امروزه چاقی در همه ی جای دنیا به مشکلی جدی تبدیل شده است که به دلیل زندگی ماشینی و فست فودها امری طبیعی است ولی در کشور خودمان هم بسیاری از دختران اضافه وزن دارند و این موضوع برای آن ها بسیار ناخوشایند است ولی نکته جالب در این موضوع علت چاقی این دختران است.اما چرا اکثر دختران ایرانی دچار اضافه وزن هستند این مشکلی است که باید بررسی و حل شود زیرا اضافه وزن در نوجوانی و جوانی می تواند تا پیری با شما باشد و دلیل بسیاری از بیماری ها شود .

برای مشاوره در زمینه کاهش وزن و حذف چربی بدون جراحی و عوارض کلیک کنید.

چاقی و عدم تناسب وزن در تمام مراحل زندگی تاثیر منفی می گذارد و برخی از دختران را با مسائل روانی و عاطفی بسیار جدی روبرو می کند. دراین مقاله می خواهیم به برخی از دلایل این اضافه وزن در دختران جوان اشاره کنیم خوب است که این دلیل را با دقت مطالعه کرده و از کودکی نگذاریم دختران و پسرانمان به اضافه وزن دچار شوند این مشکل در دختران نمود بیشتری دارد و می دانید که دختران جوان به ظاهر خود بسیار اهمیت می دهند و چاقی می تواند

مشکلات روحی زیادی برایشان ایجاد کند در ضمن این چاقی و اضافه وزن می تواند مشکلات جدی برای سلامت شان هم ایجاد کند و حتی در سنین بالا تر نمود بیشتری پیدا کند پس با مقاله ی ما همراه شوید و با دانستن دلایل چاقی دختران جوان از چاقی و اضافه وزن فرزندان تان جلوگیری کنید مخصوصا دختران جوان.دلایل بسیار برای چاقی و اضافه وزن دختران وجود دارد  امروزه اکثر دختران ایرانی چاق هستند و دغدغه تناسب اندام دارند و بسیاری از آن ها به دلایل مختلفی دچار این چاقی شده اند .

تاثیر پوشش بر چاقی دختران ایرانی :

باید بدانید که نوع پوشش دخترها نیز سبب فعالیت کمتر آنها می شود و باعث می شود دختران به دلیل پوشش زیاد مخصوصا در هوای گرم به راه رفتن، پیاده روی و ورزش تمایل کمتری داشته باشند طراحان لباس بهتر است لباس هایی را طراحی نمایند که با فرهنگ جامعه و حجاب سازگار باشد و به دخترها مجال، فضا و روحیه تحرک بیشتری بدهد.

تاثیر فعالیت و تحرک کم بر چاقی دختران ایرانی :

یکی دیگر از دلایل چاقی و از بین رفتن تناسب اندام دختران ایرانی این است که دختران به دلیل ذاتی، جنسیتی و فرهنگی، فعالیت بدنی کمتری نسبت به پسران دارند ودر دوران کودکی و مدرسه به دلیل افکار نادرست درباره جنسیتشان مجال کمتری برای فعالیت های جسمانی جدی و انجام بازی های انرژی سوزمی یابند . مثلا در زمان هایی که پسربچه ها در خیابان با فوتبال و توپ، عرق می ریزند و از دیوار راست بالا می روند؛ دختر بچه ها عروسک بازی و خاله بازی می کنند. والدین بایدتوجه داشته باشند که باید بیشتر دختران تان را به رفتن به باشگاه های ورزشی و داشتن تحرک ترغیب کنید .

تاثیر بلوغ بر چاقی دختران ایرانی :

می دانید که دخترها نسبت به پسرها بلوغ زودتری دارند. در سن بلوغ دختران به پرخوری روی می آورند و دخالت و اعمال نظر والدین برای بیشتر خوراندن به کودکان، شروع دردسری می شود که تا آخر عمر گریبان گیر کودکان مخصوصا دخترها می شود. چاقی های دوران رشد و دوران بلوغ بسیار جدی تر و خطرناک تر است زیرا چاقی های این دوران مربوط به افزایش تعداد سلول های چربی است و این نوع چاقی ها نسبت به درمان رژیمی بسیار مقاوم است.

تاثیر درس خواندن برای کنکور بر چاقی دختران ایرانی :

خوب است بدانید که زمانی که دختران برای کنکور درس می خوانند ، این مطالعه اجباری و صرفا به دلیل وظیفه بر روی مغز تاثیر گذاشته و مغز به خاطر خلأ لذتی که به وجود آمده، در یک اقدام از جنس سازشی؛ با ایجاد حس گرسنگی، شرایطی به وجود می آورد تا فرد سراغ غذا و به ویژه شیرینی برود تا خلأ پدیدآمده ناشی از این اجبار را جبران کند . این حس خلأ لذت در دخترها بیشتر است زیرا آنها تمایل کمتری به ترک درس خواندن و بست نشینی برای کنکور را دارند. همچنین استرس و افزایش هورمون های جنسی استروژن و پروژسترون، در دخترها باعث تمایل بیشترشان برای خوردن شیرینی و غذای بیشتر نسبت به پسرها می شود.

تاثیر ژنتیک بر چاقی دختران ایرانی :

خوب است توجه کنید که علت دیگری که سبب بروز چاقی در دختران ایرانی می شود ، مسئله ژنتیک است اما این موضوع نباید سبب اهمال کاری در رفتارهای تغذیه ای شود زیرا تغذیه بسیار موثر است.

تاثیر گردهمایی های دوستانه در چاقی دختران ایرانی :

مسلما دختران ایرانی بیشتر در کافی شاپ ها و رستوران ها با دوستان خود قرار می گذارند. این گردهمایی های دوستانه سبب چاقی و اضافه وزن می شود زیرا اغلب آنها در این دوره ها غذا و خوراکی های خوشمزه سفارش می دهند.

تاثیر تفکر والدین و چاقی دختران ایرانی :

در کمال تاسف  والدین چاقی و اضافه وزن فرزند خود را دلیل بر سلامتی او می دانند و دوست دارند، در کودکی دخترانشان تپل باشند اما بیشتر افرادی که در بزرگسالی چاق هستند در کودکی، نیز دارای اضافه وزن بوده اند . برخی از این والدین با دلسوزی نابجا و غلط سعی در چاق نمودن فرزند خود می کنند و آگاهانه باعث پیدایش مشکل چاقی در کودکان خود می شوند. آنها حتی گاهی فرزند دارای وزن متناسب خود را نزد پزشک برده و عنوان می کنند که او لاغر است و دوست دارند کمی چاق شود، در حالی که فرزند آنها کمبود وزن ندارد. این دلسوزی های غلط سبب چاقی دختران ایرانی می شود.

تاثیر عادات بد غذایی برچاقی دختران ایرانی :

اشاره کردیم که والدین از همان دوران کودکی به علت دوست داشتن دختری تپل، عادات غذایی اشتباه در او ایجاد می کنند و میل و تغذیه فرزند خود را به سمتی سوق می دهند که تمایل زیاد به خوردن خوراکی های پر کالری و فست فود داشته باشد و میلی به خوردن سبزی ها نداشته باشد. عادات تغذیه ای نادرست در دوره های مختلف زندگی از دلایل اصلی چاق شدن دختران ایرانی است. باید توجه داشته باشید که والدین نقش مهمی در تعیین عادات غذایی فرزندان خود خواهند داشت بنابراین باید همواره توجه کنید که نباید به فرزندانتان مخوصا دختران تان عادات بد غذایی و پرخوری را یاد بدهید از کودکی باید ان هارابه خوردن مناسب و مواد غذایی مقوی و میوه هاو سبزیجات ترغیب کنید و از خوردن فست فود ها و غذاهای سرخ شده و نامرغوب از نظر کیفیت ان هارا منع کنید.

برای مشاوره در زمینه کاهش وزن و حذف چربی بدون جراحی و عوارض کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *