محافظت و شادابی پوست | نوع پوست شما چیست ؟ قسمت دومReviewed by Mehdi kh on Aug 9Rating: 5.0

در این مقاله می خواهیم آموزش یکسری ماسک و لوسیون گیاهی را به شما بدهیم که باعث محافظت و شادابی پوست شما می شود.تا آخر مقاله همراه ما باشید.

ماسک گیاهی برای محافظت و شادابی پوست

مواد لازم: ساقه کرفس ١ عدد سیب خیار | ۱/۴ سیب زمینی چاقاله بادام ۳ عدد ماست ۲ قاشق غذاخوری تمام مواد را با هم در مخلوط کن ریخته و سعی نمایید تا مایعی غلیظ شود. می توانید از کمی برنج کته شده بدون نمک و روغن برای غلیظ کردن ماسک استفاده کنید. صورت خود را شسته و سپس این ماسک را برای مدت ۱۵ الى ۲۰ دقیقه روی آن بگذارید و بعد با آب ملایم شستشو دهید. ماسک کاهو، زیتون و آب لیمو مواد لازم: ابرگ روغن زیتون ا قاشق غذاخوری آب لیموی تازه نصف قاشق چای خوری کاهو ۱۵ دقیقه قبل از استفاده از این ماسک، بخور آب گرم با چند عدد برگ نعنای تازه را پیشنهاد می کنیم.

تهیه ماسک کاهو برای محافظت و شادابی پوست

برای تهیه ماسک ابتدا کاهو را خرد کرده و بکوبید. روغن زیتون را به کاهوها اضافه نموده و خوب هم بزنید تا مواد یکدست شوند و در آخر آب لیمو را افزوده و هم بزنید تا آب لیمو کاملا جذب ماسک شود. این ماسک برعکس ماسک زرده تخم مرغ مواد محکمی نداشته تا در همان لحظه روی پوست بایستد، بنابراین مواد را به آهستگی با انگشت روی صورت بمالید (به غیر از دور چشم تا) به طوری که یک لایه کامل روی پوست را بپوشاند. آهسته دراز بکشید و چشم ها را ببندید و لبخند بزنید. ماسک ماست و خامه به مقدار مساوی خامه و ماست کم چرب را مخلوط کرده و بر روی پوست مالیده و ماساژ داده و حدود ۲۰ دقیقه صبر کنید و سپس با آب ولرم صورت خود را بشویید.

کرم و لوسیون کرم شب برای محافظت و شادابی پوست

مواد لازم: ماست ۳ قاشق غذاخوری ا قاشق غذاخوری ۱ / ۵ قاشق غذاخوری آب گوجه فرنگی ۱ / ۵ قاشق غذاخوری تخم مرغ ا عدد زرده عسل سرکه ابتدا عسل را با گرمای غیرمستقیم به حالت روان در آورید و سپس ماست، زرده تخم مرغ و خامه را در آن ریخته و مخلوط نمایید. در هنگام مخلوط کردن آب گوجه فرنگی و سرکه را نیز اضافه نموده و آن قدر به هم بزنید تا حالت کرم ایجاد شود. چون پوست های چرب درجات مختلفی دارند، اگر هنگام استفاده متوجه شدید که کرم خیلی پر چرب است، می توانید کمی ماست به آن بیفزایید و اگر پوست شما حالت خشکی دارد، می توانید کمی خامه به کرم اضافه کنید.

کرم تقویتی برای محافظت و شادابی پوست

مواد لازم جعفری خرد شده 3 قاشق غذاخوری روغن زعفران یا کنجد ۱۰ قاشق غذاخوری پودر سویا ۲ قاشق غذاخوری دم کرده اسطوخودوس ۳ قاشق غذاخوری نمک نصف قاشق چای خوری بابونه 1 قاشق چای خوری تنتور بنزوئن ۱۰ قطره آب لیمو نصف قاشق غذاخوری ابتدا دم کرده اسطوخودوس را صاف کرده و روی پودر سویا اضافه نمایید تا خمیری شکل شود. سپس روغن کنجد را روی آن ریخته و آرام حرارت دهید و در حین گرم کردن به هم بزنید تا مخلوطی یکنواخت به دست آید. مابقی مواد را اضافه نموده و مجددا آن قدر به هم بزنید تا به صورت خمیری کرم مانند در آید. این کرم برای پوستهای پرجوش و چرب استفاده میشود.

لوسیون قابض برای محافظت و شادابی پوست

مواد لازم: پوست لیموی رنده شده ۲ قاشق چای خوری الكل سفید ۸ قاشق غذاخوری پوست پرتقال رنده شده ۲ قاشق چای خوری گلاب ۴ قاشق غذاخوری پوست گریپ فروت ۱ قاشق چای خوری عرق بهارنارنج ۴ قاشق غذاخوری پودر گردو ۲ قاشق چای خوری میخک ۲ قاشق چای خوری پودر جو دوسر نصف قاشق چای خوری تنتور بنژوان ۱ / ۴ قاشق چای خوری تمام مواد را به خوبی مخلوط کرده و در ظرفی ریخته و در آن را محکم ببندید. ظرف را در محلی جلوی دید قرار داده و روزانه چندین مرتبه آن را تکان دهید. ۸-۷ روز بگذارید تا به حال خود باقی بماند، سپس آن را صاف نموده و در ظرفی ریخته و مجددا تکان دهید. این لوسیون برای پوستهای چرب و حساس مفید است. روزی یک بار آن را به پوست خود مالیده و بگذارید تا به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست بماند

بوراکس کرم بادام برای محافظت و شادابی پوست

مواد لازم: روغن بادام تلخ ۴ قاشق غذاخوری موم زنبور عسل ۳ قاشق غذاخوری نصف قاشق چای خوری روغن بادام شیرین ۲ قاشق غذاخوری تنتور بنژوان ۶ قطره عرق بهارنارنج ۸ قاشق غذاخوری موم و روغن ها را با حرارت بخار آب گرم کرده و در ظرف دیگری بوراکس را در عرق بهار حل نموده و گرم کنید و به تدریج داخل ظرف حاوی روغن ها ریخته و مرتب هم زده تا حالت کرم به خود بگیرد. سپس تنتور بنژوئن را اضافه نمایید و هم زده تا سرد شود.

شیر پاک کن برطرف کننده برای محافظت و شادابی پوست

مواد لازم: آرد بادام ۲ قاشق سوپ خوری پوست لیموترش ا قاشق سوپ خوری شیر ۴ قاشق سوپ خوری همه مواد را با هم مخلوط کنید. یادتان باشد پوست لیموترش باید آسیاب۱. آن را در اصطلاح علمی بورات دو سود می گویند و نمکی است که در طبیعت به مقدار خیلی زیاد یافت می شود.٢. این تنتور از درختی به نام Sryrax benzoin که بومی اندونزی است که گرفته میشود شده باشد. از این ماده برای پاک کردن صورتتان استفاده نموده تا از شر چربی اضافه رهایی یابید. لوسیون بابونه، سرکه و عسل مواد لازم: عرق بابونه یا گلاب ۳ قاشق غذاخوری سرکه سیب اليوان عسل 1 قاشق غذاخوری نمک دریا ا قاشق غذاخوری مواد را با هم مخلوط نموده و با پنبه به پوست خود بمالید.

تونیک گوجه فرنگی برای محافظت و شادابی پوست

مواد لازم: گلیسرین ۱ قاشق چای خوری رسیده اعدد گوجه فرنگی گوجه فرنگی را له کرده و آب آن را با گلیسرین مخلوط نموده و در یخچال نگهداری نمایید و از آن جهت از بین بردن لکه های پوستی استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که این لوسیون را برای مدت طولانی نمی توانید نگه دارید. تونیک نارون کوهی مواد لازم: گلاب دم کرده نارون کوهی ۳ / ۴ فنجان ۳ / ۴ فنجان به طور کلی تونیک های پوستی متشکل از عصاره گیاهان علفی، گلهاء سرکه، گلاب، آب شکوفه پرتقال یا نارون کوهی و سایر عصاره های ملایم است، تونیک گلاب و نارون کوهی در بین همه تونیک ها، مشهورترین است؛ زیرا ترکیبی از گلاب خوش رایحه و نارون کوهی التیام بخش است.

اگر پوست چربی داشته باشید، باید از مقدار بیشتری نارون کوهی استفاده کنید. نارون کوهی را دم کرده و به آن مقدار کمی گلیسرین اضافه نمایید. معمولا باید با یک تکه تنظیف یا پنبه آرایشی سفید، تونیک یا جمع کننده را به آرامی روی صورت بمالید، اما اگر پوست شما به نظر تنبل و پژمرده می آید، باید با حرکات تند و سریع ضربه ای، پوست را ماساژ دهید. جوان سازی از این طريق موجب تحریک جریان خون به سمت پوست شده و موجب می شود که پوست هم به طور طبیعی پاسخ داده و سلول ها را تغذیه کند (مثل آویزان کردن سر از لبه تخت که خون را به صورت می کشاند) پارچهای نمناک با بالشتکی کوچک تهیه نمایید. آن را با تونیک پوستی خود مرطوب ساخته و روی پوست ماساژ دهید. روی گردن و چانه بیش از جاهای دیگر مانور دهید اما از جاهایی که عروق آنها شکسته اند، دوری کرده و بهتر است تا روی گونه ها فشار زیادی وارد نکنید.

تونیک میوه برای پوست های چرب برای محافظت و شادابی پوست

مواد لازم: خیار متوسط نصف عدد لیموترش و ۲ عدد تالاب ۲ قاشق غذاخوری اعدد ١ عدد پرتقال الكل سفید ۲ قاشق غذاخوری سیب خیار و سیب را پوست کنده و له نمایید و به وسيله صافی آب آن را بگیرید. پرتقال و لیمو را فشرده و آب آن را با گلاب و الكل مخلوط نموده و با آب سیب و خیار ترکیب کرده و خوب هم بزنید. روزی یک بار به صورت خود ماساژ داده و پس از ۲۰ دقیقه بشویید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − یازده =