با سرکه ی سیب سم زدایی کنید و وزن کم کنیدReviewed by Mehdi kh on Apr 21Rating: 5.0

می دانیدکه سم زدایی برای سلامت بدن بسیار مهم است وهمچنین کاهش وزن . سرکه‌ سیب نوعی سرکه‌ی کهربایی‌رنگ است که از آب سیب یا پوره‌ی سیب موسوم به پوراب تهیه می‌شود. طرفداران این ماده مفید معتقدند که مصرف آن موجب کاهش وزن، سم زدایی بدن و تنظیم سطح قند خون می‌شود. برای اطلاعات بیشتر با مقاله ی ماهمراه باشید.

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید . 

در نظر داشته باشید که استفاده از سرکه‌ سیب در رژیم غذایی باید به صورت حداقل ۳ بار در روز باشد استفاده از رژیم غذایی سرکه سیب در کوتاه‌مدت برای بیشتر افراد ضرر نخواهد داشت .

سرکه ی سیب چه خواصی دارد :

سرکه ی سیب خواص زیادی دارد در زیر به برخی اشاره شده است : کمک به کاهش وزن؛کاهش اشتها؛

تنظیم و متعادل می کند تنظیم سطح قند خون بدن  کاهش کلسترول خون بهتر شدن کارکرد هاضمه. پی اچ بدن را

تقویت سیستم ایمنی بدن؛ایجاد باکتری‌های مفیدی موسوم به پروبیوتیک در روده؛کمک به سم‌زدایی؛بهبود وضعیت پوست ، ایجاد آنزیم‌ها در بدن برخی از افرادی که به‌دنبال سبک زندگی سالم هستند، از سرکه‌ سیب در کنار رژیم غذایی سالم و متعادل و البته ورزش منظم بهره می‌برند .

تحقیقات علمی نشان می دهد که بدن ما خود دارای سیستم سم‌زدایی است. این سم‌زدایی از طریق کبد و کلیه‌ها صورت می‌گیرد. در واقع کبد و کلیه‌ها کمک می‌کنند تا سموم به‌طور مؤثر از بدن زدوده بشوند. برخی از موادی که می‌خوریم و می‌آشامیم در روند و فرایند طبیعی سم‌زدایی مداخله می‌کنند.

سرکه ی سیب و کاهش وزن :

خوب است بدانیم ژاپنی‌ها مطالعه و پژوهشی انجام دادند که طی آن مشخص شد، مصرف سرکه‌ی سیب به کاهش وزن در حیوانات کمک می‌کند، اما مشخص نشد که این ماده در انسان نیز کارکردی مشابه دارد یا خیر. پژوهشی دیگر در سال ۲۰۰۷ نشان داد که سرکه سیب و کاهش وزن ارتباط‌هایی با هم دارند. در این پژوهش ۱۰ نفر با دیابت نوع ۱ به دو گروه تقسیم شدند و به یک گروه، پودینگی داده شد که در آن یک فنجان آب به‌کار رفته بود و گروه دیگر پودینگی خوردند که در آب به‌کار رفته برای درست کردن پودینگ، ۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب نیز وجود داشت. گروهی که در پودینگ‌شان سرکه سیب وجود داشت، نرخ تخلیه‌ی گاستریک کندتری داشتند. نرخ گاستریک، نرخی است که طی آن غذا از معده به روده کوچک می‌رود. در واقع به کمک سرکه سیب احساس سیری تا مدت زمان بیشتری با ما همراه خواهد بود؛ از همین رو مصرف خوردنی‌ها کاهش پیدا می‌کند و وزن کاهش می‌یابد .

سطح قند خون را تنظیم می کند :

اگر مصرف سرکه سیب با غذا مصرف شود  به مدیریت صحیح قند خون بدن کمک می‌کند. به‌طور کلی، مصرف کربوهیدرات ها باعث افزایش سطح قند خون می‌شود. در تحقیقی روی ۳ گروه از افراد در آستانه‌ی دیابت، مبتلا به دیابت و سالم مشخص شد که مصرف کمتر از ۱ اونس (معادل تقریبی ۲۸ گرم) سرکه سیب با غذایی پر از کربوهیدرات به کاهش سطح قند خون افراد در ۳ گروه در مقایسه با گروهی که پلاسیبو (دارونما) مصرف کرده‌ بودند، چشمگیر بوده است .

