روغن کتان روزانه یک قاشق غذاخوری روغن تخم کتان بخورید. روغن تخم کتان غنی از اسیدهای چرب امگا است و وقتی خورده شود، تولید چربی پوست را تنظیم می کند. شیر یکی از درمان های خانگی برای کنترل پوست چرب، شیر است. می توانید شیر را به تنهایی یا مخلوط با آب لیموترش به صورت بمالید.شیر، پوست را نرم و مرطوب می کند، بدون این که چربی آن را افزایش دهد.

خیار خیار یکی از روشهای مؤثر برای درمان پوست چرب است

می توانید خیار را کوبیده و به روی پوست بمالید و پس از مدتی صورت را بشویید و یا خیار را در کمی آب پخته و صاف نموده و با آن صورت را تمیز کنید. عسل باید از مرطوب کننده های مخصوص پوست های چرب استفاده کنید. پوست چرب نیز برای بهبود بافت خود، احتیاج به مرطوب کننده دارد. عسل یکی از بهترین مرطوب کننده تا است. چریش برای پاک کردن پوست چرب برگ چریش را جوشانده و در یخچال نگهداری کنید.

بهترین راه برای تمیز کردن پوست های چرب

گوجه فرنگی گوجه فرنگی له شده از دیگر موادی است که برای رهایی از پوست چرب، مؤثر است.۲ عدد گوجه فرنگی را در آب داغ فرو نمایید، سپس پوست آن را گرفته و له نموده و روی پوست بخوابانید. صبر کنید تا خشک شود و بعد با آب ولرم بشویید. انگور چند حبه انگور را له کرده و با آب آن صورت را مالش دهید و بعد از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه با آب سرد بشویید. یالانگ روغن خالص گیاه یالانگ (گیاه استوایی) Ylang Ylang هم برای پوست های چرب و هم برای پوست های خشک مؤثر است. می توانید حتی از شیر پاک کن حاوی ylang ylang استفاده کنید.

هویج هویج را رنده نمایید و روی پوست بگذارید

هویج

آب هویج برای پوست های چرب جوش دار و رنگ پریده مفید است. گل سرشور اگر به دنبال درمان های طبیعی و ملایم تری برای پوست چربتان هستید، می توانید از گل سرشور استفاده کنید. باید گل سرشور را در آب خیس نموده و لایه نازکی از آن را به پوست بمالید. بگذارید کمی خشک شود و سپس با آب سرد بشویید. این کار را به طور مداوم تکرار نمایید تا چربی صورت از بین برود. شیر و اسطوخودوس کمی اسطوخودوس را به شیر اضافه کرده و به روی پوست مالیده و کمی بسایید و سپس آن را بشویید.

همیشه بهار یک قاشق چای خوری محلول الکلی گل همیشه بهار را با ۱ / ۵ قاشق غذاخوری آب مخلوط کنید. پارچه نرمی را در این محلول خیس نموده و به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بر روی پوست خود بگذارید. پرتقال آب پرتقال بهترین لوسیون برای پوست های چرب و کم آب است. اسفناج آب اسفناج را به پوست خود بمالید. * لایه برداری از پوست چرب مواد لازم: ماست ۲ قاشق غذاخوری پرتقال رنده شده ۱ قاشق غذاخوری پوست آرد جوانه گندم ۱ قاشق غذاخوری روغن بادام ۱ قاشق غذاخوری اگر پوست چرب دارید و می خواهید لایه برداری انجام دهید، تمام مواد را به خوبی هم بزنید تا خمیر یکدستی به وجود آید و سپس آن را روی پوست پخش کرده و بعد از ۱۰ دقیقه ماساژ، از روی پوست پاک کنید.

ساخت ماسک های گیاهی برای محافظت و شادابی پوست

برای محافظت و شادابی پوست

ماسک پرتقال، گلاب و نارون کوهی پودر پوست پرتقال، گلاب و نارون کوهی را با هم مخلوط کرده و به مدت ۱۰ – ۱۵ دقیقه روی پوست بگذارید و سپس بشویید. ماسک سیب زمینی، ماست و آرد گندم مواد لازم: آب سیب زمینی ۳ قاشق غذاخوری ماست ۲ قاشق غذاخوری آرد جوانه گندم ۱ قاشق غذاخوری همه را مخلوط نموده و به صورت ماسک روی صورت قرار دهید. ماسک پرتقال، گیاه صندل و خیار پوست خشک پرتقال را پودر کرده و با پودر صندل ترکیب نموده و با آب خیار به صورت خمیر درآورید، سپس آن را روی پوست خود مالیده و پس از چند دقیقه و پس از آن که خشک شد، بشویید. ماسک خیار، نعنا، آب لیمو، صندل و شیر مواد لازم: آب خیار ۴ قاشق غذاخوری نعنا ۲ قاشق غذاخوری ۲ قاشق غذاخوری آب لیمو غذاخوری آب ۱ / ۵ قاشق پودر صندل ۳ قاشق غذاخوری غذاخوری شیر ۱ قاشق همه را با هم مخلوط کرده و به صورت خمير در آورید و به تمام صورت مالیده و پس از ۳۰ دقیقه بشویید.

ماسک چریش، نعنا و گلاب برای محافظت و شادابی پوست

مواد لازم: برگ چریش ۳ قاشق غذاخوری آب نعنا ۲ قاشق غذاخوری گلاب نصف قاشق غذاخوری همه را با هم ترکیب نموده و به صورت خمیر درآورده و به تمام صورت مالیده و پس از ۱۵ دقیقه بشویید. ماسک جو، گوجه فرنگی و گلاب مواد لازم: ۲ قاشق غذاخوری آب گوجه فرنگی 1 قاشق غذاخوری ۱ قاشق غذاخوری همه را با هم مخلوط کرده و به صورت خمير درآورید و به کل صورت بمالید و پس از ۱۵ دقیقه بشویید.

گلاب  ماسک آرد گندم، ماست و آب لیمو محافظت و شادابی پوست

مواد لازم: آرد گندم ۲ قاشق غذاخوری ماست ۱ قاشق غذاخوری آب لیمو 1 قاشق غذاخوری همه را با هم ترکیب نموده و به صورت ماساژ دهید. ماسک بادام و آب لیمو ۴- ۵ عدد بادام را در آب به مدت چند ساعت خیسانده و سپس آن را خرد کرده و با آب لیمو مخلوط کنید، به صورت بمالید و پس از ۳۰ دقیقه بشویید. ماسک جو، عسل و آب لیمو ماسکی که از ترکیب بلغور جو، عسل و آب لیموترش تهیه شده باشد، یکی از بهترین درمان های پوست چرب است. می توانید از این ماسک استفاده کرده و پس از ۵ تا ۱۰ دقیقه پوستتان را بشویید تا نتیجه بگیرید.

ماسک پرتقال و جوی دوسر محافظت و شادابی پوست

مواد لازم: آب پرتقال تازه ۱ قاشق سوپ خوری پودر جوی دوسر ۱ قاشق سوپ خوری جوی دوسر را از عطاری گرفته و آسیاب کنید تا به شکل پودری یکدست در آید. سپس یک قاشق چای خوری سر صاف از آن را با آب پرتقال تازه مخلوط نموده تا خمیری یکدست به دست آید. آن گاه خمیر را به مدت ۱۰ دقیقه روی پوست چرب و جوش دار قرار دهید. بعد آن را با آب ملایم بشویید. ماسک موز برای پوست های چرب مواد لازم: موز نسبتا رسیده ۱ عدد عسل ۱ قاشق غذاخوری پرتقال یا لیمو ۱ عدد موز را با عسل مخلوط کرده و به آن آب پرتقال یا لیمو را افزوده و برای مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه بر روی صورت خود نگاه داشته و سپس با حوله سرد و یا گرم، پاک نمایید. ماسک بادام زمینی مقداری از بادام زمینی را ساییده و با مقدار کمی آب ولرم به صورت خمیری درآورده و با این خمیر پوست صورت را ماساژ داده و سپس به صورت یک ورقه نازک حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید و بعد پوست را با آب گرم و بعد با آب سرد شسته و کمی با دست آن را ماساژ دهید. ماسک کدو حلوایی کدو حلوایی رسیده را له کرده و به صورت ماسک برای متعادل ساختن چربی پوست صورت به کار ببرید. ماسک لیمو و تخم مرغ مواد لازم: سفیده تخم مرغ ۱ عدد  آب لیموترش نصف ليمو سفیده تخم مرغ را خوب بزنید، پس از کف کردن، با آب لیموترش، مخلوط کرده و به هم زده و روی تمام پوست صورت مالیده و پس از ۱۵ دقیقه با آب ولرم بشویید.

ماسک توت فرنگی، تخم مرغ و گلاب برای محافظت و شادابی پوست

مواد لازم: توت فرنگی ۵ عدد سفیده تخم مرغ ۱ عدد گلاب چند قطره توت فرنگی رسیده را خوب له کنید، سفیده تخم مرغ را خوب بزنید تا کف کند، گلاب را به آن اضافه نموده، با توت فرنگی مخلوط کنید و بر روی پوست بمالید، بعد از ۳۰ دقیقه صورت را با آب ولرم بشویید. ماسک پرتقال و لیمو مواد لازم: آب پرتقال آب لیموترش ۱ قاشق مواد را خوب با هم ترکیب نموده، به صورت بمالید و بعد از ۱۵ دقیقه با آب ولرم بشویید.

ماسک زرده تخم مرغ و آووکادو برای محافظت و شادابی پوست

مواد لازم: ۲ قاشق خاک رس ۱ قاشق سوپ خوری زرده تخم مرغ ۱ عدد غذاخوری آووکادو ۱ / ۴ قاشق روغن فندق یک قاشق چایخوری خاک رس (خاک رس یا خمیر پاک کننده که به شکل پودر در تمام مغازهها و فروشگاه های غذایی بهداشتی موجود است) را با زرده تخم مرغ، آووکادوی له شده و مقداری روغن فندق (برای این که یک مخلوط نرم داشته باشیم) مخلوط کرده و بر روی پوست به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه گذاشته و بعد با آب ولرم بشویید. زرده تخم مرغ و آووکادو رطوبت از دست رفته پوست را دوباره باز می گرداند، این خمیر پاک کننده ترشحات چربی پوست را خشک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 18 =