در این مقاله در مورد کسانی که زانوهای چاقی دارند مخصوصا خانم ها که به همین دلیل نمی توانند از لگ یا شلوارهای تنگ استفاده کنند بنویسیم چاقی زانوها ظاهر خوبی ندارد و معمولا کسانی که دارای زانوهای چاق هستند به دنبال لاغر کردن زانوهای خود هستند برخی از شما به دنبال رژیم غذایی خاصی هستید تا وزن تان را کم کنید ولی نکته اینجاست که نمی‌توانید فقط وزن یک قسمت خاص از بدن‌تان را کم کنید. شاید چربی‌های اطراف زانو به‌راحتی از بین نروند؛ اما زمانی‌که از رژیم غذایی سالم و کنترل‌شده و ورزش‌های کامل بدنی استفاده کنید، در نهایت شما پیروز ماجرا هستید و به نتیجه ی دلخواه خود خواهید رسید . می توانید اگر رژیم غذایی و ورزش هم جواب نداد بهترین روش کرایولیپولیز استفاده کنید و خیلی زود به نتیجه ی دلخواه تان برسید زیرا کرایولیپولیز برای لاغری موضعی گزینه ی بسیار خوبی است و می توانید در زمان کم زانوهای چاق خود را با این وسیله ی مفید لاغر کنید.

برای مشاوره در زمینه لاغری بدون جراحی کلیک کنید.

برای نابودی چربی های زانو واطراف ان هدفمند ورزش کنید :می دانید که عوامل زیادی مثل اضافه وزن، ضخیم شدن پوست با افزایش سن، کاهش وزن و کاهش حجم ماهیچه در اثر بی‌تحرکی یا جراحت می‌تواند روی ظاهر زانو اثر بگذارد درحالی‌که هیچ روش و تکنیک خاصی وجود ندارد که فقط چربی زانو را هدف قرار دهد، راه‌هایی وجود دارند که می‌توانید با استفاده از آن چربی کلی بدن را کم کنید و بسیاری از تمرینات می‌تواند به بهبود عملکرد و حجم ماهیچۀ پاها و زانوهای شما کمک کند.

ورزش هایی که برای لاغری زانو مفید هستند :

یکی از این ورزش ها پیاده‌روی است ؛  زمانی‌که صحبت از کاهش چربی بدن و تقویت ماهیچه‌های پایین تنه می‌شود، شاید قدم‌زدنِ درست این کار را انجام دهد. قدم‌زدن فواید بسیار زیادی دارد؛ از طرفی، کم‌فشار و مقرون‌به‌صرفه است تحقیقاتی نشان می‌دهد زمانی‌که قدم‌زدن با رژیم غذایی سالم ترکیب شود، سبب کاهش حجم ران در زنان یائسه می‌شود. مطالعه‌ای دیگر نشان داد که قدم‌زدن به استحکام بیشتر زانو کمک می‌کند. دویدن و راه‌رفتن با سرعت متوسط، هر دو به سوختن کالری کمک می‌کنند. همچنین نسبت به زمانی‌که راه می‌روید، پاهایتان سفت‌تر می‌شوند و همین موضوع به تقویت نواحی اطراف زانوهایتان کمک می‌کند. براساس تحقیقات، دویدن‌های کوتاه پشت‌سرهم برای سوزاندن چربی مناسب‌تر از دویدن یک‌باره در مسافت طولانی است . گرم‌کردن بدن فراموش نشود با گرم کردن بدن می توانید از آسیب‌های هنگام دویدن جلوگیری می‌کنید.

طناب زدن و کاهش چربی های زانو

خوب است بدانید که از بهترین روش‌ها برای از بین بردن چربی دور زانو، طناب‌ زدن است. این ورزش کالری بالایی را می‌سوزاند که به حجیم‌شدن و قدرت پاها و البته به سلامت قلب‌ کمک می‌کند. مهم‌ترین نکته در طناب‌زدن، سرعت آن نیست بلکه روش مورداستفاده است. همان اندازه که طناب‌زدن برای زانو مفید است، استفادۀ نادرست از آن هم می‌تواند به مفصل زانو آسیب بزند. هنگام پریدن، زانوهایتان را کمی خم کنید که هنگام فرودآمدن، به مفصل‌هایتان آسیب نرسد. سعی کنید تا حد امکان روی پرش‌های کوتاه تمرکز کنید. سطوح نرم و تا حد امکان سطح لاستیکی را برای طناب‌زدن انتخاب کنید.

دوچرخه سواری و کاهش چربی های زانو

باید بدانید که دوچرخه‌سواری یکی از تمرینات قلبی و عروقی مناسب برای قلب و استقامت کلی بدن است. این ورزش به شکل‌دهی پا کمک می‌کند. همچنین ماهیچه‌های چهارسر ران، ران و ساق پا را درگیر می‌کند و روی نواحی اطراف زانو اثر می‌گذارد سعی کنید هنگام دوچرخه‌سواری سرعت متوسط داشته باشید. سرعت کم یا زیاد می‌تواند روی مفاصل اثر بگذارد. بدنتان هنگام دوچرخه‌سواری باید صاف باشد و نباید به سمت جلو خم شوید . دوچرخه‌سواری می‌تواند جایگزین مناسبی برای دویدن باشد. افرادی که زانو درد یا جراحتی در پا‌هایشان دارند، می‌توانند از این ورزش استفاده کنند. دو روش برای دوچرخه‌سواری وجود دارد که می‌تواند مزایای آن را افزایش دهد: با سرعت سریع و در مسافت‌های کوتاه دوچرخه‌سواری می‌کنید؛ با سرعتی ثابت طی مدت‌زمان طولانی رکاب می‌زنید. البته، برای چربی‌سوزی بهتر، به‌مدت طولانی روی دوچرخه ننشینید. نشیمنگاه دوچرخه را کمی بالاتر ببرید تا زانوهایتان برای پدال‌زدن بیشتر درگیر شوند. در این حالت، ران‌ها‌یتان باید شروع به کمی سوزش کند. هنگامی‌که شدت فعالیت به بالاترین میزان خودش رسید و حس کردید که دیگر توان ندارید، بنشینید و به‌آرامی پدال بزنید تا زمانی که قدرت خود را بازیابید با ورزش و سبک زندگی سالم می‌توانید در خانه از شر چربی‌های بدن خلاص شوید.

حرکت لانگز و کاهش چربی های اطراف زانو

حرکت لانگز ماهیچه‌های جلویی پا به‌خصوص چهارسر ران را هدف قرار می‌دهد. وقتی این ماهیچه‌ها را تقویت و حجیم می‌کنید، به‌مرورزمان تمام پاهایتان ازجمله زانو و عضلات باسن سفت می شوند روش رایج لانگز این‌چنین است: یکی از پاهایتان را در زاویه نود درجه قرار دهید و بالاتنه را صاف نگه دارید. بعد از ده بار می‌توانید پایتان را عوض کنید. به‌مرور می‌توانید برای افزایش مقاومت از یک جفت دمبل استفاده کنید. زانوها به‌خصوص زمانی‌که هیچ فعالیت فیزیکی ندارید می‌توانند تجمع چربی داشته باشند. این حرکت ورزشی یکی از بهترین حرکات نه‌تنها برای ازبین‌بردن چربی‌های ناخواسته بلکه برای تقویت زانوها است.

گفتیم که هرگز نمی توانید با ورزش و رژیم غذایی یک قسمت خاص از بدن تان را لاغر کنید امروزه روش های مختلفی برای لاغری موضعی وجود دارند اما یکی از بهترین روش های برای کاهش چربی های موضعی کرایولیپولیز و فریز کردن چربی های موضی با این دستگاه است . اهمیت‌دادن به سلامت کلی زانو مهم است. زمانی‌ که می‌خواهید از شر چربی‌های اطراف زانو خلاص شوید، نباید به زانویتان آسیب بزنید . زانوها مهم ترین و حساس ترین عضو بدن هستند که ممکن است با ورزش نادرست به ان ها اسیب های جبران ناپذیری بزنید اما می توانید با روش امن و مطمئن کرایولیپولیز به سرعت و بدون هیچ آسیبی چربی های اطراف زانوهای تان را از بین ببرید این روش برای سایر نقاط بدن تان هم به کار می رود مثالا شکم یا ران پاها و پهلوها و سایر نقاطی که دارای چربی های موضعی هستند که حتی با ورش و رژیم هم نمی توانید از شر این چربی ها خلاص شوید . کرایولیپولیز بهترین و امن ترین روش برای رهایی از شر این چربی های موضعی است .

برای مشاوره در زمینه لاغری بدون جراحی کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 9 =