انبه را در سس تند، جانشین گوجه فرنگی کنید که نه تنها گیرنده های چشایی شما به وجد درمی آیند بلکه میزان زیادی کاروتن نیز به سبد غذایی شما افزوده شود. آب میوه های غنی از کاروتن مثل آب طالبی و آب هویج را بنوشید. کافور کافور خون رسانی به پوست را تحریک می کند. به عنوان تسکین دهنده خارش، ضدالتهاب، ضدعفونی کننده، برطرف کننده چروک، چربی اضافی پوست، سفت کردن پوست، منافذ باز و جوش های سرسیاه به کار می رود. لوسیون آن به صورت الكل كامفره موجود است. پودر آن کریستال مانند است. روغن بادام تلخ روغن بادام تلخ را روزی چند مرتبه در محل بمالید، خیار خیار را حلقه حلقه کرده و روی پوست صورت بگذارید. چین و چروکهای صورت را از بین برده و صورت را جوان می کند.

عسل عسل چین و چروک پوست را از بین می برد

و نقش منقبض کننده و مرطوب کننده طبیعی را دارد. دانه های مغز دار دانه های مغزدار برای تمیز کردن پوست و درمان چین و چروک، منافذ پوستی و دانه های سیاه مؤثر هستند دمیرآغاجی برای پوست های حساس جوشانده دمیرآغاجی بسیار سودمند است. ۲۰ گرم برگ دمیرآغاجی را در نیم لیتر آب جوش بریزید. پس از گذشت ۱۵ دقیقه آن را صاف کرده و بگذارید ولرم شود. به کمک تنظیف یا پنبه هر ماه به مدت یک هفته صبح و شب به پوست صورت بمالید. این لوسیون توازن و تعادل پوست را بازگردانده و با چین و چروک مبارزه می کند. توت فرنگی توت فرنگی برای برطرف کردن چین و چروک پوست استفاده میشود. یادآوری می کنیم که جز در موارد آلرژی نسبت به توت فرنگی، می توان با له کردن ۵ تا ۶ میوه رسیده، ماسکی را فراهم نموده و مستقیما روی صورت گذاشت و حدود ۲۰ دقیقه نگه داشت.

پس از آن با آب معدنی یا آب باران تمیز که اندکی ولرم شده باشد، آب بکشید. گشنیز ماساژ روغن گشنيز ضد چروک صورت و بدن است. بنفشه ماساژ روغن بنفشه برطرف کننده چروک های پوست است. برای برطرف کردن چین و چروک می توانید حدود ۱۵ روز به را در آب مخلوط با مختصرى الكل بخیسانید و از این لوسیون استفاده کنید چای سبز آنتی اکسیدان، مرطوب کننده و ضد چروک است. چای سبز را دم کرده و به پوست خود بمالید. | بنفشه آفریقایی عصاره این گیاه از بین برنده چین و چروک و پیری پوست است. شمشیری (گیاه آپارتمانی) عصاره آن چروک پوست را از بین برده و در کرمهای ضد چروک استفاده میشود.

ماسک و کرم گیاهی

ساخت ماسک های گیاهی ماسک گلیسیرین و خیار مواد لازم: خیار متوسط 1 عدد گلیسیرین ۱ قاشق غذاخوری خیار بدون پوست را رنده کرده و با گلیسیرین ترکیب نموده و به مدت ۲۰ دقیقه هر شب روی پوست خود قرار دهید. تکرار این ماسک به مدت ۱۰ شب، آبرسانی مناسب برای افرادی که پوست خشک یا فوق العاده خشک دارند، است. برای تهیه این ماسک حتی می توانید از پوست خیار به تنهایی نیز استفاده کنید. کافی است پوست خیار را رنده کرده و با گلیسیرین مخلوط نمایید. ماسک ضد چروک برای انواع پوست مواد لازم آرد جو عسل ۱ قاشق غذاخوری زردچوبه نصف قاشق چای خوری ا قاشق چای خوری پودر شیر ا قاشق چای خوری آب داغ اقاشق چای خوری آب داغ را با پودر جو مخلوط کنید، بقیه مواد را به آن افزوده و به صورت بمالید و بعد از ۱۰ دقیقه با آب ولرم بشویید.

ماسک ضد چروک شیر و مایونز

مواد لازم: شیر ۲ قاشق غذاخوری سس مایونز اقاشق چای خوری خامه 1 قاشق غذاخوری زرده تخم مرغ ۱ / ۵ قاشق غذاخوری آب مقطر 1 قاشق غذاخوری عسل ا قاشق غذاخوری عسل را کمی داغ کرده (بیشتر از ۱۰ دقیقه حرارت ندهید) و شیر را روی آن ریخته و هم زده و سپس بقیه مواد را افزوده و چند دقیقه هم بزنید. این ماسک را باید در یخچال نگهداری کنید. شب قبل از خواب به صورت مالیده و بگذارید ۱ ساعت روی پوست بماند و بعد با آب ولرم، صورت خود را بشویید ۲۰ گرم عسل ماسک انار برای چین و چروک صورت پوست انار را له و خرد کرده و به مدت ۲۰ دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید، در صورت در دست نبودن پوست، از دانه آن نیز می توان استفاده کرد.

محافظت و شادابی پوست

ماسک موز با شیرین بیان (ضد پیری پوست)

مواد لازم: پودر ریشه شیرین بیان گلاب ۲۵ میلی لیتر زرده تخم مرغ 1 عدد تصف قاشق غذاخوری شیرین بیان را کاملا آسیاب کرده (از عطاری پودر ریشه شیرین بیان را بخواهید) و با گلاب مخلوط نمایید، موز را له نموده و همراه زرده تخم مرغ به مخلوط بیفزایید. در انتها عسل را با مواد فوق مخلوط نموده تا قوامی یکدست داشته باشد، در آخر اگر مواد زیاد شل بود، پودر شیرین بیان به آن اضافه کنید. پوست صورت، گردن و سینه را تمیز کرده و این ماسک را مالیده و به مدت ۳۰ دقیقه روی پوست بماند. از آن می توان به دور چشمها (نه روی پلکها) نیز بمالید، سپس پوست را به آرامی با آب ولرم شستشو دهید (مواد ارزشمند در این ماسک باعث برطرف نمودن علائم پیری و شکوفایی پوستتان می شود).

در صوتی که هفته ای دو بار و حداقل دو ماه از این ماسک استفاده نمایید پوستتان صاف و کشیده خواهد شد ماسک موم عسل موم عسل را آن قدر به هم بزنید تا به حالت خمیری روان درآید. آنگاه لایه ای از این موم را به صورت نازک روی پوست کشیده و بعد از ۲۰ دقیقه صورت را با آب ولرم بشویید. در رفع چین و چروک صورت مفید است. ماسک کاسنی کاسنی و شاه تره را با مقداری شیر و عسل مخلوط کرده و به مدت ۲۰ دقیقه بر روی پوست بگذارید و سپس بشویید. این ماسک ضد چروک صورت است.

ماسک ضد چروک ژلاتین

مواد لازم: پودر ژله یا ژلاتین ۴ قاشق چای خوری روغن زیتون ۳ قاشق غذاخوری گلیسیرین ۲ قاشق غذاخوری پودر ژله را درون روغن زیتون و گلیسیرین ریخته و آن قدر آن را هم بزنید تا یکدست شود. وقتی مخلوط آماده شد، با قلم مو یک لایه نازک از آن را روی پوست بمالید. پس از ۲۰ دقیقه، ماسک را آرام برداشته و پوست را شستشو دهید. ماسک ماست ضد پیری ماست حاوی اسید لاکتیک است که برای صاف کردن سطح پوست و کاهش دادن چین و چروکها و لکهها مفید است. خاصیت مهم دیگر اسید لاکتیک بستن منافذ بزرگ بوده که در نتیجه به پوست ظاهر جوان تری می بخشد. از ماست ساده، بدون چربی، تازه و ترجیحا خانگی استفاده کنید ماسک سفیده تخم مرغ سفیده تخم مرغ را کاملا زده و مانند ماسک های دیگر برای رفع چین و چروک صورت و زهکشی آن استفاده نمایید. ماسک سفیده تخم مرغ و الكل سفیده تخم مرغ را با همان مقدار الكل سفید مخلوط نموده و آن را با نوک انگشتان خود برداشته و روی پوست بگذارید و ماساژ دهید. روش ماساژ باید از پایین به بالا و از سمت راست به چپ و از چپ به راست باشد، سپس کمی صبر کرده تا ماسک خشک شود و ۲۰ دقیقه بعد بشویید. برای رفع چین و چروک صورت مناسب است.

ماسک رازیانه و عسل

مواد لازم: رازیانه پخته شده ۱ قاشق مرباخوری آب جوش افنجان عسل ۱ قاشق مرباخوری ابتدا دانه های رازیانه را آسیاب نموده و به صورت پودر نرمی درآورید و در قوری آب جوش به مدت ۱ ساعت خیس کنید. سپس به آرامی و به مدت ۳ دقیقه حرارت دهید. در قوری را با پارچه کاملا بپوشانید تا دم بکشد، آن را صاف کرده و با عسل مخلوط نمایید. دمکرده فوق را با مقدار مساوی ماست مخلوط نموده و به صورت بمالید. مدت زمان ۱۵ الی ۲۰ دقیقه برای اثر ماسک کافی است ماسک جو جو را به مدت ۱ روز در آب ولرم خیس کرده و سپس آن را صاف نموده و این آب صاف شده را با سفیده تخم مرغ که کاملا زده شده و کف نموده است مخلوط کرده و مقداری صمغ عربی به آن اضافه نمایید. ماسک را به مدت ۳۰ دقیقه بر روی صورت قرار داده و بعد صورت را با آب سرد شستشو دهید. این ماسک به علت داشتن سفیده تخم مرغ و جو برای درمان چین و چروک پوست بسیار مفید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 5 =