چربی سوزی با چای رویبوس به چه صورتی است؟ امروزه در سرتاسر جهان از این چای برای لاغری استفاده می کنند . می توانید این چای را جایگزین چای سیاه کنید که خاصیت بسیاری دارد . چای رویبوس یک چای گیاهی قرمز است که از برگهای تخمیر شده درختچه آسپالاتوس لینیرایز که بومی آفریقای جنوبی است بدست می اید .  بسیاری از افراد از آن به عنوان جایگزینی برای چای سبز یا سیاه استفاده می کنند.

رویبوس سنتی با تخمیر برگها درست می شود و آنها را به رنگ قرمز قهوه ای در می آورد. چای رویبوس سبز تخمیر نشده نیز موجود است. چای رویبوس عطر و طعم شیرین ولطیف دارد. خوب است بدانید که طبع چای رویبوس گرم است و برای افراد سرد مزاج نوشیدنی بسیار مناسبی است.این چای سرشار از آنتی اکسیدان است و  آنتی اکسیدان های آن می توانند از سرطان، بیماری های قلبی و سکته پیشگیری کنند. آنتی اکسیدان های موجود در ان همچنین باعث کاهش و وزن و لاغری شدن می شوند . در این مقاله بیشتر راجع به این چای مفید شرح خواهیم داد .

چربی سوزی با چای رویبوس

چربی سوزی با چای رویبوس

می توانید چای رویبوس را به صورت گرم یا سرد ، به روشی مشابه چای سیاه ، میل کنید. برای گرفتن بهترین نتیجه ، آن را مطابق دستورالعمل روی بسته عمل کنید. همان قاعده ای که چای سیاه را دم می کنید .  اجازه دهید حداقل پنج دقیقه چای خنک شود. چای را ساده بنوشید یا شیر لبنی ، شیر گیاهی ، عسل یا شکر را اضافه کنید تا مزه دار شود . در مصرف ان رعایت اعتدال را فراموش نکنید .

چای رویبوس –خواص آن – چربی سوزی و لاغری با آن 

چربی سوزی با چای رویبوس

چرا چربی سوزی با چای رویبوس امکان پذیر است؟جالب است بدانید که یکی از خصوصیات جالب چای رویبوس این است که فاقد کالری است، بنابراین ممکن است گزینه خوبی برای نوشیدنی برای کسانی باشد که سعی در کاهش وزن یا حفظ وزن مناسب دارند. طبق نتایج یک مطالعه، چای رویبوس همچنین ممکن است با افزایش سطح لپتین برای مدیریت وزن مفید باشد. لپتین هورمونی است که به تنظیم مصرف غذا کمک می کند و سیگنال هایی را به بدن ارسال می کند که غذای کافی داشته است این چای همچنین از تشکیل سلول های جدید چربی جلوگیری کرده و متابولیسم سریع چربی را تشویق می کند .

چای رویبوس مزایای زیادی دارد

چربی سوزی با چای رویبوس

این چای دارای مقدار کمی تانن و فاقد کافئین و اسید اگزالیک است و کافئین یک محرک طبیعی است که هم در چای سیاه و هم در چای سبز یافت می شود. مصرف مقادیر متوسط کافئین به طور کلی بی خطر است. حتی ممکن است فوایدی برای عملکرد ورزشی ، تمرکز و خلق و خوی داشته باشد. با این حال ، مصرف بیش از حد با تپش قلب ، افزایش اضطراب ، مشکلات خواب و سردرد ارتباط دارد. بنابراین ، برخی افراد ترجیح می دهند از مصرف کافئین خودداری کنند یا آن را محدود کنند. از آنجا که چای رویبوس به طور طبیعی فاقد کافئین است ، یک گزینه عالی برای چای سیاه یا سبز است.

رویبوس همچنین دارای میزان تانن کمتری نسبت به چای سیاه یا سبز معمولی است می دانید که تانن ، ترکیبات طبیعی موجود در چای سبز و سیاه ، در جذب برخی مواد مغذی مانند آهن اختلال ایجاد می کند همچنین برخلاف چای سیاه و سبز ، چای رویبوس قرمز اسید اگزالیک کمتری دارد. مصرف مقادیر زیاد اسید اگزالیک می تواند خطر ابتلا به سنگ کلیه را افزایش دهد و رویبوس را به گزینه مناسبی برای افراد مبتلا به مشکلات کلیوی تبدیل کند. این چای حاوی انتی اکسیدان است . رویبوس به دلیل داشتن آنتی اکسیدان های تقویت کننده سلامتی ، شامل آسپالاتین و کوئرستین ، با مزایای سلامتی همراه است. آنتی اکسیدان ها ممکن است به محافظت از سلول ها در برابر آسیب رادیکال های آزاد کمک کنند در طولانی مدت ، اثرات آنها ممکن است خطر ابتلا به بیماری ها ، مانند بیماری های قلبی و سرطان را کاهش دهد. برخی شواهد نشان می دهد که چای رویبوس می تواند سطح آنتی اکسیدان را در بدن شما افزایش دهد.

با این حال ، این آنتی اکسیدان ها ممکن است ناپایدار باشند و یا به طور ناکارآمد توسط بدن جذب شوند. این آنتی اکسیدان ها به کاهش وزن کمک می کنند پس برای لاغری هم می توان روی ان حساب کرد .این چای برای سلامت قلب بسیار مفید است . آنتی اکسیدان های موجود در رویوبوس با داشتن قلب سالم در ارتباط هستند. این ممکن است به روش های مختلفی اتفاق بیفتد اول ، نوشیدن چای رویبوس با مهار آنزیم تبدیل کننده آنژیوتانسین ممکن است اثرات مفیدی بر فشار خون داشته باشد.  این چای می تواند از مبتلا شدن به سرطان جلوگیری کند . مطالعات و تحقیقات نشان می دهد که آنتی اکسیدان های کورستین و لوتئولین که در چای رویبوس وجود دارد ، می توانند سلول های سرطانی را از بین ببرند و از رشد تومور جلوگیری کنند. با این حال ، مقدار کوئرستین و لوتئولین در یک فنجان چای ناچیز است. بسیاری از میوه ها و سبزیجات منابع بسیار بهتری هستند. این چای برای افرادی که دیابت دارند مفید است . این چای تنها منبع طبیعی شناخته شده آنتی اکسیدان آسپالاتین است که مطالعات حیوانی نشان می دهد ممکن است اثرات ضد دیابت داشته یک مطالعه نشان داد که آسپالاتین سطح قند خون را متعادل و مقاومت به انسولین را کاهش می دهد ، که می تواند برای افرادی که دیابت نوع دو دارند یا در معرض خطر هستند امیدوار کننده باشد.با این حال ، مطالعات انسانی مورد نیاز است.

معایب استفاده از چای رویبوس چیست :

خوب است بدانید که این چای چندان مشکلی برای مصر ف کنند گانش ایجاد نکرده و بسیار ایمن است اما برخی از موارد گزارش شده عبارتنداز : نوشیدن مقدار زیادی چای رویبوس در روز با افزایش آنزیم های کبدی مرتبط است ، که اغلب می تواند نشان دهنده مشکل کبدی باشد. برخی ترکیبات موجود در چای می توانند تولید هورمون جنسی زنانه ، استروژن را تحریک کنند برخی منابع حاکی از آن است که افرادی که دارای شرایط حساس به هورمون هستند ، مانند سرطان پستان ، بهتر است از مصرف این نوع چای اجتناب کنند به هر حال اگر بیماری زمینه ای دارید باید با پزشکتان مشورت کنید .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *