برای این که وزن کم کرده و  لاغر کنید باید چربی های اضافه را با رژیم غذایی از بین ببرید اما فراموش نکنید که باید روی عضلات خود کار کنید و با از دست رفتن چربی ها و لاغر شدن با تقویت عضلات به بدن خود فرم دلخواه رابدهید ضمین اینکه با تقویت عضلات به استحکام بدن تان و سلامت آن هم کمک می کنید . بیشتر مردم فکر می کنند داشتن بدنی با عضلات مستحکم احتیاج به تمرینات مشکلی دارد در حالیکه با انجام چند تمرین ساده به صورت مداوم می توانند عضله سازی کنند و بدنی خوش فرم داشته باشند. بزرگترین اشتباه ساختن عضله سازی که افراد انجام می دهند نداشتن برنامه ی صحیح و سالم است که آنها را در مسیر استفاده از روش های میانبر پرخطر قرار می دهد در حالیکه با کمی صبر بیشتر می توان از راه درست عضله سازی داشت و به سایز و فرم ایده آل رسید.

توصیه های مفید برای ساختن عضلاتی قوی و چربی سوزی

با تقویت عضلات خود می توانید از حجم چربی ها بکاهید جرم کلی ماهیچه های شما، قدرتتان را می سازد و کمک می کند در میان سالی دچار مشکلات استخوانی و درد مفاصل نشوید ضمن اینکه موجب تناسب اندام شماهم می شود شما با تقویت عضلات در واقع وزن و چربی های اضافه را کاهش دهید .

حرکات ترکیبی و استفاده از هالتر:

باید حرکات را ترکیبی را انجام دهید تا همزمان چندین ماهیچه باهم کار کنند.شما می توانید وزنه سنگین تری را بلند کنید که باعث رشد بیشتر ماهیچه ها می شود شما می توانید وزنه سنگین تری نسبت به هر چیز دیگری بردارید. همچنین باید وزن خود را متعادل کنید.هالتر ماهیچه های بیشتری را درگیر می کند که رشد ماهیچه ها را افزایش می دهد. از وزنه های آزاد که به دستگا ها متصل نیستند، استفاده کنید.از تمرینتان و وزنه های سبک شروع کنید و از فرم مناسبی برای جلوگیری از آسیب به خودتان استفاده کنید.

فرکانش را افزایش دهید :

این نکته را فراموش نکنید که هر چه بیشتر ماهیچه را تمرین دهید, بیشتر رشد می کنند. هر چه بیشتر ورزش کنید, تکنیک های شما سریع تر بهبود می یابد و سنگین تر می شوند. شروع به اسکات زدن کنید, پرس سینه و فشار دادن سه بار در هفته به جای تنها یک بار و این گونه به قوی تر شدن بدن تان کمک کنید . ماهیچه های شما باید از تمرینات خود برای رشد قوی تر و بزرگ تر بازیابی شوند. اگر هر روز سخت کار کنید, ماهیچه هایتان بهبود و بازیابی نمی شوند. حتی ذهن هم به یه استراحت احتیاج دارد. سه تا چهار روز استراحت کنید. به ماهیچه های خود کمک کنید تا مقدار زیادی غذا, آب و خواب را دریافت کنید. البته با انجام این تمرینات سنگین می توانید زیاد غذا بخورید ولی مفید و سالم  بدن شما از غذا برای ورزش و بهبود ماهیچه ها استفاده می کند. ماهیچه های شما قادر به التیام و رشد هستند، اگر کمبود غذا وجود نداشته باشد.بیشتر افراد برای ساخت ماهیچه نیاز به حداقل چهارصد کیلوکالری در روز دارند. افراد لاغر با متابولیسم بالا نیاز به وزن بیشتری دارند.

خوردن پروتئین را فراموش نکنید:

می دانید که بدن شما از پروتین برای ساخت ماهیچه جدید استفاده می کند و بافت عضلانی آسیب دیده را بازیابی می کند. شما به 1.8 گرم پروتیین به ازای هر کیلوگرم وزن بدنتان نیاز دارید تا بهبود و ایجاد ماهیچه را به حداکثر برسانند.فراموش نکنید که باید روی ماهیچه هایی که بزرگتر هستند بیشتر کار کنید . اگر مبتدی هستید, فقط در مورد هر نوع ورزش برای افزایش سنتز پروتئین تلاش کنید.اما اگر مدتی است که این کار را انجام می دهید, بر روی ماهیچه های بزرگتان تمرکز کنید , مانند سینه، کمر و پاها و آنها را خوب بسازید ترکیباتی مانند وزنه برداری, اسکات, ددلیفت,پولاپ, و غیره است.هدف شما ایجاد هایپرتروفی عضله است. پژوهشگران دریافته اند که بهترین راه برای آغاز این فرآیند, انجام دو یا سه ست تمرین تنفسی است, که در حدود دوازده ثانیه استراحت بین هر ست دارد.

انجام ورزش های هوازی را فراموش نکنید :

باید ورزش های هوزای را هم انجام دهید .اگر هر روز می دوید, پس زمان سختی را برای افزایش وزن خواهید داشت.پس به طور مداوم ورزش کنید و روزهایی که باشگاه نمی روید, ورزش های هوازی انجام دهید. یک روز کامل ورزش کنید و یک روز استراحت کنید.مطالعات نشان می دهد که تمرین های مقاومتی چالش برانگیز, سنتز پروتئین را بلافاصله پس از جلسه تمرین افزایش می دهد.عضلات شما وقتی استراحت می کنید، رشد می کنند, نه وقتی که ورزش می کنید.توجه کنید که نوشیدن آب و مایعات یکی از ارکان اصلی در ساختن عضلاتتان است و ما تعدادی نوشیدنی های مفید که باید از ان ها استفاده کنید را برایتان شرح می دهیم :

شیر کاکائو و تقویت عضلات :

نوشیدن شیر کاکا ئو را فراموش نکنید زیرا نوشیدن شیر کاکائو به بدن شما در هضم بهتر کمک می کند و بعد ان را هیدراته نگه می دارد و می تواند نیازهای بدن چون پروتئین کلسیم چربی های سالم و غیر را برطرف کند و همچنین در ساخت عضلات به بدن کمک میکند.

آب نارگیل و تقویت عضلات :

بسیار مفید و مغزی است که بعد از وزش کردن و انجام حرکات قدرتی آب نارگیل بنوشید در واقع شما آب نارگیل را می توانید قبل از تمرین بنوشید. آب نارگیل مقدار خیلی کمی چربی دارد و مقدار زیادی پتاسیم دارد و پتاسیم برای بدن بسیار مناسب است و می تواند در حفظ تعادل آب بدن کمک کنند.

آب گیلاس و تقویت عضلات :

بایدبدانید که آب گیلاس فواید زیادی دارد از جمله بهبودی عضلات، رفع درد کمر، کاهش درد عضلات و برای کاهش درد بعداز ورزش می تواند بسیار مفید باشد .

آب سبزیجات و تقویت عضلات :

خواص آب سبزیجات را فراموش نکنید.توصیه می شود که اگر خواستید از آب سبزیجات استفاده کنید آنها را از بیرون فراهم نکنید، خودتان آن را در خانه هایتان درست کنید تا تازه تر باشد و هم مواد شیمیایی در آن استفاده نشده باشد آب سبزیجات حاوی برخی ویتامین ها، مواد معدنی و فیتو نوتیت ها می باشد حتی اگر شما تمرین نمی کنید توصیه می شود که آب سبزیجات را نیز استفاده کنید. البته می توانید آبی که مدام هنگام ورش از ان می نوشید گیلاس و یا سایر میوه هاو سبزیجات را اضافه کنید و از خواص بی نظیر ان ها برای ساخته شدن عضلات و کاهش چربی ها و لاغر شدن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =