ورزش به جوان ماندن پوست شما بسیار کمک می کند . خوب است که بدانید چه ورزش هایی برای جوان و شاداب ماندن پوست تان بسیار  مفید هستند می دانیم که پیر شدن یکی از قانون های طبیعت است و هیچ کاری برای جلوگیری از این اتفاق نمی توانید انجام دهید اما می توانید کاری کنید که آن را به تاخیر بیاندازید ، این هدف نیازمند سبک زندگی سالم، رژیم غذایی متعادل، کنترل استرس و فعالیت های فیزیکی یا همان ورزش جوان ماندن است. در میان اینها فعالیت های فیزیکی نقش مهم تری را دارد و ورزش کردن یکی از آسانترین راه های تناسب اندام است. همه ما می دانیم که می توان با تحرک داشتن و درگیر کردن بدن، ذهن سالم تری داشت و از طرفی احساس شادی و مثبت نگری بیشتری نیز کرد . ظاهر ما نیز جوان تر و تازه تر خواهد ماند ، به طور مثال ورزش هایی مثل مدیتیشن یا یوگا از تخریب سلول ها پیشگیری می کنند و تولید کلاژن پوست را نیز بالا می برند و در نتیجه پوست ما از آسیب مواد مخرب در امان می ماند پوست و موی زیبا از عوامل زیبایی محسوب میشوند و همراه با ورزش اعتماد به نفس شما بالا میرود با مقاله ما همراه باشید .

پیاده وری و سلامت و جوانی پوست :

باید بدانید که تغییرات دارویی یا دیابت  از عوامل اصلی پیری پوست هستند و پیاده وری یکی از بهترین راه حل هاست و باعث سلامت قلب و درخشش پوست می شود.

یوگا و سلامت و جوانی پوست :

از مفید بودن یوگا برای داشتن آرامش و کم کردن وزن برایتان بسیار گفته ایم یوگا توانایی ذهن، روح و جسم را بالا میبرد. توجه داشته باشید یوگا را تحت نظر کارشناسان انجام دهید.بررسی ها نشان می دهد که استرس می تواند باعث افزایش آکنه و اگزمای پوستی در فرد شود و باعث می شود که سلول ها چربی بیشتری تولید کنند . کلاس های منظم یوگا به فرد کمک می کند تنفس منظم تری داشته باشد و در نتیجه از سطح بیش از حد چربی پوست خارج می شود و قرمزی، چین و چروک نیز کاهش پیدا می کند و همچنین یوگا به شدت با اثرات پیری در پوست پیشگیری می کند.

شنا و جوان ماندن و سلامت پوست :

استخر برای سلامت پوست عالی است . باید بدانید که خاصیت ضد باکتریایی کلر می تواند اثر خوبی را روی پوست آن ها به جای بگذارد و در نتیجه با باکتری ها مبارزه می کند . در صورتی که از استخر استفاده کنید و پوست خود را مرطوب نگه دارید، اگر پوست خشک داید حتما از مرطوب کننده های قوی استفاده کنید و همواره از خشک ماندن پوست جلوگیری کنید .

تمرینات مقاومتی و جوانی پوست :

ورزش های مقاومتی برای جوان ماندن پوست تان به شدت توصیه می شوند باید بدانید که استفاده از وزنه ها به طرز وسیعی باعث می شود که پیری پوست فرد به تعویق بیافتد و در نتیجه ظاهر چین و چروک و خطوط پوست کاهش پییدا می کند و باعث می شود که تولید کلاژن تحریک شود که باعث سفت شدن پوست، شاداب شدن و ظاهر بهتر آن می شود . پس انجام ورزش های مقاومتی در کنار هوازی را فراموش نکنید .

زومبا و سلامت و جوانی پوست :

مید انید که این ورزش تحرک بسیار بالایی دارد . این ورزش های با تحرک بالا باعث می شود جریان خون شما به سلول های پوستی افزایش پیدا کند و در نتیجه باعث انتقال اکسیژن و مواد مغذی به بدن فرد می شود. این کار باعث می شود که سلول های پوست شما تقویت شود و سالم بمانند و ظاهری شاداب تر به شما ببخشند و از طرفی باعث می شود که مواد زائد پوست مثل رادیکال های آزاد که تاثیر منفی را روی سلول های پوست دارند، از بین بروند . این ورزش برای چربی سوزی و لاغر کردن هم عالی است .

دویدن و سلامت پوست و جوانی :

دویدن یک ورزش پایه است که برای سلامت بدن تان و همچنین پوست بدن تان بسیار مفید است . دویدن جریان خون را در کل بدن بالا می برد و ایجاد انرژی می کند. دویدن به شدت باعث عرق کردن فرد می شود و همان گونه که عرق می کنیم، دمای بدن ما افزایش پیدا می کند و از طرفی با عرق کردن، آلودگی هایی که در منافذ پوست گیر کرده بودند، شروع به دفع و خارج شدن می کنند و همچنین مواد شیمیایی غیر ضروری با عرق از بدن فرد خارج می شود که تاثیر زیادی رروی سلامت کلی دارد.

وزنه برداری و سلامت و جوانی پوست :

برای بلند کردن وزنه باید قوی بود و عضلات قوی داشت وزنه برداری یکی از ورزش ها برای جوان سازی پوست است چون باعث قوی شدن ماهیچه ها می شود. در هفته سه روز به مدت سی دقیقه ورزش با وزنه انجام دهید چون برای استخوان ها هم مناسب است. همان طور که سن ما بالا می رود، پوست ما کم کم انعطاف پذیری خود را از دست می دهد و شل می شود و در نتیجه چین و چروک روی آن افزایش می یابد. تمرین با وزنه تمام عضلات ، حتی عضلات صورت شما را در لایه های زیرین سفت می کند

تمرینات هیت و جوانی پوست :

بد نیست بدانید که تمرینات هیت ترکیبی از تمرینات کاردیو و مقاومتی هستند که می تواند پوست شما را جوان کند و تقریبا مانند زومبا و ایروبیک عمل می کنند و همچنین جریان خون را در کل بدن شما به گردش می اندازند و مواد شیمیایی را از پوست پاک می کنند . تمرینات با شدت بالا اکسیژن را به بدن شما می رسانند و همین امر باعث افزایش گردش خون و بهوبد ظاهر پوست خواهد شد.

پیلاتس و جوانی و سلامت پوست :

باید بدانید که پیلاتس قدرت فیزیکی، انعطاف و عملکرد ذهنی فرد را بسیار تقویت می کند  که می توان با شدت پایین نیز آن را انجام داد . پیلاتس می تواند حساسیت های پوستی را بکاهد و تاثیرات منفی پوست را نیز از بین می برد و ظاهر آن را به طور کلی بهبود می بخشد این ورزش باعث می شود که عرق کردن ملایم روی پوست صورت بگیرد و آلودگی ها را از منافذ بیرون می کشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − سه =