کدام دلایل سبب می شوند در رژیم گرفتن شکست بخورید و لاغر نشوید2Reviewed by Mehdi kh on Aug 25Rating: 5.0

حتما تا به حال برایتان اتفاق افتاده که رژیم گرفته اید اما وزن کم نکرده و لاغر نشده باشید و دلیل ان را هم متوجه نشده اید . باید بدانید که انتخاب رژیم لاغری نامناسب بدن و افراط در نخوردن غذا و گرسنه ماندن و عجله داشتن برای کاهش وزن از دلایل اصلی شکست رژیم لاغری می باشد. باید بدانید که رژیم گرفتن برای لاغر کردن اصول خاص خود را دارد . خوب است با دلایلی که سبب می شود لاغر نشوید و در رژیم گرفتن شکست بخورید را بدانید و بتوانیداز رژیم غذایی خود نتیجه ی مطلوب را ببرید.

استرس نداشته باشید

رژیم های غذایی زیاد و بسیار متنوعی هر روزه به بازار معرفی می شوند .رژیم های غذایی ادعا می کنند که ،در طول زمان کوتاهی وزنتان را کم می کنند. افراد رژیم ها را انجام می دهند تا ببینند کار می کنند یا نه. نمونه هایی مانند رژیم کم کربوهیدراتی، رژیم غذایی گریپ فروت و رژیم غذایی سوپ کلم هستند در ابتدا، وزن کم می کنید، اما هنگامی که دوره رژیم غذایی تمام شود، وزنتان باز خواهد گشت. اگر شیوه زندگی نباشد، نتیجه اش همیشگی نخواهد بود. برنامه ای را پیدا کنید تا کار کند و همیشگی باشد. روش های تغذیه سالم قدیمی و ورزش، تنها راهی است که ثابت شده تغییراتش در دراز مدت باقی خواهد ماند. داشتن وعده های غذایی کنترل شده، کلید اصلی است.مطالعات نشان می دهد که افرادی که وعده غذاهای کنترل شده دارند، وزن بیشتری به نسبت کسانی که این کار را انجام نمی دهند، کم می کنند بسیاری از رژیم های جدید دارای قرص یا شیک هایی هستند که به همراه عادت های غذایی مناسب شما توصیه می شوند باید بدانید که اینها اصلاحاتی موقت هستند و نمیتوانند برای مدت طولانی استفاده شوند ، هنگامی که متوقف می شوند، کاهش وزن آهسته یا متوقف می شود و احتمالا وزنتان برمی گردد.

شکر مصرفی خود را تا می توانید کمتر کنید :

باید مصرف شکر را کم کنید همچنین، شیرین کننده های مصنوعی نباید بیش از حد مصرف شوند.مطالعات نشان داده اند که خطر ابتلا به دیابت را افزایش می دهند ، شما مجبور نیستید ،که همیشه میل خود را سرکوب کنید اگر خود را از آنچه دوست دارید محروم کنید، عصبانی و ناراحت خواهید شد به خودتان اجازه دهید هر چند وقت یکبار آنها را مصرف کنیداما بسیار کم

هرگز در کم کردن وزن ولاغر شدن عجله نداشته باشید

می توانید برای وعده های غذایی برنامه ریزی کنید ، راه حل همین برنامه داشتن  است. تغییرات عادات تغذیه ای نیازمند زمان طولانی است، با این حال، میتوانید غذاهای سالم را برنامه خود جای دهید و همه چیز را به اندازه هاب مناسب تقسیم کنیدیک روز در هفته را برای  برنامه ریزی وعده های غذایی خود اختصاص دهید، آنها را طبخ کنید و به بخش های مختلف تقسیم کنید. غذاهای ناسالمی که بسیار در دسترس و ارزان تر هستند را استفاده نکنید.روی کالری مصرفی خود وسواس به خرج ندهید البته مهم هست ، کالری هایی که می خورید را کاهش دهید تا وزن کم کنید، اما مهم است که مواد مغذی مناسب بدنتان را نیز مصرف کنیدهموراه در رژیم خود آگاهانه عمل کنید .

اگر نتایج رضایت بخش نبود سریع رژیم خود را متوقف نکنید :

باید بدانید که در ابتدا ممکن است مقدار زیادی وزن از دست بدهید، اما بیشتر آن وزن آب است که در بدن داشته اید.کم کردن خیلی سریع وزن اصلا خوب نیست و می تواند موجب ضعف، سرگیجه یا کاهش قند خون شود بسیاری از افراد فکر می کنند که قلب (هنگام دویدن یا دوچرخه سواری) سریع تر وزن کم می کند اگر چه این به شما کمک می کند تا کالری ها را به سرعت بیشتری بسوزانید، اما اضافه کردن جرم عضلانی به شما کمک می کند تا وزن کم کنید، زیرا متابولیسم شما را افزایش می دهد حتما تمرینات قدرتی را در تمرینات ورزشی خود ترکیب کنید این می تواند ،سوختن کالری را تا 72 ساعت پس از تمرین افزایش دهد. می دانیم که مردان متابولیسم سریعتری نسبت به زنان دارند و اغلب وزن کمتری دارند اگر در تلاش برای تغییر شیوه زندگی با کسی از جنس مخالف خود هستید، از تفاوت های جنسیتی که در کم کردن وزن وجود دارد آگاه باشید ، فراموش نکنید که برای به دست آوردن وزن زمان زیادی لازم است، بنابراین برای کم کردنشان نیز زمان زیادی لازم است.

همیشه به یاد داشته باشید که عضله متابولیسم است بدان دلیل است که مثلا در مورد بدنسازان، باید مقدار زیادی غذا بخورند تا شکل بدن خود را حفظ کنند. داشتن فعالیت برای افزایش متابولیسم به معنای واقعی ورزش در باشگاه نیست البته متابولیسم شما ممکن است کاهش یابد همانطور که سن ما بالا می رود، متابولیسم کاهش می یابد.در اوایل 25 سالگی شروع می شود و هر سال از هر دو تا چهار درصد  کاهش پیدا می کند این به این دلیل است که توده عضلانی کاهش می یابد. کارهایی را انجام دهید که در زندگی روزمره می تواند انجام شود، مانند رقص با بچه ها، براه رفتن، در حال صحبت کردن با تلفن به جای فقط نشسته بودن، دوچرخه سواری یا کار  کنید . خوردن وعده های غذایی کم در طول روز نیز، به افزایش متابولیسم کمک می کند ، وعده های غذایی زیاد، متابولیسم را کاهش می دهند.همچنین، وعده های غذایی کم، باعث می شوند تا شما بیشتر احساس سیری کنید و می توانید از گرسنگی جلوگیری کند. همواره در نظر داشته باشید که هر رژیمی که برای لاغری انتخاب می کنید می تواند مفید باشد به شرطی که رژیمی معقول باشد و سخت و دور از تصور نباشد اگر به تازگی زایمان کرده و می خواهید رژیم هم داشته باشید تا لاغر شوید باید حتما با پزشک تان مشورت کنید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =