ما برای لاغر شدن رژیم می گیریم ورزش می کنیم گاهی عمل های جراحی را انجام می دهیم برخی از ما معمولا خیلی نتیجه ی مطلوبی نمی بینیم و یا بعد از مدتی به وزن قبل برمی گردیم آیا ذهن ما باعث می شود که باز چاق شویم ذهن ما چه تاثیری دارد ؟ خوب است راجع به ذهن تان و تاثیری که در پروسه ی لاغری دارد بیشتر بدانید مادر این مقاله به تاثیر ذهن در لاغری می پردازیم

برای مشاوره در زمینه لاغری موضعی (بدون جراحی درد و خونریزی) کلیک کنید.

ذهن و ترغیب شدن به تنبلی بیشتر :

اگر قرار باشد به باشگاه بروید و ورزش کنید و یا رژیم بگیرید  ذهن در ابتدا با این تصمیم شما مخالفت می کند و مدام شما را به راحتی و تنبلی کردن فرا می خواند و این شما هستید که باید ذهن تان عادت دهید که ورزش و تحرک داشته باشید و از این تحرک لذت هم می برید برای باشگاه رفتن ذهن تان مدام شما را از رفتن به باشگاه باز می دارد و این شما هستید که باید مصرانه تلاش کنید و به باشگاه بروید افکار منفی که باشگاه رفتن ورسیدن به ورزن مناسب سخت است و نتیجه ای ندارد کار ذهن منفی بافتان است که باید با ان مبارزه کنید . از باشگاه رفتن خجالت نکشید و بایدبدانید که باشگاه جایی برای تناسب اندام و متناسب شدن است و شماهم همین قصد را دارید این یکی دیگر از منفی بافی های ذهن شماست که باعث می شود به دلیل خجالت به باشگاه نرویدو ورزش را شروع نکنید.

در واقع خجالت کشیدن  مانع دیگری است که نمی‌توانید آن را دور بزنید، فقط باید به سراغش بروید. بعد از مدتی یا آنقدر متناسب و قوی شده‌اید که دیگر جای نگرانی نیست، یا آنچه قبلا مایه خجالت‌تان بود دیگر برایتان اهمیتی ندارد. برای اینکه کمتر خجالت بکشید می‌توانید از این موارد هم کمک بگیرید. مربی پیدا کنید. مربی کمک می‌کند حرکت‌ها را به‌درستی انجام دهید و دیگر نگران این نباشید و خجالت نکشید . حتما برنامه داشته باشید. نباید ناگهان بدون برنامه بروید و شروع به انجام کارهای عجیب و غریب با دمبل کنید. می‌توانید از برنامه‌های اصولی‌ کتاب‌های علمی و معتبر که در مورد کار با وزنه، تمرینات ورزشی مناسب، ژیمناستیک، یا ورزش‌های سبک نوشته شده‌اند، پیروی کنید اگر برایتان خیلی سخت است می توانید در ساعات خلوت به باشگاه بروید یا جای دیگری ورزش کنید. همه نیاز به باشگاه ندارند. به پیاده‌روی بروید، تمرینات وزن بدن انجام دهید، باشگاهی خانگی بسازید، چند کتل‌بل و یک کیسه شن ورزشی بگیرید یا با کمک دیگر تجهیزات ورزش کنید. برای تمرین و کاهش وزن نیازی به باشگاه ندارید کافی است با منفی بافی ذهنتان مبارزه کنیدو ورزش را از خانه حتی شروع کنید می توانید با حرکات بسیار ساده در خانه شروع کنید .

ذهن و افسردگی و اضافه وزن :

خوب است بدانید که افسردگی اغلب با افزایش وزن در ارتباط است. از طرفی به‌نظر می‌رسد این دو (یعنی چاقی و افسردگی) همدیگر را تقویت می‌کنند. فرقی نمی‌کند که شما افسرده‌اید چون زیاد می‌خورید، یا زیاد می‌خورید چون افسرده‌اید، درهرصورت ارتباط بین این دو، انکارنشدنی است اگرچه معمولا افسردگی را مسئله‌‌ای روان‌شناختی  می‌دانند، ولی در حقیقت به بدن هم وابسته است. طبق بررسی ها گفته شده که افسردگی می‌تواند منجر به افزایش کورتیزول، افزایش سطح سیتوکین‌های التهابی (در کل بدن و مغز)، عدم تحمل گلوکز و انباشت چربی احشائی (شکمی) شود. افسردگی هورمون رزیستین را نیز افزایش می‌دهد، این هورمون نیز باعث افزایش مقاومت به انسولین و دیابت می‌شود. افسردگی با دیابت نوع ۲ ارتباط نزدیکی دارد  متأسفانه راه ساده‌ای برای درمان افسردگی وجود ندارد. داروهای ضد افسردگی ممکن است گاهی اوقات کارساز واقع شوند، ولی حتی رابطه‌ی بین این داروها و افزایش یا کاهش وزن هم نامشخص است (و به این بستگی دارد که چه دارویی را به چه میزانی مصرف می‌کنید). با این حال واضح است پیروی از سبک زندگی سالم شامل مصرف غذاهای خوب، فعالیت‌های هوشمندانه و مناسب، روابط اجتماعی، گردش در طبیعت و مواردی از این دست ضرری ندارد. هر کاری می‌کنید، فقط حواس‌تان باشد باعث بدتر شدن افسردگی نشود. می‌توانید در این زمینه از افراد کاربلد کمک بگیرید، فرقی نمی‌کند دکتر باشند یا نه. شاید دقیقا ندانید چطور بر این مشکل غلبه کنید، ولی حداقل می‌توانید آن را بشناسید و به بررسی آن بپردازید.

ذهن و مقایسه خود با دیگران :

یکی از مشکلاتی که ذهن برای ما بوجود می اورد این است که مدام خودمان را با بقیه مقایسه کنیم و اگر ان ها اضافه وزن ندارند یا به سرعت وزن کم کره اند ما مدام با مقایسه ی خود با دیگران از لاغر شدن خودمان ناامید شویم و این کار ذهن تان است و باید با ان مبارزه کنید . نباید همواره در حال برانداز کردن همدیگر باشیم  و سعی کنیم نقاط قوت و ضعف هم را بفهمیم، مدام توانایی‌مان را برای پیشی گرفتن از دیگران می‌سنجیم و می‌خواهیم از موفقیت‌ها شکست‌هایشان درس بگیریم. موجودی که می‌تواند درباره‌ی هستی خود به پرسشگری بپردازد، از توانایی مقایسه‌ی خود با دیگران نیز برخوردار است.

و این ویژگی می‌تواند نقطه‌ ضعف نیز باشد چطور این موضوع می‌تواند مانعی روان‌شناختی برای کاهش وزن باشد؟ توجیه‌های زیادی در این مورد وجود دارد. افراد زیادی با مشاهده‌ی تجربه‌ی دیگران، مرتب از یک رژیم غذایی به رژیم غذایی دیگری می‌پرند، بدون اینکه توجه کنند آیا این رژیم برای وضعیت آنها مناسب است یا خیر. هیچ اشکالی ندارد که از تجربیات و نصیحت‌های دیگران استفاده کنید اما باید بدانید روشی که برای دیگری نتیجه داده است، شاید برای شما مؤثر نباشد. درحقیقت همه فقط ظاهر قضیه را می‌بینند و نمی‌توانند باطن قضیه را درک کنند که چه مشکلاتی وجود داشته و در چه شرایطی نتیجه‌ی نهایی حاصل شده است . خوب است که به ذهن تان برای کاهش وزن و لاغر کردن میدان ندهید و هر نکته منفی که سراغتان می اید باید با ان مبارزه کنید و این پروسه خیلی طول نخواهد کشید و شما به سرعت ذهن تان را تربیت می کنید و در واقع عادت می دهید که باید برای کاهش وزن شما تلاش کند ان وقت است که از ورزش و رفتن به باشگاه لذت خواهید برد و غذاهای سالم مصرف خواهید کرد و احساس نشاط و سلامت بیشتری خواهید کرد .

برای مشاوره در زمینه لاغری موضعی (بدون جراحی درد و خونریزی) کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − یازده =