لاغری سریع با ورزش|با چند حرکت ورزشی به سرعت در ده دقیقه کالری بسوزانیدReviewed by Mehdi kh on Oct 1Rating: 5.0

با حرکات ورزشی که برایتان شرح خواهیم داد ماهیچه های خود را تقویت کرده و به سرعت کالری بسوزانید اگر می خواهید به سرعت وزن کم کنید این مقاله را با دقت بخوانید. می دانید که  کاردیو، تمرینی است که باعث افزایش ضربان قلب می‌شود. درمقاله چند تمرین چالش‌برانگیز به شما معرفی می‌کنیم که بسیاری از آنها حرکاتی ترکیبی‌اند و بیش از یک گروهِ ماهیچه‌ای را درگیر می‌کنند. این حرکات بسیار مفید بوده ولی به بدن خود فشار نیاورید و بادقت و بدون عجله این حرکات را انجام دهید .

برای مشاوره در زمینه لاغری موضعی کلیک کنید.

در صورت وجود هرگونه مصدومیت، بیماری یا شرایط خاص دیگر، قبل از انجام این تمرینات به پزشک خود مراجعه کنید و با او مشورت کنید . شما برای انجام این حرکات درخانه به دمبل‌های مختلف با وزن‌های مشخص، یک پله یا سطح صاف و یک وزنه‌ی دسته‌دار نیاز دارید . در ابتدا باید خود را با چند دقیقه حرکات کاردیوِ ملایم گرم ‌کنید. توجه کنید که تمرینات را با زمان پیشنهادی، یکی پس از دیگری بدون استراحت در بین آنها یا با استراحت کوتاه انجام دهید یک دور تمرین‌ را در ده دقیقه انجام دهید؛ برای تمرین‌های سنگین‌تر می‌توانید این زمان تا شش برابر افزایش دهید. تمرینی را که باعث درد یا ناراحتی می‌شود، اصلاح یا رد کنید. اگر لازم است اگر خسته می شوید میان تمرینات حتما استراحت کنید مخصوصا زمانی که تازه شروع به انجام این تمرینات کرده اید نباید به خود سخت بگیرید و به بدن خود آسیب برسانید با مرور زمان حتما قوی تر شده و سریع تر این حرکات را انجام خواهیدداد .

لاغری سریع با پرس اسکوات  :

برای انجام این حرکت ابتدا پاها را اندازه‌ی عرض لگن بازکنید. وزنه‌ها را بالای شانه‌تان نگه‌دارید. به حالت اسکات پایین بیایید. باسن خود را عقب و بالاتنه را جلو نگه‌دارید و شکم خود را درگیر کنید. سعی کنید با فشار روی پاشنه‌ها بایستید. هم‌زمان وزنه‌ها را با درگیرکردن شانه‌ها بالای سر ببرید. وزنه‌ها را پایین بیاورید و اسکات را به‌همراه پرس بالای سر تکرار کنید

لاغری سریع با شنا :

برای انجام این حرکت باید دست‌ها را به‌اندازه‌ی عرض شانه باز کنید و کف دست را روی زمین بگذارید. پاها را دراز کنید و انگشتان پا را روی زمین قرار دهید. دقت کنید که دست‌ها حتما زیر شانه‌ها باشند و جلوتر قرار نگیرند. آرنج‌ها را خم‌کنید و بگذارید به حالت طبیعی به‌سمت پهلوها قرار بگیرند. بدن خود را به‌آرامی پایین بیاورید تا جایی ‌که بینی‌تان زمین را لمس کند. بالاتنه را سفت نگه‌دارید و اجازه ندهید کمرتان به‌سمت پایین یا بالا خم شود. با فشارآوردن به زمین، خود را به موقعیت اولیه برگردانید. بالاتنه و پاها را همچنان محکم نگه دارید. حرکت را تکرار کنید. اگر به اصلاح حرکت نیاز دارید، می‌توانید آن را روی زانو انجام دهید به خود فشار نیاورید

لاغری سریع با اسکوات باز با وزنه‌ی :

برای شروع یکی از وزنه‌های سنگین‌تان را بردارید و با پاهای تقریبا باز بایستید. وزنه را در دست چپ بگیرید. درحالی‌که زانوها را با انگشتان پا هم‌راستا نگه‌داشته‌اید، پایین بروید. وزنه را زمین بگذارید و با دست دیگر بگیرید. این حرکت را یک  دقیقه تکرار کنید.

لاغری سریع با پلانک :

برای انجام این حرکت ابتدا در حالت پلانک قرار بگیرید. دست‌ها و انگشتان پا را روی زمین بگذارید. پای چپ را از زمین بلند کنید. زانو را خم‌کنید و به‌سمت سینه جلو بیاورید. پای چپ را روی پای راست بگذارید و چند لحظه نگه‌دارید. سپس زانوی چپ را به‌سمت سینه برگردانید. پای چپ را به حالت پلانک کامل برگردانید و حرکت را با پای دیگر تکرار کنید. این حرکت را هم یک دقیقه تکرار کنید .

لاغری سریع با اسکوات تک‌پا :

برای شروع این حرکت با فاصله‌ی حدود یک  متر، جلوِ پله یا سطح صافی بایستید و پای چپ را روی آن قرار دهید. می‌توانید روی پنجه‌ی پا یا روی پا بایستید. پای راست را کمی جلو بیاورید تا هنگامی که پایین می‌آیید، زانو پشت پنجه‌ی پا قرار بگیرد. وزن خود را روی پای جلویی بیندازید. زانوها را خم کنید و پایین بیایید تا جایی‌ که زانوی جلویی به‌شکل زاویه‌ی نود درجه دربیاید. با فشار روی پاشنه‌ی جلویی برخیزید و حرکت را ۱۰ تا ۱۶ بار قبل از تعویض پا تکرار کنید.

لاغری سریع با پرس پله‌ای :

برای شروع باید وزنه‌ها را روی شانه نگه دارید و پای راست را روی پله‌‌ای بلند یا سطحی صاف قرار دهید. زانوی چپ را بلند کنید. هم‌زمان وزنه‌ها را بالای سر ببرید. پای چپ را پایین بیاورید. سپس پای راست را برای حرکت عکس پایین بگذارید و وزنه‌ها را پایین بیاورید. هم‌زمان با جلوآوردن پای راست، وزنه‌ها را به روی شانه برگردانید.

لاغری سریع با حرکت چکشی  :

برای انجام این حرکت ابتدا وزنه‌های سنگین را در دو دست نگه‌دارید. هم‌زمان که به حالت اسکات پایین می‌آیید، وزنه‌ها را بالا بیاورید. هم‌زمان با بلندشدن، وزنه‌ها را پایین بیاورید. حرکت را یک دقیقه تکرار کنید.

لاغری سریعبا وزنه :

برای انجام این حرکت باید بایستید و پاها را به‌اندازه‌ی عرض لگن باز کنید. زانوها را کمی خم کنید و وزنه‌ی متوسط یا سنگین را روبه‌روی ران‌ها نگه‌دارید. پشت خود را صاف نگه‌دارید. شانه‌ها را عقب نگه‌دارید و شکم را داخل. خم شوید و تا جایی که انعطاف‌پذیری‌تان اجازه می‌دهد، وزنه‌ها را پایین بیاورید. با فشار بر ماهیچه‌ی گلوت لگن برخیزید. حرکت را یک دقیقه تکرار کنید .

برای مشاوره در زمینه لاغری موضعی کلیک کنید.

لاغری سریع با حرکت پارویی :

برای انجام این کار وزنه‌ای را در دست چپ نگه دارید و خم شوید تا بالاتنه به‌موازات زمین قرار بگیرد. پای راست را صاف بلند کنید تا جایی ‌که هم‌سطح لگن شود. اگر لازم است، دست را به دیوار تکیه دهید. آرنج چپ را به حالت پاروزدن بالا و پایین بیاورید. این حرکت را برای هر سمت به‌مدت سی ثانیه تکرار کنید

لاغری سریع با کیک بک :

برای انجام این حرکت ابتدا در حالت پلانک پاها را باز کنید و وزنه‌ای را در یک دست نگه دارید. آرنج را تا کنار بالاتنه بالا بیاورید و دست خود را به حالت کشیده نگه دارید. با حفظ حالت پلانک برای هر سمت، به‌مدت ۳۰ ثانیه حرکت را تکرار کنید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 7 =