شاید بیشتر خانما ها و برخی از آقایون با سلولیت درگیر شده باشند و نداند که چرا به وجود آمده اند و چگونه میتوانند از شر آن ها خلاص شوند . سلولیت یکی از شایع ترین مشکلات زیبایی به حساب می آید که ۸۰ درصد زنان را گرفتار کرده است.

سلولیت

به دلیل تفاوت توزیع چربی، ماهیچه ها و بافت همبند در بدن، این مشکل در زنان رایج تر است. پیش از آنکه بخواهیم به درمان سلولیت بپردازیم ابتدا باید بدانیم سلولیت چیست.  سلولیت به ناهمواری های سطح بدن در قسمت هایی چون کشاله ی ران، شکم و باسن گفته می شود که ظاهری شبیه به پوست پرتقال ایجاد می کند .

برای رهایی از چاقی با ما مشورت  کنید .

دلیل ایجاد سلولیت چیست ؟

به وجود آمدن سلولیت دو دلیل عمده دارد . اولین دلیل آن تغییر در بافت هاست که به علت ضخیم شدن رشته های بافت همبند و نازک شدن پوست در اثر افزایش سن رخ می دهد و دومین علت آن از دست دادن ۲٫۵ کیلو عضله و جایگزینی آن با ۷٫۵ کیلو چربی به ازای هر ۱۰ سال سن در زنان ایجاد می شود. عوامل زیر نیز در ایجاد سلولیت نقش دارند: رژیم غذایی ناسالم رژیم های غذایی سخت متابولیسم کند بدن بی تحرکی تغییرات هورمونی کم آبی بدن میزان چربی کلی بدن ژنتیک از دست دادن کلاژن

مواد غذایی که برای رفع سلولیت می توانید مصرف کنید :

برای مبارزه با سلولیت چندین روش هست که از جمله می توان به درمان های طبیعی، ورزش و درمان های زیبایی اشاره کرد.   روش های خانگی برای درمان سلولیت می تواند بسیار موثر باشد و مصرف برخی مواد غذایی به صورت خوراکی یا موضعی به رفع سلولیت کمک می کند.  

سلولیت و روغن نارگیل :

استفاده از روغن نارگیل در درمان سلولیت بسیا موثر است .  ماساژ روغن نارگیل بر روی پوست نیز به رفع ظاهر ناهموار سلولیت کمک می کند. دلیل آن چیست؟ روغن نارگیل فوق العاده مرطوب کننده است و موجب نرم شدن پوست و شکستن چربی های ذخیره زیر پوست می شود .

سلولیت و آب :

می دانیم که  یکی از آسان ترین درمان های خانگی برای رفع سلولیت، نوشیدن آب است. آب نه تنها از خشک شدن پوست جلوگیری می کند، بلکه سمومی را که موجب تجمع چربی ها می شوند را نیز از بین می برد. آب به گردش خون و جریان لنفاوی نیز کمک می کند  

سلولیت و سرکه ی سیب :

همانطور که میدانید سرکه سیب سرشار از پروبیوتیک و آمینو اسید است که به هضم غذا و سم زدایی بدن کمک می کند. سم زدایی بسیار اهمیت دارد چرا که سموم، به بافت همبند آسیب می رساند و موجب شکستن کلاژن و الاستین می شود. شکستن کلاژن و الاستین نیز موجب سلولیت می شود .

سلولیت و رب گوجه فرنگی :

از گوجه فرنگی و خواص بی نظیر آن همه آگاهیم اما باید بدانیدکه  رب گوجه گوجه سرشار از لیکوپن است که از شکستن کلاژن در پوست جلوگیری می کند. اگر می خواهید به جای گوجه از رب گوجه استفاده کنید، حتما نوع طبیعی آن را انتخاب کنید .

سلولیت و چای سبز :

چای سبز متابولیسم شما را افزایش می دهد و با توقف آنزیم های جذب کننده چربی موجب چربی سوزی می شود. کاتچین موجود در چای سبز، مقاومت به انسولین را کاهش می دهد. نوشیدن ۳ فنجان چای سبز در روز، انرژی را افزایش داده و کالری سوزی را بیشتر می کند .

سلویت و امگا تری :

 از آنجا که مصرف چربی های مضر یکی از دلایل ایجاد سلولیت است، مصرف چربی های سالم همچون امگا به درمان آن کمک می کند. امگا ۳ و ویتامین های محلول در چربی به مرور موجب درمان سلولیت می شوند .

سلولیت و حرکت اسکوات :

ورزش های مفید برای درمان سلولیت ورزش های مخصوص ساق پا و ران به سفت شدن پوست این نواحی و در نتیجه بهبود سلولیت کمک می کند. برای انجام این حرکت : بایستید و پاها را به اندازه ی عرض شانه ها باز کنید. پنجه های پا باید به سمت بیرون باشند. پاها را پایین بیاورید، انگار که می خواهید روی صندلی بنشینید. زانوها نباید از پنجه های پا جلوتر بزنند. به وضعیت اول بازگردید و دوباره تکرار کنید این اسکوات کمی سخت تر از اسکوات عادی است، با این تفاوت که در انتهای حرکت یک پرش باید انجام دهید. یک اسکوات عادی انجام دهید. به جای منقبض کردن ران ها برای بازگشت به وضعیت شروع، روی پنجه پا بپرید .

روش های امروزی و جدید رفع سلولیت :

با آمدن دستگاه های مختلف و پیشرفت علم پزشکی روش های امروزی برای رفع سلولیت بسیار موثر تر هستند .امروزه روش های آراف، کویتیشن و مزوتراپی. برای افزایش اثر بخشی، می توان همزمان با آراف از کویتیشن نیز استفاده کرد. کویتیشن، یک روش غیر تهاجمی بدون درد است که با کمک امواج فراصوت به شکستن چربی ها می پردازد. برای قسمت هایی از بدن که چربی زیادی در آن ذخیره شده (مثل ران ها) استفاده از کویتیشن بهتر از آر اف است .

در روش آراف، امواج رادیو فرکانسی به اعماق پوست یعنی جایی که چربی های زیر جلدی، چربی سلولیت و بافت های همبند واقع شده، نفوذ می کند و بر روی ساختار کلاژن (پروتئین مورد نیاز برای سفت شدن پوست)، سلول های کلاژن و سلول های چربی تاثیر می گذارد و آن را سفت می کند.

در نتیجه، سلولیت را کاهش می دهد. در روش کویتیشن، امواج حاصل از دستگاه، به عمق پوست نفوذ کرده و حباب هایی در اطراف چربی ها ایجاد می کند. با ترکیدن این حباب ها، محتوای چربی آنها از طریق ادرار و سیستم لنفاوی دفع می شود.

این کاهش چربی ها به درمان سلولیت نیز کمک می کند . برای درمان سلولیت به روش آراف  و کویتیشن به ۸ تا ۱۰ جلسه درمانی با فواصل یک هفته و برای درمان به روش مزوتراپی به ۶ تا ۸ جلسه با فواصل دو هفته تا یک ماه نیاز است.   در صورتی که فرد دچار افزایش وزن نشود، ماندگاری هر سه روش دائمی است .

درمان سلولیت با روش آراف، کویتیشن یا مزوتراپی به هیچ وجه دردناک نیست و تنها احساسی شبیه به نیش حشرات یا مور مور شدن ایجاد می کند خوشبختانه هیچ یک از روش های ذکر شده با عوارض همراه نیستند. تنها ممکن است کمی پوست، دچار قرمزی و التهاب شود که این علائم نیز خیلی زود برطرف خواهند شد .

برای رهایی از سلولیت فقط با ما مشورت کنید و با کلینیک رسپینا تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *