بسیاری از تحقیقات بر این نکته تاکید دارند که بسیاری از سرطان ها با دقت در خوردو خوراک و تغذیه پیشگیری می شوند .  همچنین بررسی های دیگر نشان دادند برخی از  سرطان ها ریشه در برنامه غذایی روزانه و سبک زندگی افراد دارد. موارد زیادی در رابطه با سرطان وجود دارد که در کنترل شما است و می توانید مانع گسترش سرطان شوید. شما می توانید با انتخاب غذاهای سرشار از مواد مغذی و گیاهی، هر روز از نظر فیزیکی فعال بودن و قرار گرفتن در وزن سلامت از این بیماری پیشگیری کنید . اگر چاق هستید و زیاد غذا می خورید و سیگار می کشید یا الکل زیاد مصرف می کنید باید سبک زندگی خود را تغییر دهید .

برای رسیدن به تناسب اندام فقط با ما مشورت کنید .

خوب است بدانید که یکی از راه هایی که می توانید از سرطان ها پیشگیری کنید خوردن سبزیجات و میوه ها است .  این توصیه تنها شامل سرطان نمی شود استفاده از غذای سالم باعث رسیدن به وزن مناسب نیز می شود. بررسی ها نشان دادند خوردن غذاهای تازه و غلات کامل به پیشگیری از چندین نوع سرطان کمک می کند. این مواد غذایی دارای ویتامینها، مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها و فیبر هستند. در حقیقت میوه ها، سبزیجات و محصولات کشاورزی دارای فیبر نقش غذا و دارو را ایفا می کنند که از انواع سرطان پیشگیری می کند. پس برای کاهش خطر این غذاها را در برنامه غذایی خود حتما سبزیجات را بگنجانید.

  به اندازه میوه و سبزیجات میل کنید

محصولات تازه دارای پتانسیل ضد سرطانی از جمله، ویتامین، مواد معدنی، آنتی اکسیدان و فیبر هستند. توصیه ما این است که هر روز حداقل دو و نیم فنجان میوه و سبزیجات استفاده کنید. برای ساده کردن کار خود روزانه مقداری آب میوه یا سبزیجات میل کنید. استفاده از میوه و سبزیجات کامل بیشتر توصیه می شود چون دارای فیبر بیشتری هستند. استفاده روزانه از محصولات تازه حتی به کاهش وزن و ثابت نگه داشتن وزن سلامت نیز کمک می کند.در کنار هر وعده ی غذایی حجم بیشتر آن را از سبزیجات قرار دهید .

خواب به اندازه برای سلامت بدن واجب است

همانطور که می دانید کمبود خواب یا اختلال در خواب سبب تغییر در هورمون ها و فشار روی کل سیستم بدن می شود. نادیده گرفتن خواب مناسب باعث بروز مشکلات هورمونی می شود که با اضافه شدن وزن در ارتباط است. اخیرا تحقیقات نشان دادند بین اختلال خواب از متوسط تا آپنه خواب شدید و سرطان رابطه وجود دارد. در حقیقت تغییر در ریتم شبانه روزی برای انسان سرطان زا است. پس برای کاهش خطر ابتلا به سرطان باید به خواب نیز اهمیت دهیم. افراد بالغ باید شش تا هفت ساعت بخوابند و اگر مشکل اختلال در خواب دارند حتما باید با پزشک خود مشورت کنند .

مادران شیرده حتما با شیر خود کودک را تغذیه کنند

اهمیت این موضوع برای مردان و زنان به طور یکسان مورد اهمیت است. حمایت و افزایش شیر مادر برای تغذیه کودک سبب کاهش خطر سرطان پستان در زنان می شود به خصوص کسانی که سابقه خانوادگی سرطان پستان دارند باید این نکته را مورد توجه قرار دهند. در پژوهشی مشخص شد زنانی که از شیر خود به کودکشان می دهند حتی با وجود داشتن سابقه ی خانوادگی کمتر در خطر سرطان پستان هستند. همچنین نتایج این بررسی نشان داد مادرانی که چند فرزند را پشت هم شیر دادند و به عبارت دیگر مدت طولانی تری شیردهی داشتند نتایج فوق العاده بهتری هم کسب کردند .

اگر از الکل استفاده می کنید باید بدانید که سرطان در کمین است

بررسی ها نشان دادند کاهش و قطع مصرف الکل تاثیر فوق العاده بالایی در پیشگیری از سرطان دارد. افرادی که الکل مصرف می کنند باید هرچه زودتر آن را کنار بگذارند. مصرف الکل خطر سرطان سر و گردن و همچنین کبد، روده بزرگ، پستان و پانکراس را بسیار بالا می برد. از دلایلی که الکل سبب بروز سرطان می شود استالدهید است که محصول جانبی سوزاندن الکل توسط بدن است. این ماده به نام سرطان زا یا عامل ایجاد آن شناخته می شود. الکل همچنین غلظت استروژن در بدن را نیز افزایش می دهد. در تحقیقی  مشخص شد که درصدی از سرطان های پستان حاصل نوشیدن یک تا دوبار نوشیدنی الکلی در طول روز است نوشیدن الکل را کنار بگذارید .

ورزش را جزئی از برنامه ی روزانه ی خود بگذارید

با ورزش کردن خطر سرطان هایی از جمله پستان، روده بزرگ، آندومتر، پروستات و پانکراس بسیار کم می شود. هم فعالیت بدنی خود را در طول روز بالا ببرید و هم زمان یکجا نشینی را کم کنید. افراد بالغ باید هر هفته ۱۵۰ دقیقه فعالیت بدنی متوسط مانند تند راه رفتن یا ۷۵ دقیقه ورزش با شدت بالا مانند دویدن انجام دهند. مدت زمان نشستن جلوی تلوزیون، کامپیوتر، موبایل و یا نشستن پشت میز را کاهش دهید. همچنین انجام هر فعالیتی مقداری بالا تر از توان معمول تان می تواند نتایج مثبتی به همراه داشته باشد. افزایش فعالیت بدنی در طول روز سبب کاهش خطر بیماری های قلبی، دیابت،پوکی استخوان و فشار خون بالا می شود پس حتما در طول روز حتی یک ربع تحرک داشته و ورزش کنید .

همه می دانید که سیگار عامل اصلی سرطان است

سیگار کشیدن و سرطان به یکدیگر مرتبط بوده و مواد شیمیایی موجود در سیگار می تواند سبب بروز سرطان شود. عدم استفاده از دخانیات بزرگترین عامل پیشگیری از سرطان های مختلف است.

اگر سیگار می کشید باید به ترک کردن ان فکر کنید و سریع ان را کنار بگذارید . پژوهشگران پیش بینی کردند با متوقف ساختن مصرف تنباکو و محصولات آن می شود بیش از یک سوم مرگ و میر بر اثر سرطان را کاهش داد. این را به ذهن بسپارید مصرف سیگار و الکل به صورت همزمان خطر ابتلا به سرطان دهان، حنجره، و مری را افزایش می دهد.

برای داشتن یک زندگی سالم با وزن مناسب و سلامت روح و جسم باید یک سری از مسائل را جدی بگیرید و ان را جزئی از عادات روزانه ی خود قرار دهید و در غذا خوردن خود بسیار دقت کنید هر روز تحرک داشته باشید حتی اگر کسالت دارید تحرک و اندکی ورزش را فراموش نکنید غذاهای فراوری شده و فست فودها را کمتر مصرف کنید و به جای ان میوه و سبزیجات مصرف کنید .

برای رسیدن به تناسب اندام با ما تماس بگیرید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 19 =