وقتی برای کاهش وزن رژیم می گیریم معمولا برنج را از برنامه ی غذایی خود حذف می کنیم و یا کمتر مصرف می کنیم اما واقعا باید برنج را حذف کرد یا لازم است ان را مصر کنیم . برنج در رژیم های غذایی نیاز است باید بدانید که خوردن برنج  برای افراد مبتلا به فشارخون بالا ، بیماری های قلبی و دیابت است و شامل غذاهای کم کالری و کم سدیم می باشد این رژیم می تواند باعث کاهش چربی بدن و فشار خون بالا شود . رژیمی که برنج  دارد همچنین ممکن است خطر ابتلا به بیماری های قلبی و دیابت را تا حد زیادی کاهش دهد. با ما مقاله ی ما همراه شوید تا راجع نقش برنج در رژیم های لاغری بیشتر بدانید .

برای داشتن اندام مناسب و رهایی از اضافه وزن کلیک کنید.

چگونه در رژیم های لاغری از برنج استفاده کنیم :

در وعده ی صبحانه: بهتر است صبحانه 8 صبح صرف شود . میتوانید یک کاسه متوسط جو دوسر به همراه موز و دانه های چیا مصرف کنید .

هنگام وعده ی ناهار:  برای ناهار می توانید برنج با سبزیجات نیمه سرخ شده درکنار ماهی کبابی مصرف کنید . برای میان وعده می توانید آب میوه تازه گرفته شده بنوشید  برای وعده ی شام که نباید خیلی دیر مصرف شود می توانید برنج و مرغ و قارچ کبابی مصرف کنید .

مرحله ی بعدی که باید هزار کالری مصرف شود :

در وعده  ی صبحانه می توانید دو عدد نان تست با  نصف یک آووکادو به همراه یک کاسه کوچک پنیر خانگی ریکوتا و یک فنجان چای سبز مصرف کنید برای ناهار باید برنج با سبزیجات و مرغ گریل شده یا پخته را مصر ف کنید . برای میان وعده هم آب میوه بنوشید واما شام می توانید ماهی و سبزیجات بخورید .

در مرحله ی بعد ی  مجاز هستید 1200 کالری مصرف کنید :

برای وعده ی صبحانه یک کاسه متوسط سبزیجات کوینو به همراه یک فنجان چای سبز بخورید و برای وعده ی ناهار برنج و سبزیجات و ماهی گریل شده یا پخته برای میان وعده هم یک لیوان دوغ و کمی پسته و اما برای وعده ی شام میتوانید مرغ بدون چربی و قارچ گریل شده بخورید. این رژیم ، رژیم سختی است که باید از آن پیروی کنید و بنابراین ، بهتر است آن را بیش از دو هفته دنبال نکنید. رژیم غذایی برنج با تغییر شرایط غذایی ، عادات غذایی و دیدگاه علمی در مورد مواد غذایی اصلاح شده است.

خوب است بدانید که وجود برنج در برخی رژیم های لاغر ممکن است مشکلاتی از قبیل ایجاد کمبودهای غذایی برای بدن  بی حوصله شدن و احساس گرسنگی زیاد احساس تحریک و حالت تهوع ضعف رژیم برنج یک رژیم موثر است اما رژیم برنج بسیار محدود نیز است . اگر از مشکلات سلامتی که نام بردیم رنج می برید و هیچ رژیم غذایی دیگری جواب نداده است ، می توانید از مقدار کمی برنج استفاده کنید . البته همیشه گزینه های بهتری از برنج هستند که خوب است به ان ها فکر کنید واز ان ها استفاده کنید که برای سلامتی و طول عمرتان مفید تر هستند مانند گندم یا بلغور یا کینوا .

باید برنج را از رژیم های غذایی حذف کرد یا نه :

در اینجا می خواهیم به باید ها و نباید های رژیم غذایی حاوی برنج و مواد غذایی که باید مصرف شوند و یا مواد غذایی که نباید دراین رژیم مصرف کنید بپردازیم .مواد غذایی که دراین رژیم مجاز هیستید استفاده کنید : میوه های تازه و سبزیجات غلات و گوشت بدون چربی و  لبنیات کم چرب . مواد غذایی که نباید دراین رژیم از ان ها استفاده کنید عبارتند از : نوشابه آب میوه ها و شیر کاکائو غذاهای منجمد غذاهای سرخ شده غذا های آماده و فست فود ها آرد تصفیه شده قند تصفیه شده غذاهای دارای چربی ترانس دار. توجه کنید که شما باید گزینه های غذایی بهتر و شیوه زندگی سالم را اتخاذ کنید .

البته نوع برنجی که مصرف می شود در رژیم های لاغری بسیار مهم است . انتخاب نوع برنج بیشتر به سلیقه و ذائقه ی خودتان مرتبط است . التبه باید بدانید که برنج قهوه ای سالم تر است زیرا حاوی فیبر غذایی بیشتری است اما می توانید با اضافه کردن سبزیجات اضافی به کاسه برنج سفید تان آن را جبران کنید. مطمئنا برنج سفید خوشمزه تر است اما ممکن است شما بافت جویدنی برنج قهوه ای را دوست داشته باشید اما فقط در نظر داشته باشید که برای پخت و پز طولانی تر می شود و حداقل باید 20 دقیقه آن را خیس کنید . برنج سفید مصرف کنید زیرا در آن زمان ها برنج سفید بسیار زیاد مصرف می شده است .

حالا که می دانید چه چیزی را بخورید و از چه چیزهایی بپرهیزید. این رژیم به سه مرحله تقسیم می ش دستورالعمل های مربوط به هر مرحله را دنبال کنید و انجامشان دهید تا هر چه زودتر به هدف خود برسید.  جالب است بدانید که یک پزشک از رژیمی که حاوی مقدار بیشتری برنج است برای کمک به بیماران خود در کاهش فشار خون ، بهبود عملکرد کلیه و کنترل چاقی ایجاد کرد. دلیل این رژیم در درمان افراد مبتلا به فشار خون بالا یا چاقی ، غذاهایی است که برای مصرف مجاز هستند که این شامل غذاهای پر از کربوهیدرات پیچیده ، لبنیات محدود و غذاهای کم سدیم است . برای هضم شدن کربوهیدرات های پیچیده به مدت زمان بیشتری نیاز است و در نتیجه میزان گرسنگی را کاهش می دهد. مصرف سدیم کم ، از ذخیره آب اضافی در بدن جلوگیری می کند و در نتیجه فشار را بر کلیه ها کاهش می دهد . به طور خلاصه غذاهای کم کالری ، کم سدیم و سرشار از فیبر دلایل موفقیت رژیم برنج است و این رژیم غذایی را کاربردی کرده اند .

استفاده از برنج در رژیم غذایی .برای کسانی که فشار خون بالا دارند یا دیابت و بیماری های قلبی دارند و کسانی که نارسایی کلیه دارند و کلسترول بالایی دارند و یا به گلوتن حساسیت دارند بسیار مفید است و به کاهش چربی بدن هم کمک می کند یعنی برای لاغری بسیار موثر است . این رژیم به بهبود سلامت قلب کمک می کند .

برای داشتن اندام مناسب و رهایی از اضافه وزن کلیک کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *