و در اکثر مواقع به طور کامل رخ نم یدهد اما در صورت تاثیر مثبت بر هورمون ها باعث افزایش سوخت و ساز در بدن و کاهش وزن و لاغری می گردد .

چه زمانی تاثیر بیشتری می تواند داشته باشد ؟

اگر چاقی شما فقط به دلیل مشکلات هورمونی نباشد می توانید امیدوار باشید که طب سوزنی تاثیر بیشتری خواهد داشت در مشکلات هورمونی علاوه بر طب سوزنی داروهایی هم برای درمان این بیماری مصرف می شود و طب سوزنی به تنهایی موثر نخواهد بود .اگر چاقی به دلیل پراشتهایی و استرس و مشکلات روانی و عصبی باشد طب سوزنی در کاهش اشتها بسیار موثر است این کار باعث می شود جریان خود منظم شده و از پرفشاری بر روی رگ ها ی خونی مغز و قلب کاسته می شود در نتیجه از میزان استرس که دلیل مهم پر خوری می باشد کاسته می شود و خوردن خوراک و مقدار کالری دریافتی کنترل می شود و لاغری هم با سرعت بیشتری انجام خواهد شد .

طب سوزنی در سنین پایین بیشتر جواب می دهد به طور کلی ایجاد تغییرات در عادات غذایی و وضعیت بدن در سنین پایین تر بهتر و سریعتر انجام می شود .انجام ورزش های منظم و هوازی به همراه طب سوزنی تاثیر بیشتری بر کاهش وزن خواهد داشت .

آیا بعد از لاغری با طب سوزنی دوباره امکان دارد که چاق شویم ؟

این روش هم مثل سایر روش های لاغری اگر به صورت مداوم و اصولی انجام نشود میتواند برگشت پذیر باشد .طب سوزنی باعث کاهش اشتها می شود و تداوم آن برای 6 ماه تا یکسال باعث می شود فرد کلا از پرخوری پرهیز کرده و حجم غذای مصرفی آن بر کاهش اشتها و افزایش متابولیسم ضروری می باشد .

 عوارض :

این روش برای درمان بسیاری از بیماری ها به کار برده می شود مشکلاتی از قبیل اعصاب و روان سردردهای عصبی و میگرن درمان گردش نامنظم خون در بدن درد های عضلانی و استخوان درد مانند درد کمر و زانو عصبانیت مفرط و ریزش مو مورد استفاده قرار می گیرد این روش قطعا تاثیر بدنی روی بدن نمی گذارد و این طبق مطالعت و تحقیقات صورت گرفته بیان می شود .برخی پزشکان عمومی دوره تخصصی خود را وارد این رشته شده و به صورت اکادمیک اینکار را آموزش می بینند بهترین افراد برای انجام طب سوزنی پزشکان دوره دیده و با تجربه هستند حتما برای طب سوزنی به افراد آموزش دیده و با تجربه مراجعه کنید .

چه افرادی نباید از این روش استفاده کنند؟

افرادی که انعقاد خون در آن ها به خوبی انجام  نمی شود نباید طب سوزنی انجام دهند ضمن اینکه افرادی که خون رقیقی دارند یا داروهایی برای رقیق کردن خون مصرف می کنند هم نباید از این روش استفاده کنند .

برای شروع رژیم غذایی خود با پزشک ما تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *