با قسمت سوم تهیه ماسک برای محافظت و شادابی پوست در خدمت شما همراهان سایت کلینیک رسپینا هستیم.تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

برای محافظت و شادابی پوست

ماسک شیر نارگیل، ذرت و آناناس برای محافظت و شادابی پوست

مواد لازم: از شیر نارگیل ۱ قاشق چای خوری آب آناناس تازه ۱ قاشق چای خوری آرد ذرت نصف قاشق چای خوری مواد را با هم مخلوط کرده و به مدت ۱۰ دقیقه بر روی پوست قرار دهید.

ماسک جوانه (سبوس گندم و ماست برای محافظت و شادابی پوست

مواد لازم: ماست ۱ قاشق غذاخوری آرد جوانه گندم ۱ قاشق چای خوری سر پرد گلاب مواد را با هم مخلوط نموده و به طور یکنواخت بر روی پوست صورت بمالید. بعد از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه که کاملا بر روی پوست خشک شد، با آب سرد بشویید. این ماسک را دو تا سه بار در هفته استفاده نمایید.

ماسک نشاسته و گلاب برای محافظت و شادابی پوست

مواد لازم: ماست ۱ قاشق غذاخوری چند قطره نشاسته را با ماست مخلوط کرده و چند قطره گلاب به آن بیفزایید. سپس آن را به آرامی بر روی پوست صورت خود بمالید و بعد از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه با آب سرد بشویید. این ماسک را دو تا سه بار در هفته استفاده کنید. ماسک آناناس، روغن آفتاب گردان و عسل مواد لازم: آناناس و ۱ / ۴ | روغن آفتاب گردان ۱ قاشق غذاخوری عسل ۱ قاشق مرباخوری آناناس رسیده را پوست کنده و ۱ / ۴ آن را به همراه روغن آفتاب گردان و عسل، داخل مخلوط کن ریخته و با هم مخلوط نموده و به آرامی بر روی پوست خود به حالت دورانی بمالید و پس از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه با آب سرد بشویید. این ماسک را دو تا سه بار در هفته استفاده نمایید

محافظت از پوست

ماسک پیاز و عسل برای محافظت و شادابی پوست

مواد لازم: پیاز متوسط اعدد عسل ا قاشق مرباخوری پیاز را رنده کرده، با عسل مخلوط نموده و آرام و به حالت دورانی بر روی پوست صورت خود بمالید. سعی کنید به اطراف چشم مالیده نشود، زیرا چشم را می سوزاند. این ماسک را نیز پس از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه با آب سرد بشویید. از این ماسک ۱ تا ۲ بار در هفته استفاده نمایید.

ماسک سیب و خیار برای محافظت و شادابی پوست

مواد لازم: ۱/۴ سیب خیار ١ عدد مواد را در مخلوط کن ریخته و با هم مخلوط کرده و بر روی پوست مالیده و بعد از ۱۰ دقیقه بشویید. این ماسک برای پوست های مختلط که در بعضی نقاط چرب و در بعضی نقاط خشک هستند، مفید بوده و باعث شادابی و طراوت آنها می شود. این ماسک را ۲ تا ۳ بار در هفته استفاده کنید.

ماسک بابونه، بید، کاسنی و گلاب برای محافظت و شادابی پوست

مواد لازم: عرق بید ۱ قاشق غذاخوری عرق کاسنی ۱ قاشق غذاخوری گلاب چند قطره بابونه ۲ قاشق غذاخوری بابونه را در ا لیوان آب ریخته و روی شعله گاز حرارت دهید و مواظب باشید سر نرود، سپس جوشانده بابونه را از صافی رد کرده و بگذارید سرد شود. این جوشانده سرد شده را با عرق بید، عرق کاسنی و گلاب مخلوط کرده و این محلول را با پنبه به آرامی بر روی پوست بمالید و بعد از ۲۰ دقیقه بشویید. صبح ها و یک روز در میان از این ماسک استفاده نمایید.

ماسک انار و تخم مرغ برای محافظت و شادابی پوست

مواد لازم: پوست انار ١ عدد آب انار ۱ قاشق غذاخوری سفیده تخم مرغ ۱ عدد ماسک انار، انتخاب مناسبی برای پوست های چرب است. هسته این میوه نیز در تهیه لایه بردارهای طبیعی استفاده می شود. همچنین استفاده آب انار در شب، با زدودن آلودگی های پوست، به خصوص پوست های چرب، موجب پاکیزگی، روشنی و تقویت آن می شود. پوست انار را به خوبی ریز کنید. آب انار و سفیده تخم مرغ را به آن اضافه نمایید. مواد را به خوبی مخلوط کرده و به مدت ۱۵ دقیقه روی صورتتان قرار دهید و در پایان با آب سرد آبکشی کنید. ماسک زاج سفید و سفیده تخم مرغ مواد لازم سفیده تخم مرغ ۱ عدد زاج سفید ۱ قاشق چای خوری سفیده تخممرغ را هم زده تا کف کند، زاج را در تیم استکان آب حل نموده و با سفیده ترکیب نمایید. پارچه نرمی را در این محلول خیس کرده و به مدت ۱۰ تا ۱۶ دقیقه بر روی پوست نگه دارید.

برای محافظت و شادابی پوست

ماسک سفیده تخم مرغ و لیمو برای محافظت و شادابی پوست

مواد لازم: سفیده تخم مرغ اعدد آبلیمو ۱ قاشق غذاخوری سفیده تخم مرغ و آب لیموی تازه را مخلوط نموده و آن قدر هم بزنید تا پف کند. این ترکیب را به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی صورت بمالید، به پشت دراز کشیده و استراحت نمایید. سپس با آب سرد بشویید و با کرم تقویت کننده، پوست صورت را ماساژ دهید. این ماسک برای پوست های چرب مناسب بوده و باعث شفافیت پوست می شود. ماسک هویج و سفیده تخم مرغ آب هویج را با سفیده تخم مرغ هنگامی که کف نماید، هم بزنید اگر محلول رقیق است به آن مقداری آرد ذرت اضافه کنید تا به غلظت خامه برسد. ماسک کلم برگهای کلم را از چرخ گوشت بگذرانید و با سفیده تخم مرغ خوب مخلوط کنید و به مدت ۲۰ دقیقه بر روی پوست خود بگذارید

ماسک سیب زمینی و آب اکسیژنه برای محافظت و شادابی پوست

مواد لازم: آرد سیب زمینی ۱ قاشق غذاخوری آب اکسیژنه ۱۰٪ ۱ قاشق چای خوری مواد را با هم مخلوط نموده روی صورت بگذارید. بعد از ۲۰ دقیقه با آب ولرم شسته و کرم تقویتی بزنید. ماسک شیر و سیب برای برطرف نمودن خشکی صورت، ۱ عدد سیب رنده شده را در مقداری شیر بجوشانید، بعد از این که کاملا پخت، به صورت نیم گرم بر روی پوست صورت و گردن مالیده و پس از ربع ساعت، صورت را با آب ولرم شسته و با گلاب ماساژ دهید.

ماسک جو دوسر و ماست برای محافظت و شادابی پوست

مواد لازم: آرد جو دو سر ۲ قاشق غذاخوری غذاخوری ماست ۳ تا ۴ قاشق یکی از طبیعی ترین شیوه های درمان پوست چرب استفاده از ماسک گیاهی جودو سر است. بسیاری از زنان در کشورهای اروپایی با استفاده از این ماسک، خود را از مصرف انواع کرمها و لوسیون های برطرف کننده چربی پوست بی نیاز می کنند. برای تهیه این ماسک کافی است آرد جوی دو سر را با ماست کم چرب مخلوط کرده و آن را به مدت ۲۰ دقیقه روی نواحی چرب صورت مثل پیشانی اطراف بینی و چانه بگذارید. با استفاده از این ماسک ۳ بار در هفته و در عرض ۳ تا ۴ هفته خواهید دید از میزان چربی پوست شما به مرور کاسته می شود. ماسک آلوی قرمز هسته آلوی قرمز را در آورده و سپس آلوها را له کنید و چند قطره روغن بادام شیرین به آن افزوده و به خوبی مخلوط نمایید. سپس به مدت ۲۰ دقیقه آن را بر روی پوست بمالید و آنگاه با پنبه آغشته به گلاب آن را پاک کنید. ماسک بادام مغز بادام را ساییده و با مقدار کمی آب به صورت خمیر در آورید، ماسکی که به این طریق تهیه می شود را در ابتدا، به مقدار کم بر روی پوست مالیده و ماساژ داده، سپس ورقه نازکی از آن را روی پوست بمالید و به مدت ۲۰-۱۵ دقیقه روی پوست ثابت نگهدارید. در پایان مدت فوق، پوست را با آب گرم شسته و با جریان آب سرد، صورت را شستشو دهید. دقت به عمل آورید تا به اطراف چشم و لب تا مالیده نشود. این ماسک با سایندگی خود، پوست را تمیز و نرم کرده و پروتئین و ویتامین های آن را تأمین نموده و جلا می بخشد.

محافظت و شادابی پوست

ماسک لیموترش، تخم مرغ و روغن آفتابگردان برای محافظت و شادابی پوست

مواد لازم: لیموترش تازه اعدد زرده تخم مرغ ا عدد روغن بادام ۵ قطره آب لیموترش تازه را با زرده تخم مرغ به خوبی مخلوط کنید. سپس روغن بادام را به آن افزوده و خوب به هم بزنید و روی پوست مالیده و ماساژ دهید. بعد از ۱۵ دقیقه با آب ملایم بشویید. این ماسک برای افرادی که پوست چرب دارند و به طور مرتب و به خصوص با شروع فصل گرما جوش می زنند، مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + دوازده =