امروزه با پیشرفت علم پزشکی و مهندسی پزشکی دستگاه های بسیاری به کمک ما آمده اند برای کاهش وزن و لاغری و رهایی از چربی های مقاوم که حتی با رژیم هم از بین نمی روهد . بهتر است با این دستگاه ها بیشتر آشنا شوید و بدانید که کدامیک موثرتر و بی خطر تر می باشند . ما دراین مقاله چند روش لاغری موثر را بررسی می کنیم .

برای رهایی از چربی های مقاوم خود فقط با ما تماس بگیرید و مشورت کنید .

رادیو فرکانسی (RF) چگونه به کاهش وزن کمک می کند  :

باید بدانید که درمان های رادیو فرکانسی باعث گرم تر شدن سلول های چربی در لایه های چربی می شود این بافت همبند شکسته عمدتا از آدیپوست ها تشکیل شده و انرژی را در چربی ها ذخیره می کند گرما از RF آدیپوسیت را مجبور به آزادسازی اسیدهای چرب از بافت چربی ها آزاد می شوند آن ها کوچک می شوند و بدن لاغرتر می شود .

علاوه بر لاغری بدن تکنولوژی RF هر دو لایه پوستی و زیر پوستی را گرم می کند دستگاه ultra slim plus از فرکانس رادیویی تری پولار استفاده می کند و انرژی تری پولار در حین محافظت از لایه سطحی به لایه چندتایی پوست منتقل می شود این روند گرمایش در طول درمان باعث می شود فیبرکلاژن در لایه های پوست منقبض شود انقباض فیبرها پوست را سفت می کند و ظاهری روشن تر و ظاهری روشن تر و جوان تر به آن می دهد در نتیجه افزایش متابولیسم فیبروبلاست ها فیبرها ی جدید کلاژن و الاستین زیرسطح پوست ایجاد می شوند این تولید باعث اثرات طولانی مدت می شود .

تمایل به سفت شدن پوست در بیشتر مواقع برای پوست صورت می باشد درمان ها ی RF  عمدتا به طور معمول در صورت استفاده می شود تا بافت صورت را سفت کنند بهترین نتایج معمولا بر روی افراد در اواسط دهه 30 تا 50 دیده می شود . انرژی RF از زوش های انرژی نور متفاوت است زیرا در روش لیزر انرژی نور جذب لایه های بالایی پوست می شود و باعث می شود گرما بدون آسیب سخت تر به لایه های عمیق تر برسد . در حالی که لیزرها بر کلاژن در پوست فوقانی تاثیر می گذارد انرژی RF قادر به نفوذ عمیق تر به پوست (زیر عضله ) است و بر لایه های عمیق تر و لایه های زیرجلدی تاثیر می گذارد و باعث ایجاد سفتی و بهبود ساخنار بافت زیرین می شود .

این دستگاه برای سفت کردن شکم بسیار مناسب است مخصوصا زمانی که با کویتیشن کار شود افرادی که شکم شل و آویزان دارند می توانند از این دستگاه استفاده کنند . 

لیپوساکشن چگونه با نابودی چربی های اضافه به لاغری و کاهش وزن کمک می کند :

لیپوساکشن به عنوان روشی جهت رفع چربی های موضعی به کار می رود روش انجام آن و وسایل و دستگاه های بکار گرفته در عمل لیپوساکشن در طی سال ها پیشرفت زیادی کرده است و به نظر می رسد که لیرز لیپولیز آخرین پیشرفت در حال حاضر باشد لیپوساکشن با استفاده از مکش چربی ها را از بدن بیرون می سازد در موقع لیپوساکشن لوله های نازک و کوچک با سر پهن از طریق برش های کوچک وارد بدن می شود و پزشک لوله را زیر پوست حرکت می دهد تا به منطقه ای برسد که چربی در آنجا جمع شده است.

بعد از طریق این لوله چربی از بدن بیرون می شود . بهترین کاندید برای این روش اشخاص با وزن تقریبا طبیعی با پوستی سالم و قابل انعطاف هستند که دچار مناطقی از چربی اضافی باشند سن فاکتور مهمی نیست . از این روش در ناحیه ی گردن و غبغب بازو سینه شکم پهلو ها و پوبیس پشت و کمر باسن ران ها زانوها ساق و برجستگی های پشتی و جلوی ناحیه ی زیر بغل . 

روش الکتروتراپی چقدر در کاهش وزن موثر است  :

باید بدانید که الکتروتراپی یعنی کاربرد جریان الکتریکی برای اهداف درمانی تاریخچه الکتروتراپی به سال 1786 برمی گردد که برای اولین بار گالوانی عصب و عضله یک قورباغه رابا بار الکتریکی تحریک نمود . در سیستم عصبی – عضلانی بدن انسان اعصاب مانند سیم های برق و عضلات مانند موتور الکتریکی عمل می کنند یعنی عضلات در مقابل ولتاژ الکتریکی ارسالی از مغز از از طریق اعصاب ( که مقدار آن در حد میلی ولت است) تحریک و منبقض شده و کار مورد نظر را مانند خم کردن بازو انجام می دهند.

از این مثال می توان نتیجه گرفت که اگر در عصبی که انتهای آن به یک عضله متصل است بطور مصنوعی ولتاژ ایجاد کنیم ولتاژ ایجاد شده از طریق عصب که شبیه سیم برق عمل می کند به عضله منتقل شده و موجب تحریک و انقباض آن خواهد شد .

دستگاه الکتروتراپی در واقع یک تولید کننده امواج الکتریکی ( الکتریسیته یا برق ) با ویژگی های خاصی است که بدون ایجاد برق گرفتگی از پوست بیمار عبور کرده و ولتاژ لازم برای تحریک عضله مورد نظر را در اعصاب منتهی به آن عضله ایجاد می کند و بطور مصنوعی و خارج از اراده ( فرمان مغز ) فرد موجب تحریک و انقباض عضله می شود این دستگاه معمولا دارای الکترودهای مختلفی است که به منظور اعمال جریان الکتریکی در روی پوست نواحی ران باسن کمرو سینه قرار می گیرند .

الکتروتراپی چگونه با انقباض عضلات به کاهش وزن کمک می کند :

  • در این روش با سوخت و ساز و جریان خون و لنف در موضع درمان افزایش یابد و کالری های قابل دسترس مصرف شوند.
  • دمای موضع درمان افزایش یافته و تجمعات سفت و منورم چربی ها را کمی به هم زند .

شایان ذکراست با توجه توانمندی سیستم های الکتروتراپی در ایجاد انقباض در بافت همبند این سیستم ها کاربرد گسترده ای در درمان های لیفتینگ جوانسازی و بهبود قابلیت ارتجاعی پوست نیز دارد همچنین با عملکردی به نام الکتروفورزیس یا یونتوفورزیس به نفوذ برخی کرم ها و ژل ها در پوست مانند ژل های سلولیت درمانی جوانسازی هیدرودرمی و غیره کمک می کنند .

برای رهایی از چربی های اضافه ی بدشکل  بدن خود فقط با ما تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *