دراین مقاله با انواع کرم ها و لوسیون های گیاهی در خدمت شما همراهان سایت کلینیک رسپینا هستیم.این کرم ها را به راحتی با موادی که در خانه داریم می توانیم درست کنیم تا آخر مقاله همراه ما باشید.

کرم جوان کننده پوست

مواد لازم: عصاره چوب صندل ۱۰ قطره عسل ۱ قاشق چای خوری گوجه فرنگی اعدد روغن آووکادو ۱ / ۴ فنجان 1 فنجان گل همیشه بهار ۱ / ۴ فنجان روغن بادام ۱ قاشق غذاخوری أب گلیسیرین ا قاشق غذاخوری موم ۱ / ۴ فنجان آب را در ظرف شیشه ای ریخته و بجوشانید، گل همیشه بهار را در ظرف آب جوش ریخته و به مدت ۵ دقیقه روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار داده و سپس صاف کنید. در ظرف دیگری موم، روغن آووکادو و بادام را با حرارت غیر مستقیم بخار آب جوش ذوب نمایید. عسل و گلیسیرین را به آن افزوده و مخلوط کنید و آن را به آرامی و به تدریج به دمکرده داغ همیشه بهار اضافه نموده و مرتب هم بزنید تا سرد شود. آووکادو را به همراه عصاره چوب صندل و گوجه فرنگی در مخلوط کن ریخته و تا به دست آمدن ترکیبی یکنواخت صبر نمایید. سایر مواد را به آن اضافه کرده و به مدت ۳ دقیقه هم بزنید تا مواد با یکدیگر مخلوط شوند.

کرم جوان کننده همیشه بهار و بابونه

مواد لازم: روغن دانه گل همیشه بهار ۱ قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا ۱ قاشق غذاخوری گل بابونه ۱ / ۴ فنجان برگ رازیانه ۱ / ۴ فنجان موم ۱ / ۴ فنجان روغن زیتون ۱ قاشق غذاخوری روغن کاملیا ا قاشق غذاخوری آب ا فنجان آب را در ظرف شیشه ای ریخته و بجوشانید. برگ و گلها را در ظرف ریخته و به مدت ۱۵ دقیقه روی شعله ملایم اجاق گاز قرار داده و سپس صاف کنید. موم را با حرارت غیر مستقیم بخار آب جوش ذوب نمایید، روغن زیتون و کاملیا را به آن افزوده و مخلوط کرده و آن را به آرامی و به تدریج به دم کرده گیاهی داغ افزوده و تا سرد شدن هم بزنید. پس از سرد شدن آلوئه ورا را به آن اضافه کنید. این ترکیب را می توان به مدت ۳ ماه در یخچال نگهداری کرد. لوسیون گیاهی ضد چروک ویژه ۳۰ سالهها مواد لازم: گوجه فرنگی ۲ عدد آب لیموی تازه ۱ قاشق غذاخوری تمامی خانم هایی که به تازگی ۳۰ سالگی را پشت سر گذاشته اند، بهتر است از لوسیون گوجه فرنگی برای حفظ لطافت پوست و پیش گیری از خشکی و چین و چروک زودرس استفاده کنند. بسیاری از درمانگران شیوههای طبیعی، درمان با گوجه فرنگی را بهترین شیوه برای جلوگیری از بروز چین و چروک در پوست صورت می دانند.

برای تهیه لوسیون طبیعی

ماسک و کرم گیاهی

نیاز به دو عدد گوجه فرنگی دارید. یکی از آنها  را رنده کرده و کنار بگذارید. سپس دیگری را داخل مخلوط کن انداخته و به صورت مایع در آورده و آن را با آب لیموی تازه ترکیب نموده و کنار بگذارید. به مدت ۲۰ دقیقه گوجه فرنگی رنده شده را روی تمامی پوست صورت و گردن خود قرار دهید و پس از ۲۰ دقیقه آن را پاک کرده و دستمال نخی تمیزی را درون مخلوط گوجه فرنگی و آب لیمو انداخته و آن را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی صورت خود قرار دهید و در محیطی آرام دراز بکشید. سپس صورت خود را با آب نیم ولرم بشویید. لوسیون گل ختمی و درمان چروک خشکی پوست از جمله عواملی است که به بروز چین و چروک در سطح پوست منجر می شود. هر چقدر میزان رطوبت پوست کمتر و میزان خشکی آن بیشتر باشد، چین و چروک های ریز و عمیق تری در پوست نمایان می شود. برای پیشگیری از بروز این چین و چروک تا بهترین راه استفاده روزانه از لوسیون گل و برگ ختمی است.

برای تهیه این لوسیون ختمی

کافی است تا ۳۰ گرم از برگ و گل ختمی خشک شده را در ۲ لیوان آب بجوشانید و آن را صاف کنید. این جوشانده را پس از سرد شدن هر شب بعد از پاک کردن کرمها و مواد آرایشی از صورت، روی پوست بزنید. این لوسیون علاوه بر آب رسانی به سطح پوست مانع از بروز چین و چروک در صورت می شود. می توانید این لوسیون را تا صبح روی پوست صورت و گردن خود حفظ نمایید لوسیون خانگی ضد پیری مواد لازم: جوشانده گیاه دم اسب ۱ لیوان گلاب ا استکان سرکه ۲ قاشق غذاخوری برای تهیه این لوسیون خانگی باید از گیاه دم اسب استفاده کنید. این گیاه را می توانید به راحتی از عطاریها و داروخانه های گیاهی تهیه کنید. تهیه لوسیون با کمک این گیاه و استفاده روزانه از آن، بهترین دارو برای پیشگیری از بروز چین و چروک در سطح پوست است. این گیاه امروزه توسط بسیاری از کارخانه های مواد آرایشی و بهداشتی برای تهیه لوسیونها و کرم های درمان کننده چین و چروک استفاده می شود. جوشانده گیاه دم اسب را با گلاب و سرکه ترکیب کرده و هر شب آن را با کمک پنبه یا پد روی پوست صورت و گردن خود بکشید. شیر پاک کن ضد چین و چروک مواد لازم: زرده تخم مرغ روغن زیتون ۸ قاشق غذاخوری سرکه سیب 1 قاشق غذاخوری شکر اقاشق چای خوری زرده تخم مرغ را زده تا سفید شود، سپس سرکه و شکر را اضافه و خوب هم ۱ عدد بزنید. بعد از حل شدن شکر، روغن را کم کم در حالت هم زدن، اضافه کرده و خوب هم بزنید تا غلیظ و روشن شود. در ظرف در بسته به مدت ۲ هفته قابل نگهداری است؛ مانند شیر پاک کن استفاده نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 14 =