مصرف سرکه سیب با یک خوراکی سبک قبل از خواب، سطح قند خون افراد با دیابت نوع ۲ را کاهش می‌دهد. افرادی که در این تحقیق، ۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب با خوراکی مانند نان و پنیر مصرف کرده بودند، به‌شکل محسوسی در زمان بیداری کاهش قند خون را تجربه کرده بودند. محققان بر این باور هستند که مصرف سرکه سیب با وجود اسید استیک در آن باعث کند شدن نرخ تبدیل کربوهیدرات به قند در بدن می‌شود .

با سرکه ی سیب سم زدایی کنید :

باید از آن به‌شکل خام و تصفیه‌نشده استفاده شود . یعنی شکلی که هنوز حالت طبیعی خود را حفظ کرده است. سرکه سیب خام و طبیعی حاوی برخی آنزیم‌ها، مواد معدنی و پروبیوتیک است که برای سلامتی مفید واقع می‌شوند. در سالادها از سرکه ی سیب استفاده کنید :استفاده از آن برای مزه‌دار کردن گوشت و سبزیجات؛استفاده از با ذرت؛و  سبزیجات و ریختن در سوپ و آش و … ؛ برخی از افراد از سرکه سیب در چندین روز بهره می‌برند و برخی دیگر نیز به مدت ۱ ماه به مصرف سرکه سیب می‌پردازند و سم‌زدایی را در چند مقطع زمانی مختلف در سال امتحان می‌کنند .

سرکه ی سیب چه عوارضی دارد :

مینای دندان را از بین می برد .  یکی از شایع‌ترین نگرانی‌ها در مصرف این ماده از بین رفتن مینای دندان‌ها است. برای پرهیز از چنین مشکلی باید مصرف سرکه سیب را محدود و همیشه آن را با آب یا غذا مصرف کنید. برای جلوگیری از چنین مشکلی بهتر است پس از مصرف، دهان را آب بکشید و یا از نِی استفاده کنید .

سرکه ی سیب ممکن است تداخل دارویی ایجاد کند

باید توجه کنید که مصرف سرکه سیب با برخی داروها تداخل دارد و مشکلاتی برای بدن به وجود می‌آورد. مثلا انسولین و داروهای دیورتیک (ادرارآور) با سرکه سیب هماهنگی ندارند. به‌طور کلی، تمام کسانی که تحت هر درمانی هستند و دارو مصرف می‌کنند باید برای استفاده از سرکه سیب در رژیم غذایی خود با پزشک مشورت کنند .

احتمال دارد گلو و معده را اذیت کند

می دانید که سرکه به‌شدت اسیدی است و می‌تواند موجب آزار گلو و معده بشود. برای جلوگیری از مشکلات معدوی، بهتر است از مصرف سرکه سیب با معده خالی پرهیز بشود. اگر در حین مصرف نیز دچار آزردگی در ناحیه‌ی گلو می‌شوید، بهتر است آب بنوشید. بار دیگر عنوان می‌کنیم که هنوز از نظر علمی ثابت نشده که مصرف سرکه سیب کاملا امن و بی‌خطر است .

باید گفت که در کل سرکه سیب ماده مفیدی است و بسیاری از افراد بر مفید و سالم بودن آن صحه می‌گذارند. در هر حال مدیریت سطح قند خون، بهبود سلامت قلب، حفاظت در برابر سرطان و از بین بردن برخی باکتری‌ها که در تحقیقات به آنها اشاره شده است، در حجمی محدود و روی حیوانات صورت گرفته‌اند و فعلا نمی‌توان کاملا به آنها استناد کرد. مصرف کردن میزان کمی از آن در حد ۲ قاشق غذاخوری در روز ضرری ندارد، هر چند که بیشتر مدافعان این ماده، مقدار بیشتری از آن را برای مصرف روزانه توصیه می‌کنند. هر فردی که دارو یا مکمل های غذایی مصرف می‌کند، قبل از استفاده از سرکه سیب باید با پزشک مشورت نماید .

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =