بدون توجه به این که شما چه قدر ورزش می کنید، خوب غذا می خورید، سیگار نمیکشید یا عادت های مفید دیگر را برای تندرستی به زندگی خود اضافه کرده اید، نشستن بیش از حد به خودی خود برای شما مشکل ایجاد خواهد کرد. هر یک ساعت که صرف نشستن در اتومبیل، تماشای تلویزیون، شرکت در یک جلسه کاری یا کار با کامپیوتر می کنید، انرژی شما را می مکد و سلامتی تان را نابود می کند. نشستن همچنین شما را چاق میکند. در طول دو دهه گذشته در حالی که میزان ورزش کردن ثابت مانده، مدت زمان نشستن افزایش پیدا کرده و میزان چاقی دوبرابر شده است. سرپرست یکی از گروه های تحقیق درباره دیابت ادعا می کند که ضرر نشستن های طولانی برای سلامتی بدن به بدی سیگار کشیدن یا قرار گرفتن بیش از حد در برابر نور آفتاب است.

برای مشاوره در زمینه کاهش سایز دائمی کلیک کنید.

او می گوید پزشکان باید همان برخورد و نگاهی را نسبت به زیاد نشستن داشته باشند که یک متخصص سرطان پوست نسبت به قرار گرفتن در برابر نور مستقیم آفتاب دارد. بیماری نشستن در همان لحظه نیز آسیب می رساند. به محض این که می نشینید، فعالیت الکتریکی عضلات پایتان متوقف می شود و کالری ای که می سوزانید به یک کالری در دقیقه نزول می کند، و تولید آنزیمی که به شکستن چربی کمک می کند ۹۰ درصد کاهش می یابد. بعد از ۲ ساعت نشستن کلسترول خوب شما ۲۰ درصد کم می شود.

شاید این وضعیت روشن کند که چرا افرادی که شغل های پشت میزنشینی دارند دو برابر بیشتر از بقیه به بیماری های قلبی عروقی دچار می شوند، و همان طور که پژوهشگر دیگری که درمورد دیابت تحقیق می کند نشان داده است، حتی دو ساعت ورزش کردن هم نمی تواند تاوان ۲۲ ساعت نشستن روی نشیمن گاه تان را بدهد. با این حال، برای خیلی از مردم چند ساعت نشستن اجتناب ناپذیر است. راه حل این است: بایستید، حرکات کششی انجام دهید و تا جایی که امکان دارد به فعالیت تان اضافه کنید. وقتی تلویزیون نگاه می کنید، بلند شوید و در اطراف راه بروید؛ به جای تلفن کردن به دفتر دیگران، تا آنجا راه بروید.

حتی ایستادن ساده هم انرژی شما را نسبت به نشستن افزایش می دهد. راه رفتن سطح انرژی را حدود ۱۵۰ درصد اضافه می کند. بالا رفتن از پله ها، به جای استفاده از آسانسور، انرژی را ۲۰۰ درصد افزایش می دهد. به جای این که به راه رفتن طولانی به چشم کاری نگاه کنید که برایش وقت ندارید، آن را فرصتی ببینید برای انجام دادن فعالیتی اضافی که نتیجه اش سلامت بیشتر خودتان است.

خواب یا روز خوبی برای شما می سازد یا آن را خراب می کند

خوابیدن ناکافی می تواند مسیر کل هفته شما را تغییر دهد. اخیرا در یک سه شنبه شب طوفانی، سگ ما در نیمه های شب از خواب بیدارم کرد. او حداقل یک ساعت، تا زمانی که باران بند آمد، زوزه کشید و سروصدا کرد. بالاخره، ساعت سه توانستم دوباره بخوابم و فقط دو ساعت، تا وقتی که صدای زنگ ساعت را شنیدم، خوابیدم. آن روز صبح، مدت بیشتری طول کشید تا توانستم از رخت خواب بیرون بیایم. تا قهوه ام را بنوشم، دیرم شده بود؛ بنابراین، برنامه ورزش صبحگاهی را به تعویق انداختم، به محض این که به دفتر کارم رسیدم، باید ایمیل های بی شماری را پاسخ میدادم. بنابراین، تند و بدون این که درست فکر کنم، جواب آنها را دادم. باید بیش از معمول تلاش می کردم تا چشم های خشک و خسته ام را به نور خیره کننده صفحه کامپیوتر بدوزم. بعد، در طول جلسه تلفنی، به جای این که بتوانم مفید و فعال باشم، همه فكرم این بود که هرچه سریع تر جلسه را پشت سر بگذارم.

 این چرخه که من تلاش می کردم تا به کارهایم برسم تمام هفته ادامه پیدا کرد. شاید اوضاع می توانست متفاوت باشد اگر سگم مرا پنج شنبه شب بیدار نگه داشته بود (چون متعاقب آن تعطیلات آخر هفته بود). عقب افتادن در روز سه شنبه چند روز به انرژی و روابطم با دیگران صدمه زد. بالاخره، یکی از همکارانم آخر هفته آن سؤال هراس انگیز را از من پرسید: «همه چیز مرتب است؟» همسر و فرزندانم نیز پس لرزه های رفتار غیرعادی شوهر و پدرشان را حس می کردند.

 وقتی که شما خواب ناکافی دارید

ورزش و درمان بیماری ها

به راحتی تبدیل به شخص دیگری می شوید و این موضوع خود را نشان می دهد؛ دوستان، همکارانتان و کسانی که دوستشان دارید می توانند این را ببینند، حتی زمانی که آنقدر کم خوابی داشته اید که قادر به تشخیص وضعیت خودتان نیستید. یک بررسی نشان داده است که ۹۰ دقیقه خواب کمتر می تواند هوشیاری در روز را تا یک سوم کاهش بدهد. اگر به تمام کارهایی که به توجه شما در طول روز نیاز دارند بیندیشید، می بینید که کاهش تمرکز تا یک سوم عواقب بدی دارد.

یک ساعت خواب بیشتر می تواند، مانند یک ساعت کار بیشتر با یک ساعت فعالیت فیزیکی بیشتر، اساسی و مفید باشد. اگر نتوانید به اندازه کافی بخوابید، این وضعیت آبشاری از وقایع منفی را در پی خواهد داشت: در کارتان کمتر موفق می شوید، برنامه ورزشی مرتب تان را پشت گوش میاندازید و روابط ضعیف تری با آنهایی که دوستشان دارید خواهید داشت.

در همین حال، یک ساعت بیشتر خوابیدن تفاوت بین یک روز رنج آور و یک روز خوب را به وجود می آورد. تغییرهای کوچک در خواب، حتی ۱۵ تا ۳۰ دقیقه، می تواند روز بعدی خوب یا بدی را برای شما به همراه داشته باشد. ممکن است به نظر آید کم کردن خواب تنها راهی است که می توانید کارهای دیگرتان را به انجام رسانید اما بدانید این کار برای شما هزینه زیادی دارد.

کیفیت از همه مهم تر است چه چیزی بیشتر از کالری اندازه گیری می شود خواندن برچسب مواد مغذی غذاهای بسته بندی و صرفا توجه کردن به میزان کالری آنها شما را گمراه می کند. اگرچه ۹ درصد مردم به طور مرتب برچسب مواد مغذی را می خوانند، فقط ۱ درصد آنان به چیزی بیشتر از کالری کلی توجه می کنند. یک کافی شاپ در محله ما اخیرا آگهی داده بود که قهوه لاته با کمتر از ۲۰۰ کالری عرضه می کند. یک روز صبح من گول آگهی هوشمندانه آنها را خوردم و به آنجا رفتم، به این بهانه که به جای قهوه معمولی، لاته وانیلی سفارش بدهم. کمی دیرتر در همان روز، به وب سایت کافه سر زدم و فهمیدم که یک فنجان لانه ۱۵۰ کالری آنها شامل ۲۸ گرم کربوهیدرات و مقدار بسیار زیادی شکر در حدود ۲۷ گرم است. این قهوه انتخاب خیلی خوبی برای شروع یک روز نبود، هرچند کالری کلی آن نسبتا پایین بود.

برای مشاوره در زمینه کاهش سایز دائمی کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =