در این مقاله دو روش رادیو فرکانسی و پرسوتراپی را با هم مقایسه می کنیم و شما را با مزایا و معایب هریک بیشتر آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید . 

برای رهایی از چاقی فقط با ما مشورت کنید . 

دستگاه پرسوتراپی و کارایی آن :

باید بدانید که این دستگاه کارش نوعی تخلیه سیستم لنفاوی با ماساژ است در طول پرسوتراپی حرکت لنف از مرکز به مناطق محیطی بدن فعال شده و رکورد برداشته می شود در نتیجه بدن تعادل آب را برمی گرداند تنش عضلانی را کم می کند اکسیژن رسانی وریدی را بهبود می بخشد .

از مهم ترین مزیت های روش پرسوتراپی به مقابله با تجمع آب در بافت ها اشاره کرد از مهم ترین هدف های پرسوتراپی به علت فشرده کردن بافت کمک به بهبود گردش خون سم زدایی بدن و تخلیه مایعات میان بافتی است . 

حال این سوال بوجود می آید که فشرده کردن چگونه می تواند در لاغری موثر باشد پرسوتراپی برای لاغری سلول های چربی موضعی و مقاوم به ورزش و رژیم را تحریک می کند و به این ترتیب این سلول ها شکسته و از سیستم لنف خارج می شود در واقع پرسوتراپی با جابه جایی مولکول های چربی از بافت سلولیتی آن ها را به سمت لنف ها هدایت و به وسیله غدد لنفاوی از بدن خارج می کند . 

از پرسوتراپی در مواردی نظیر کاهش سایز در قسمت های متفاوت نظیر ران ساق پا بازوها پهلوها و شکم استفاده می شود .پرسوتراپی برای رهایی از درد عضلانی و یاکاهش استرس و ریلکسیشن نیز توصیه می شود در واقع با بهره گیری از طب فشاری می توان آرامش روانی و جسمی رابه بدن هدیه داد .

 اگر خواهان یک هیکل یک دست هستید بهتر است به دنبال روش پرسوتراپی بروید و حتی می توانید برای لیفتینگ تیز از آن بهره بگیرید .

دستگاه رادیو فرکانسی و عملکرد آن در لاغری :

علاوه بر لاغری بدن تکنولوژی RF هر دو لایه پوستی و زیر پوستی را گرم می کند این دستگاه از فرکانس رادیویی تری پولار استفاده می کند و انرژی تری پولار در حین محافظت از لایه سطحی به لایه چندتایی پوست منتقل می شود .

این روند گرمایش در طول درمان باعث می شود فیبرکلاژن در لایه های پوست منقبض شود انقباض فیبرها پوست را سفت می کند و ظاهری روشن تر و ظاهری روشن تر و جوان تر به آن می دهد در نتیجه افزایش متابولیسم فیبروبلاست ها فیبرها ی جدید کلاژن و الاستین زیرسطح پوست ایجاد می شوند .

این تولید باعث اثرات طولانی مدت می شود . درمان های رادیو فرکانسی باعث گرم تر شدن سلول های چربی در لایه های چربی می شود این بافت همبند شکسته عمدتا از آدیپوست ها تشکیل شده و انرژی را در چربی ها ذخیره می کند گرما از RF آدیپوسیت را مجبور به آزادسازی اسیدهای چرب از بافت چربی ها آزاد می شوند آن ها کوچک می شوند و بدن لاغرتر می شود. 

تمایل به سفت شدن پوست در بیشتر مواقع برای پوست صورت می باشد درمان ها ی RF عمدتا به طور معمول در صورت استفاده می شود تا بافت صورت را سفت کنند بهترین نتایج معمولا بر روی افراد در اواسط دهه 30 تا 50 دیده می شود . 

انرژی RF از زوش های انرژی نور متفاوت است زیرا در روش لیزر انرژی نور جذب لایه های بالایی پوست می شود و باعث می شود گرما بدون آسیب سخت تر به لایه های عمیق تر برسد . در حالی که لیزرها بر کلاژن در پوست فوقانی تاثیر می گذارد انرژی RFقادر به نفوذ عمیق تر به پوست (زیر عضله ) است و بر لایه های عمیق تر و لایه های زیرجلدی تاثیر می گذارد و باعث ایجاد سفتی و بهبود ساخنار بافت زیرین می شود .

 این دستگاه برای سفت کردن شکم بسیار مناسب است مخصوصا زمانی که با کویتیشن کار شود افرادی که شکم شل و آویزان دارند می توانند از این دستگاه استفاده کنند .

تاثیرات مثبت این دستگاه :

کمک می کند تا از شر سلولیت خلاص شوید .

روشی موثر برای تصحیح ظاهر بدن است .

روشی عالی برای بازگرداندن انعطاف پذیری پوست های سالخورده و پیر است .

به گردش خون کمک می کند .

نوعی ماساژ است که به آرامش و ریلکس شدن ماهیچه ها کمک می کند .

بعداز انجام روش تورم ناپدید می شود .

سلول های پوست تغذیه می شوند و بافت ها با اکسیژن اشباع می گردند .
خلق و خوی بهبود می یابد . 

فشار روی پاها از بین می رود .

بعد از پایان روش فرد احساس راحتی می کند گرما را در بدن خودش احساس می کند و انفجار باورنکردنی قدرت را تجربه می نماید . کل مدت زمان  یک جلسه نباید بیشتر از 40 دقیقه باشد .

توجه داشته باشید که برای افراد زیر مناسب نیست : 

اگر ترومبوز  برومبوفلبیت وجود داشته باشد 

برای بیماران مبتلا به هموفیلی و شکنندگی عروق خونی 

افراد مبتلا به شکنندگی پوست 

افراد مبتلا به بیماری های کبدی بیماری های قلبی – عروقی و نارسایی های کلیوی 

افرادی که شکستگی استخوانی دارند

خانم ها درطول دروه ی قاعدگی و خانم های باردار 

اگر شکل گیری های بدخیم مثل تومورها وجود دارد

دوره ی پرسوتراپی باید کامل شود که معمولا 15 تا 20 جلسه است جلسات باید با وقفه 2یا 3 روز انجام شود اگر کسی بعد از یک دوره به دوره دوم هم نیاز داشته باشد باید بین دروه اول و دوم یک فاصله ی 6 ماهه وجود داشته باشد .

در برخی شرایط ممکن است احساس کنید که بدن شما کوفتگی بیش از حدی دارد و با استراحت و ماساژ هم برطرف نمی شود در این شرایط می توانید به انجام پرسوتراپی بپردازید و در اینجاست که می توانید تاثیرات بی نظیر این روش را مشاهده کنید .

با مقایسه ی این دو روش و آشنایی با مزایا و معایب هر یک اکنون میدانیدکه کدامیک کارایی بیشتری دارد . اما همیشه برای رهایی از چاقی و چربی ها ی موضعی بهتر است قبل از اقدام با پزشک خود مشورت کنید . 

برای رهایی از چاقی و رسیدن به تناسب اندام با دکتر اباذری در کلینیک رسپینا تماس بگیرید . 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *