در این مقاله در مورد کسانی که زانوهای چاقی دارند مخصوصا خانم ها که به همین دلیل نمی توانند از لگ یا شلوارهای تنگ استفاده کنند بنویسیم چاقی زانوها ظاهر خوبی ندارد و معمولا کسانی که دارای زانوهای چاق هستند به دنبال لاغر کردن زانوهای خود هستند برخی از شما به دنبال رژیم غذایی خاصی هستید تا وزن تان را کم کنید ولی نکته اینجاست که نمی‌توانید فقط وزن یک قسمت خاص از بدن‌تان را کم کنید. شاید چربی‌های اطراف زانو به‌راحتی از بین نروند؛ اما زمانی‌که از رژیم غذایی سالم و کنترل‌شده و ورزش‌های کامل بدنی استفاده کنید، در نهایت شما پیروز ماجرا هستید و به نتیجه ی دلخواه خود خواهید رسید . می توانید اگر رژیم غذایی و ورزش هم جواب نداد بهترین روش کرایولیپولیز استفاده کنید و خیلی زود به نتیجه ی دلخواه تان برسید زیرا کرایولیپولیز برای لاغری موضعی گزینه ی بسیار خوبی است و می توانید در زمان کم زانوهای چاق خود را با این وسیله ی مفید لاغر کنید.

برای مشاوره در زمینه لاغری بدون جراحی کلیک کنید.

 خوب است بدانید که از بین بردن چربی زانوچربی به‌صورت تری‌گلیسیرید در سلول‌های چربی ذخیره می‌شود و این سلول‌های چربی درون کیسه‌هایی در تمام بدن از جمله باسن، ران، شکم، بالای بازوها و همچنین در زانوها تجمع می‌کنند. شما نمی‌توانید به‌طور مستقیم از تری‌گلیسیریدهای ذخیره‌شده به‌عنوان سوخت بدن استفاده کنید. زمانی‌که بدنتان احساس کند که به انرژی بیشتری نیاز دارید، مثل وقتی‌که غذای کمی می‌خورید و تحرک زیادی دارید، برای تأمین انرژی مقداری از تری‌گلیسیرید‌ها را به اسیدچرب و استرول تبدیل می‌کند. اینکه چربی‌های کدام قسمت از بدن بسوزد، به ژنتیک شما بستگی دارد و لزوما این انرژی از قسمتی تأمین نمی‌شود که بیشتر با آن کار می‌کنید؛ مثال اینکه  با درازنشست، چربی شکم را آب نمی‌کنید. زمانی که ورزش می‌کنید یا غذا می‌خورید، ابتدا از چربی‌های ذخیره‌شده در اندام‌های داخلی، که شکم‌تان را بزرگ کرده است، استفاده می‌کنید؛ چون این چربی‌ها قابلیت سوخت و ساز بالایی دارند. چربی‌های زیر پوست مثل زانو سخت‌تر از بین می‌روند. بدن شما این چربی‌ها را برای شرایط اضطراری نگه می‌دارد. چربی‌هایی که به‌تازگی ذخیره شده است اول استفاده می‌شود. بنابراین اگر زانوهایتان به‌تازگی و در نتیجۀ اضافه وزن چاق‌تر شده است، می‌توانید انتظار داشته باشید که در اوایل برنامۀ کاهش وزن، این چاقی از بین برود؛ اما اگر همیشه پاهای لاغر و زانوهای چاقی داشتید، احتمالا زانوهایتان یکی از آخرین قسمت‌هایی است که درنتیجۀ کاهش وزن لاغر می‌شود.

بر اساس یک بررسی دقیق و تحقیقات وسیع مشخص شده که با اینکه بازیکنان تنیس فقط از یک دست برای تمرین و بازی استفاده می‌کنند اما تفاوتی بین لایه‌های چربی زیرپوستی در بازوی راست و چپ این بازیکنان وجود ندارد. از آن زمان تاکنون مطالعات دیگری هم این موضوع را اثبات می‌کند که پرورش اندام نقطه‌ای وجود ندارد و شما نمی توانید به صورت موضعی فقط یک نقطه از بدن تان را لاغر کنید فقط با رژیم گرفتن و غذا نخوردن . در یک تحقیق افراد از دستگاه پرس پا برای پرس پای غیرغالب خودشان استفاده کردند و این کار را به‌مدت ۸ هفته و هفته‌ای ۳ بار انجام دادند و هرنوبت صد بار پرس پا زدند. باوجود این تمرینات، تفاوت معنی‌داری بین حجم چربی و درصد چربی این پا با پایی که کار چندانی انجام نداده بود، وجود نداشت. با‌این‌حال، چربی بالاتنه شرکت‌کنندگان کاهش یافته بود. این مطالعه نشان می‌دهد تا زمانی‌که چربی‌های سراسری بدن‌تان را آب نکنید، نمی‌توانید زانوهایتان را لاغر کنید. و به همین دلیل برای گرفتن یک نتیجه ی خوب در کمترین زمان ممکن پیشنهاد می کنیم که از کرایولیپولیز برای لاغری زانوها استفاده کنید.

توجه کنید که کاهش کالری دریافتی یکی از روش‌هایی است که می‌تواند به سوزاندن چربی های بدن کمک کند؛ پس باید روزانه کالری کمتری دریافت کنید . درنظرگرفتن سایز، سن، میزان فعالیت و جنسیت شما میزان کالری دریافتی شما مشخص می شود . سپس با انجام فعالیت‌های روزانه ۲۵۰ تا ۵۰۰ کالری در روز بسوزانید و کالری روزانۀ خود را کاهش دهید. دقت کنید که کمتر از ۱۲۰۰ کالری در روز نخورید، چون هرچند که حجم زیادی از عضلات را از دست می دهید، اما ممکن است سوخت‌وساز بدنتان به هم بخورد و با کمبود مواد مغذی مواجه شوید.

غذاهای مغذی و سالم می تواند برای کاهش چربی های زانو موثر باشد

وعده‌های سرشار از مواد مغذی جامد به کاهش وزن و حفظ سلامتی کمک می‌کند.  باید بدانید که هیچ غذایی برای لاغر کردن زانو وجود ندارد اما مصرف مداوم سبزیجات، غلات کامل، پروتئین های بدون چربی، چربی‌های غیراشباع و لبنیات کم‌چرب می‌تواند به کاهش کالری و کاهش چربی‌های سراسری بدن کمک کند. غذاهای سرخ‌شده و فراوری‌شده را کنار بگذارید. به‌جای ادویه‌ها و سس‌های آماده برای گوشت آب‌پز، پخته یا کبابی، از مواد کم‌کالری و گیاهان تازۀ مناسب با فصل، ادویه‌ ها و چاشنی‌های تازه، مرکبات و روغن زیتون استفاده کنید. برای صبحانه می‌توانید از جو دوسر با انواع توت و شیر بدون چربی یا املت با سبزی و پنیر کم‌چرب استفاده کنید. برای وعدۀ ناهار می‌توانید از یک ظرف بزرگ سالاد سبز با کمی استیک یا ماهی تن همراه میوه یا از ساندویچ ترکی با کاهو، گوجه فرنگی، سس خردل و ماست کم‌چرب استفاده کنید. همچنین، این غذاها هم گزینه‌های مناسبی‌اند، چون زود آماده می‌شوند: مرغ کبابی یا بریان با یک سیب‌ زمینی کوچک شیرین و کلم بروکلی یا توفو سرخ‌شده همراه با قارچ، هویج و اسفناج با برنج قهوه ای. تا حد امکان، وعده‌های غذا را در خانه آماده درست کنید غذاهای رستوران معمولا حجیم و دارای موادغذایی تصفیه‌شده، چربی‌های اشباع و قند هستند و برای کاهش وزن شما مناسب نیستند وعده های رفتن به رستوران را هم کم کنید

با تحرک کالری اضافی دریافتی خود را بسوزانید

اگر کالری اضافه دریافت کرده باشید باید در طول روز ان را بسوزانید و ورزش و تحرک بهترین راه حل است . تمرینات قلبی و عروقی که ماهیچه‌های بزرگ را برای افزایش ضربان قلب درگیر می‌کند با سوزاندن کالری به کاهش کالری دریافتی شما کمک می‌کند. برای کاهش معنی‌دار وزن حداقل ۲۵۰ دقیقه در هفته ورزش کنید. به‌تدریج، شدت تمرینات و مدت‌زمان انجام آن را افزایش دهید. افزایش سریع شدت انجام تمرینات باعث فرسایش و آسیب‌دیدگی می‌شود و قطعا به کاهش چربی زانوهایتان کمک نمی‌کند. پیاده روی آهسته، آهسته دویدن، دوچرخه سواری، کیک بوکسینگ و ورزش هوازی ازجمله فعالیت‌های قلبی و عروقی‌ای هستند که به تقویت عضلات ران و ماهیچۀ ساق و کاهش چربی اطراف زانو ها  کمک می‌کنند. البته توجه داشته باشید که تمرینات قدرتی هم نقش مهمی در کاهش وزن دارند. با تمرینات قدرتی، به تقویت عضلات و ساخت ماهیچه کمک می‌کنید و به‌آرامی سوخت‌وساز بدنتان را بالا می‌برید. زمانی‌که تمرین قدرتی انجام نمی‌دهید اما کاهش کالری را حفظ می‌کنید، ۲۵ درصد کاهش وزنتان از ماهیچه‌هاست و سوخت‌و‌ساز شما کاهش می‌یابد. هرقدر سوخت‌وسازتان بیشتر باشد، کالری بیشتری در زمان استراحت می‌سوزانید و کاهش کالری راحت‌تر است. فقط روی یک ماهیجه فوکوس نکنید زیرا تمریناتی که فقط روی یک بخش از ماهیچه‌ها انجام می‌شوند، اجازه نمی‌دهند که ماهیچه زیادی اضافه کنید. بهتر است یک برنامه همه‌جانبه داشته باشید. دست‌کم دو بار در هفته در روزهای غیرمتوالی روی تمام ماهیچه‌های اصلی کار کنید.

برای مشاوره در زمینه لاغری بدون جراحی کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =