برخی از فعالیت ها هستند که خوب است قبل از خواب ان ها را انجام دهیم تا هم خواب کافی و راحت داشته باشیم و هم به راحتی وزن کم کنیم .خوب است بدانید که همیشه روش های سخت و طاقت فرسا نتیجه بخش نخواهد بود و گاهی پیروی از یک سری عادات ساده می تواند قدرت چربی سوزی بدن را افزایش دهد و روند کاهش وزن را تسریع بخشد. یکی از زمان های تایید شده در لاغری و کاهش وزن ساعات قبل و حین خواب است با ما همراه باشید .

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .

مطالعات انجام پیشنهاد می دهد که سعی کنید در طول روز تمرین های خود را افزایش دهید و فعالیت فیزیکی داشته باشید زیرا یکی از عوامل مهم در کاهش وزن است . فعالیت فیزیکی باید 15 الی 30 درصد روز شما را به خود مشغول کند تا بتوانید وزن موثری داشته باشید . مطالعات نشان می دهد خانم هایی که در طول روز، آن هم صبح ها 45 دقیقه پیاده روی می کنند ، بیش از بقیه دارای تناسب اندام هستند. البته به شرطی که در ادامه روز نیز از لحاظ فیزیکی فعال باشند . خواب نقش کلیدی در کاهش وزن دارد . مطالعات انجام شده نشان می دهد افرادی که به مدت 5 شب ، فقط 4 ساعت در شبانه روز بخوابند ، نسبت به افرادی که 9 ساعت کامل در شبانه روز خوابیده باشند ، 300 کالری بیشتر مصرف خواهند کرد . بیشترین کالری های اضافی از غذاهایی به دست می آید که دارای چربی های اشباع زیادی هستند . در نتیجه محققان به شما توصیه می کنند که برای این کمبود خواب از ورزش کمک بگیرید و سعی کنید که زمان خاصی از روز را به ورزش کردن اختصاص دهید تا روی بهبود خواب خود تاثیر گذار باشید . ورزش کردن هنگام عصر خوابیدن را برای شما سخت می کند زیرا بدن شما در ساعات شب ، تازه سرحال می شود. پس بهتر است که صبح ها ورزش کنید تا در آخر شب به راحتی به خواب بروید .

قبل از خواب حتما از لبنیات استفاده کنید :

توجه کنید که نوشیدن  یک لیوان شیر یا  خوردن یک فنجان ماست قبل از خواب با شکم بزرگ شما مبارزه خواهد کرد. این دسته از مواد غذایی به شما کمک می کنند تا عضله سازی بهتری داشته باشید و لاغری در خواب را تجربه کنید. پروتئین موجود در لبنیات دیرهضم است و به همین دلیل در طول شب عضلات شما مدت بیشتری در فعالیت هستند تا در حین هضم و سوخت اسیدهای آمینه پروسه لاغری را سرعت ببخشند .

درجه ی حرارت اتاق بسیار مهم است :

شاید تا کنون توجه چندانی به درجه حرارت اتاق خوابتان نداشته اید . باید درجه ی اتاق و محیط خوابتان را تقریبا دو ساعت قبل از خواب تنظیم کنید تا درجه هوای محیط به خوبی یکدست و متعادل شود. محققان می گویند : تحقیقات انجام شده بر روی بیماران دیابتی و مبتلا به اضافه وزن ثابت کرده است که خوابیدن در اتاقی با درجه حرارت مناسب و البته پایین باعث می شود که تعدادی از چربی های سفید داخل بدن به چربی های قهوه ای تبدیل شوند و از آنجایی که چربی های قهوه ای یکی از عاملان محرک در کاهش وزن هستند روند لاغر شدن و چربی سوزی در بدن آغاز شود

قبل از خواب یک سرگرمی داشته باشید :

شاید بسیاری از ما قبل از خواب کتاب می خوانیم یا فیلم می بینیم یا … خوب است بدانید که اگر شما مدت 30 دقیقه قبل از خواب خودتان را با فعالیت های آرام و مثبت سرگرم کنید بدن در وضعیت مناسب و بهتری برای لاغری قرار می گیرد  محققان بر این باورند که انجام این فعالیت ها باعث خواب راحت می شود . پس حتما قبل از خواب یک فعالیت مفید و سرگرم کننده داشته باشید .

نور اتاق در لاغری موثر است :

ملاتونین باعث لاغری می شود .  نور مناسب در فضای خواب استفاده کنید حتی اگر عادت به روشن ماندن چراغ خواب در طول شب ندارید از نور محیط بیرون که می تواند از پنجره وارد اتاق شود استفاده کنید تا با کاهش میزان ملاتونین بدن راحت تر لاغر شوید . بر اساس مطالعات انجام شده توسط محققان مختلف زنانی که در اتاق کاملا تاریک می خوابند 21 درصد نسبت به زنانی که در اتاق خواب روشن شده با یک چراغ کوچک شب را به خواب می روند کمتر به کاهش وزن می رسند در حقیقت تناسب اندام و لاغری افرادی که عادت به روشن بودن چراغ خواب در شب دارند بیشتر است . در حالی که انجام حرکات ورزشی قبل از خواب توصیه نمی شود اما حرکات یوگا به دلیل تفاوت در مراحل اجرا و میزان تحرک بدن یکی از توصیه هایی است که برای برنامه لاغری قبل از خواب از سوی متخصصان می شود. کشش و تنفس عمیق در حین انجام حرکات ساده یوگا موجب تحریک عضلات شکم و پهلو می شود ، همچنین تنفس عمیق که یکی از لازمه های انجام حرکات ورزشی یوگاست موجب استراحت سیستم عصبی پارسمپاتیک شده و کاهش تنش و اضطراب قبل از خواب را ایجاد می کند . پس شده حتی یک حرکت یوگا اما ان را انجام دهید بعد بخوابید .

قبل از خواب نوشیدنی های الکلی را ننوشید :

اگر به خوردن نوشدینی ها ی الکلی عادت دارید برای کاهش وزن باید این عادت را ترک کنید مخصوصا قبل از خواب . این نوشیدنی ها علاوه بر مضرات جسمی و روحی نوشیدنی های الکلی اختلال در خواب و به طبع ان ایجاد چاقی از عوارض مهم نوشیدنی های الکلی است. دکتر “اسکات” می گوید:قند موجود در نوشیدنی های الکلی به بدن شما اجاز نمی دهد تا سوخت و ساز مناسب را انجام دهد و با تحریک سیستم عصبی بدن الگوی خواب را به هم می ریزد به همین دلیل چاقی در این دسته از افراد بیشتر شده و تلاش آنها برای کاهش وزن تقریبا بی فایده باقی می ماند . بهتر است که در طول روز فعالیت فیزیکی خود را افزایش دهید .

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 15 =