بدن شما اصولا وقتی اتفاق ناخواسته ای می افتد به شما می گوید بیدار شوید. خواه این اتفاق یک صدا، حرکت، نور یا انواع مختلف زنگ های هشداردهنده باشد. یعنی اغلب این چیزها که شب شما را از خواب بیدار می کنند، نباید این کار را انجام دهند. معمول ترین عوامل مزاحمت صداهای بلند از صدای خروپف همسرتان گرفته تا همسایه های پرسروصدا هستند. آنها یک ناهمگونی در آن چه حواس پنجگانه شما هنگام خواب شبانه توقع دارند ایجاد و خوابتان را خراب می کنند.

ورزش و درمان بیماری ها

دانشمندان دریافته اند که استفاده از یک صدای زمینه مداوم به صورت چشمگیری در بهبود خواب مؤثر است. در این تحقیق، افرادی که در اتاقی با صدای ممتد خوابیده بودند، در مقایسه با کسانی که در اتاق ساكت خوابیده بودند، به مراتب خواب بهتری داشتند. پژوهشگران همچنین براساس مانیتور کردن امواج مغزی که از فعالیت مغز افراد در طول شب گرفته شده بود، متوجه شدند در افراد خوابیده در اتاق با صدای ممتد، الگوهای خواب  دارای کیفیت به مراتب بالاتری بودند.

اگر از آن دسته از مردم هستید که بچه کوچک دارید، در دوره هایی از زندگی تان می خواهید که شبها بیدار شوید و همه چیز را بررسی کنید تا مشکلی پیش نیاید، یا اگر در پارکی با خرس های گریزلی چادر زده اید هم ممکن است نخواهید که شب با گوشی روی گوشتان بخوابید. وقتی درباره این نمایش نامه ها فکر می کنیم، می فهمیم که چرا به محض این که چیزی غیرعادی در شب اتفاق بیفتد هشیار و گوش به زنگ می شویم. با وجود این، بیشتر سروصداهایی که امروزه ما را بیدار می کند برای حفظ حیات ما ضروری نیست.

چیزهایی را که می تواند در طول شب شما را از خواب  بپراند، حذف کنید. سپس صدای زمینه را قبل از این که بخوابید، بالا ببرید. خواه از یک تولید کننده صدای یا از یک پنکه یا نرم افزار استفاده کنید، این صدا مانع از این می شود که عوامل مزاحم نامحسوس و کوچک در طول شب شما را مشوش کند. چالش اصلی این است که طوری آستانه صدا را تنظیم کنید که صداهای مزاحم و ناخواسته (مثل به کار افتادن دستگاه تهویه مطبوع) را تحت الشعاع قرار دهد، ولی آنقدر نیز بلند نباشد که جلوی شنیدن صدای آژیر هشداردهنده دود یا صداهای مهم دیگر را بگیرد

*كلية میوه های خشک و آب میوه ها را با میوه کامل تازه و دیگر گزینه های سالم جایگزین کنید.

*اگر می بینید که روی پوشش یک بسته نوشیدنی با غذا ادعا شده که این غذا یا نوشیدنی سالم است، جزئیات محتوای آن را به دقت مطالعه کنید.

*اگر صداها شب هنگام شما را بیدار می کنند، یک صدای زمینهای مداوم اضافه کنید که مانع از ایجاد مزاحمت در خواب شما توسط دیگر صد. اها بشود. یک پنکه تولید کننده صدا با نرم افزار تلفن های هوشمند را امتحان کنید.

حرارت کمتر، مناسب تر برای خوردن

بیشتر مدت زندگی ام، روش انتخابی من برای پختن هر چیزی گریل کردن آن بود. وقتی جوانتر بودم، برنامه معمول آشپزی روزانه ام انداختن یک همبرگر، استیک با سینه مرغ روی گریل در حیاط پشتی منزلم بود. زحمت زیادی نداشت که گاز را روشن کنم یک تکه گوشت اضافه کنم و چند دقیقه منتظر بمانم.

در مقایسه با دیگر روش های پخت و پز، برای گریل کردن تقريبا نه به آمادگی قبلی نیاز بود، نه به تمیز کردن بعد از پخت وپز. کار ساده ای بود و من عاشق طعم زغالی لبه های سوخته غذا بودم. همچنین تصور می کردم که گریل کردن راه سالم تری برای آماده کردن غذاست. در آن زمان رستوران ها سخت تلاش می کردند تا نشان دهند چه قدر غذاهای کباب شده آنها سالم تر از انواع سرخ کرده شان است؛ اما معلوم شد که طعم زغالی کباب علامت هشداری است بر این موضوع که این غذا برای سلامتی شما خوب نیست.

 آن چنان که پژوهش جدیدی آشکار کرده است، چگونگی تهیه غذا ممكن است، به همان میزان نوع غذایی که می خورید اهمیت داشته باشد. زمانی که شما غذایی را گریل، سرخ یا کباب می کنید، حرارت بالا وزغال سمومی به نام AGE  ها تولید می کنند. این سموم که در زمان پاستوریزه و استریلیزه کردن غذا نیز تولید می شوند، با التهاب، دیابت، چاقی، آلزایمر و دیگر مشکلات سلامتی در ارتباط هستند.

همان طور که یک محقق پیشرو در زمینه مسائل پزشکی بیان می کند: «ورود مقادیر زیادی غذاهای سرخ شده، گریل یا کباب شده به بدن ظرفیت طبیعی بدن را برای دفع سموم AGE  اشباع می کند… پس این سموم در بافت ها انباشته می شوند و دفاع داخلی بدن را مهار می کنند و جسم را به سمت ایجاد وضعیت التهاب سوق می دهند. به مرور این شرایط ناسالم روند ایجاد بیماری یا پیری زودرس را شتاب می بخشند.» چالش این است که این سموم کاملا فریبنده اند.

اغلب آنها بويا طعم خوشایند و مطبوعی تولید می کنند. با این حال قسمت برشته شده و زغالی که در هنگام گریل کردن گوشت به وجود می آید، به خصوص، ناسالم ترین بخش آن برای خوردن است. هر چیزی که منجر به ایجاد چنین لبه های خشک و تردی بشود احتمال دارد که AGE ها را تولید کند که با نوعی از تشکیل پلاک که در بیماریهای قلبی دیده می شود نیز در ارتباط هستند. در دیگر بافت ها نیز موارد مشابهی به وجود می آید که منجر به آسیب های طولانی مدت می شوند. در حالی که تحقیقات روی آثار معین این شیوه های پخت وپز هنوز در مراحل ابتدایی است، مطالعات دیگر روشن کرده که مصرف غذاهای خام یا بخارپز می تواند به ما کمک کند تا با هر وعده غذایی به بدن مان مواد مغذی بیشتری برسانیم. وقتی درباره نحوه تهیه غذای تان حق انتخاب داريد، غذاهای تازه،

بخارپز یا «آهسته جوشیده» را نسبت به انواع سرخ شده، کباب یا گریل شده در اولویت قرار بدهید. پرهیز از غذاهای سرخ شده، خصوصا، منجر به تغییر سریع بدن به سوی بهبودی می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 16 =