لاغری با دستگاه رادیوفرکانسی | دستگاه لاغری موضعیReviewed by Mehdi kh on Aug 6Rating: 5.0

 امروزه برای سریع تر لاغر شدن و رها شدن از چربی های موضعی و مقاوم راه ها و دستگاه های زیادی وجود دارند یکی از این دستگاه ها دستگاه رادیو فرکانسی یا آر اف است که می تواند بسیار موثر باشد. از  این دستگاه  و انرژی راديوفرکانسی برای گرم کردن و سفت کردن بافت جهت افزایش جریان خون و شکستن سلولیت و چربی می‌باشند. راديوفرکانسی با هدف قرار دادن لایه‌های عمیق پوست توسط امواج رادیویی و شکستن سلول‌های چربی کار می‌کند، بنابراین کاملا غیر تهاجمی و غیر جراحی است. انرژی رادیوفرکانسی پوست را بدون آسیب رساندن به آن حرارت می‌دهد تا سلول‌های چربی را از بین ببرد و تولید کلاژن را تحریک کند، که در نتیجه باعث بهبود پوست و کشش پذیری آن می‌شود این دستگاه برای از بین بردن سلولیت که مشکل اغلب خانم ها نیز می باشد می تواند بسیار موثرو مفید باشد .

انواع دستگاه رادیو فرکانسی :

این دستگاه دو نوع مشخص دارد : یک قطبی یا همان تک قطبی ، یک قطبی یا تک قطبی به دستگاه دارای یک قطب یا الکترود اشاره دارد. با انتقال تک قطبی، جریان از یک الکترود دستگاه تولید کننده در طول بدن جریان می‌یابد و با حداکثر مقاومت در ناحیه اطراف نوک ابزار دستی مواجه می‌شود، که در آن نقطه حرارت‌دهی بافت در لایه‌های زیر پوست اتفاق می‌افتد. از یک اتصال به زمین یا پد بازگشتی نیز استفاده می‌شود، که به پشت یا شکم بیمار متصل می‌گردد، تا مسیر کم مقاومتی برای بازگشت جریان به دستگاه تولید و مدار الکتریکی را تکمیل کند.نوع دوم ان دوقطبی است که ، دو قطبی به دستگاه دارای دو قطب یا الکترود اشاره دارد. در روش دو قطبی، جریان از دستگاه تولید کننده تنها در طول بافتی که بین دو الکترود روی دستگیره است جریان می‌یابد. این الکترودها مدار الکتریکی را شروع و کامل می‌کنند. از این رو، با زوش دو قطبی، هیچ جریانی از بقیه بدن عبور نمی‌کند، بنابراین هیچ پد اتصال به زمین یا بازگشتی لازم نیست. در همه انواع انواع آر اف لاغری، مقاومت در برابر عبور جریان در بافت است و نه الکترود که اثر حرارتی را تولید می‌کند .

رادیوفرکانسی چگونه لاغر می کند :

در ابتدا بسته به تحمل درد در شما، یک کرم بی‌حسی موضعی ممکن است مدت کوتاهی قبل از درمان به پوست شما اعمال شود تا کمی پوست را بی‌حس کند. این کرم به طور معمول با استفاده از تمیز کننده‌های الکلی، بلافاصله قبل از اینکه پزشک شما این فرآیند را آغاز کند، برداشته می‌شود. با توجه به دستگاه مورد استفاده و پزشک شما، ممکن است یک توری درمان روی ناحیه کشیده شود تا به پزشک در حرکت دادن دستگاه در حالی که انرژی آر اف منتقل می‌شود، کمک کند و به حصول اطمینان از کاربرد درست منجر شود . پس از آن یک روغن، ژل یا کرم روان کننده نیز روی منطقه تحت درمان مورد استفاده قرار می‌گیرد که به عنوان یک مانع اضافی بین لایه‌های سطح پوست و دستگیره دستگاه عمل می‌کند و عمدتا برای جلوگیری از ساییدگی پوست می‌باشد .بعد پزشک شما درمان آر اف را در سراسر ناحیه تحت درمان شروع می‌کند. پس از تکمیل فرآیند، ژل لوسیون آرام بخش یا کمپرس سرد ممکن است روی پوست شما قرار گیرد . درمان معمولا بسته به اندازه محل درمان، به مدت 30-90 دقیقه طول می‌کشد

لاغر کردن با رادیوفرکانسی چه فوایدی دارد ؟

 استفاده از رادیوفرکانسی برای پوست بسیار مفید است . ایجاد پوستی نرم‌تر و سفت‌تر که باعث کاهش ظاهر سلولیت در برخی از قسمت‌های بدن از طریق کاربرد فناوری رادیوفرکانسی می‌شود که باعث می‌گردد پوست سفت‌تر شود در حالی که سلول‌های چربی را برای داشتن پوستی نرم‌تر کاهش می‌دهد یا به حداقل می‌رساند رادیو فرکانسی پوست را به گونه‌ای محکم می‌کند که ممکن است ظاهر افتادگی پوست را کاهش دهد و به کم کردن ترک‌های پوستی پس از بارداری کمک کند . انرزی رادیو فرکانسی باعث می‌شود تا سلول‌های چربی و محتوای چربی را حل کند و از طریق سیستم دفع مواد زائد بدن کاهش دهد. به عبارت دیگر، این روش چربی بدن را به آرامی در طول زمان و با درمان‌های مکرر ذوب می‌کند .

چه کسانی برای لاغر کردن می توانند از رادیوفرکانسی استفاده کنند :

برای لاغر کردن فردی که به طور کلی متناسب و سالم است و انتظارات واقع‌بینانه در مورد آنچه که می‌تواند به دست آید، دارد می تواند از رادیو فرکانسی استفاده کند . درمان‌های رادیوفرکانسی بدن روش‌های کاهش وزن نیستند، اما می‌توانند به طور قابل توجهی شکل بدن شما، پوست و ظاهر سلولیت را بهبود بخشند. موارد منع درمان با رادیوفرکانسی بسیار کم هستند. تنها افرادی که نباید این درمان را انجام دهند، کسانی هستند که دارای دستگاه‌های ضربان ساز قلب، دریچه قلب یا اتصالات مصنوعی فلزی هستند، زیرا جریان ممکن است در ضربان قلب ان ها مشکل ایجاد کند و زنان باردار هم نباید از رادیوفرکانسی استفاده کنند . روش لاغر کردن  موضعی با تکنیک رادیوفریکوئنسی(آر اف) می‌تواند برای رفع چربی‌های اضافی بر روی شکم، باسن و ران‌ها، کاهش سلولیت و سفت کردن افتادگی پوست به علت کاهش وزن یا حاملگی استفاده شود .

نکاتی که قبل از لاغر کردن با رادیوفرکانسی  باید بدانید

به این نکته توجه داشته باشید که قبل از انجام هر کاری که پوست شما را قبل از درمان تناسب اندام با آر اف تحریک می‌کند، اجتناب نمایید. این موارد شامل آفتاب گرفتن و سولاریوم رفتن است. اپراتورهای این دستگاه کسی که به عنوان مثال دچار آفتاب سوختگی باشد را درمان نمی‌کنند، زیرا احتمال بیشتر شدن درد در اثر گرمای بیش از حد به پوست آسیب دیده، وجود دارد. با این حال رنگ برنزه تثبیت شده مشکلی ندارد. بعضی از زنان احساس می‌کنند که پوست آنها درست قبل و در طول دوران قاعدگیشان، حساس‌تر می‌شود.

نکاتی که برای بهبودی باید به آن ها توجه کنیم :

بعد از درمان با رادیوفرکاسی ممکن است کمی قرمزی روی پوست وجود داشته باشد، اما بهبودی از درمان‌های رادیوفرکانسی بدن بسیار سریع است و هیچ دوره بازیابی به همراه ندارد. شما بلافاصله پس از این فرآیند قادر به بازگشت به کار یا فعالیت‌های عادی خود خواهید بود. بهتر است بعد از عمل اب زیاد بنوشید و 3بار در هفته ورزش کنید . برای لاغرکردن با رادیوفرکانسی توصیه می‌شود 1-2 بار در هفته و به طور میانگین 8 تا 10 جلسه در برنامه درمان اولیه انجام دهید. بعد از برنامه 10 جلسه‌ای، یک بار در ماه یک جلسه حفظ نتایج ماهانه مورد نیاز خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + پنج =