اگر می خواهید وزن کم کنید، خوردن روزانه دو برش نان کافی است و در یک برنامه حفظ وزن موجود حداکثر روزانه سه برش نان بخورید.

آیا واقعا می توانیم مقدار زیادی پروتئین بخوریم؟

خیر اندازه قطعات پروتئین اهمیت دارد. پروتئین مازاد به چربی تبدیل میشود و می تواند در برخی افراد به افزایش وزن منجر شود. پرسش. وقتی یک غذای پر چربی می خوریم،

 آیا لازم است تقریبا همه کربوهیدرات ها را از غذای خودمان حذف کنیم؟

پاسخ. نباید غذای پرچربی خورد. چربی در درجه اول باید همراه با گوشت های بدون چربی و یا چربی گرفته شده، و یا روغن های اشباع نشده مصرف شود. اگر لازم است غذای پرچربی بخورید، آن را فقط با کربوهیدرات های دارای گلیسمیک پایین ترکیب کنید.

بهترین آب میوه برای نوشیدن کدام است؟

پاسخ. آنها که با شکر شیرین نشده اند. در ضمن، آب میوه ای بهتر است که زمان اندکی قبل از نوشیدن از میوه تازه گرفته شده باشد. اما بهتر از همه این است که خود میوه تازه خورده شود. نوشابه های میوه ای ونوشابه های ورزشی» قابل قبول نیستند. زیرا به مقدار زیادی شکر تصفیه شده به آنها اضافه شده است.بهتر است به جای آب میوه از خود میوه تازه استفاده شود.

بیشتر غذاهای بدون شکر (یعنی، آنها که شکر به آنها اضافه نشده است شامل موادی حاوی مالتند، نظیر مالت جو، مالتیتول، پلیدکستروز، مالتودکسترین، سوربیتول، یا الكل قند. خوردن کدام یک از این قندها بدون اشکال است؟

 پاسخ. همه آن ها کربوهیدراتند و به این ترتیب قند خون را افزایش می دهند. با این همه، شاخص گلیسمیک آنها خیلی پایین تر از گلوکز است. هر چه ممکن است باید از آنها به مقدار اندکی مصرف کرد.

آیا مصرف نشاسته معمولی گندم یا نشاسته ذرت خالی از اشکال است؟

پاسخ. خیر! نشاسته فقط یک مولکول قندی بزرگ است. همین که وارد دستگاه گوارش شد، به سرعت به گلوکز تبدیل می شود.

آیا برخی قرص های ویتامین دار به ترشح چشمگیر انسولین می انجامند؟

چون بعضی از آنها شامل قند یا نشاسته ویژه غذا هستند. پاسخ. خیر، چون لایه پوششی این قرص ها فقط مقدار بسیار ناچیزی قند دارد.

وقتی انسولین اندکی در دستگاه گردش خون وجود دارد؟

 پاسخ. چربی به وسیله لیپاز (آنزیم خاص)، که نسبت به هورمون حساس است، به اسیدهای چرب تجزیه می شود و این اسیدها به عنوان منابع انرژی، از طریق اندام های حیاتی بدن مثل قلب، کلیه، و عضلات میسوزند.روش غذایی این کتاب چون قند و انسولین بدن را می کاهد توصیه شده است.

چرا روش غذایی ذکر شده سبب می شود که سطح تری گلیسرید پایین آید؟

 پاسخ. چون قند و انسولین را می کاهند. به یاد داشته باشید که انسولین تبدیل شکر اضافی را به چربی تسهیل می کند و تری گلیسرید هم چربی است.

چه اتفاقی در بدن می افتد که موجب می شود افراد لاغرو میان سال مقدار عظیمی قند یا کربوهیدرات های دارای گلی سمیک بالا را در بدن خود بسوزانند و آن را به صورت چربی ذخیره نکنند؟

 پاسخ. میزان سوخت و ساز برخی افراد بالاست و یا دارای عضلات درشت هستند که قسمت اعظم قند مصرف شده را به عنوان منبع انرژی میسوزانند. بنابراین، قند بسیار اندکی برای تبدیل شدن به چربی باقی می ماند.

متداول ترین مشکلات مردم در نرسیدن به هدف کاهش وزن، بر مبنای روش زندگی توصیه شده کدامند؟

پاسخ. اولا، خوردن خیلی زیاد کربوهیدرات های مجازی مانند نان سبوس دار و خمیرهای آماده مثل خمیر پیتزا، سیب زمینی شیرین و غیره؛ ثانيا، ناخنک زدن های متعدد (هله حوله خوری) و یا تخلفات فراوان در

خوردن غذا، هر چند که مقدار تخلف چندان زیاد نباشد؛ ثالثا، ورزش نکردن؛ رابعة، آمادگی ژنتیکی برای ذخیره کردن چربی؛ و در درجه پنجم، وجود هورمون های مکمل پرسش. چند گرم شکر تصفیه شده را می توانیم، یا مصلحت است، که در هر روز مصرف کنیم؟

 پاسخ. قطعا، حتی الامکان هر چه کمتر. زیرا پاسخ به پرسش بالا از این قرار است که هیچ مقدار مصرف نکنید و هر منبع ساده غذایی، مانند غذای تهیه شده از دانه غلات محتوی سه گرم یا قدری کمتر شکر است.

هیچ مقدار شکر مصرف نکنید زیرا هر منبع ساده غذایی محتوی مقداریکر است.

تفاوت بین گندم کامل، غلات کامل، و گندم آرد شده با سنگ آسیا چیست؟ آیا همه آنها در ردیف نان های قابل قبول اند؟

پاسخ. اساس همه آنها یکی است، با این تفاوت که «غلات کامل» ممکن است شامل دانه هایی غیر از دانه گندم، مانند جو دوسر یا چاودارگندم سیاه)، باشد. موضوع مربوط به مقدار شکری است که تهیه کننده آرد ممکن است اضافه کند و یا به میزان ریز بودن دانه های آرد ارتباط داشته باشد. هر چه آرد درشت تر (الک نشده و سبوس دار) باشد، بهتر است.

چرا شما گندم له شده و کیک برنج را در برنامه غذایی خود به عنوان خوراک مجاز منظور کرده اید؟

 پاسخ. زیرا شاخص های گلیسمیک آنها کمتر از آرد سفید الک شده است.

اگر شکلات با کاکائوی بالا (که باز هم دارای شکر تصفیه شده است) به عنوان عصرانه قابل قبول است، چرا من مجاز نیستم موز هم بخورم؟

 پاسخ. خوردن یک موز اشکالی ندارد. با این همه هر دوی آنها (موزو شکلات) نسبت به بیسکویت با یک لایه نازک پنیر، یا نسبت به یک میوه با گلیسمیک پایین تر مانند سیب، گلابی، یا پرتقال دارای گلیسمیک بالاتراست.

بهتر است ماست و بستنی کم چرب باشند و به آن شکر اضافه نشود.

چه نوع بستنی یا ماست قابل قبول است؟

پاسخ. انواعی که دارای چربی کمتر و بدون شکر افزوده شده باشند از همه بهترند. با همه این ها، اگر بخواهید وزن کم کنید، خوردن هیچ کدام از آنها به دفعات زیاد خوب نیست.

پرسش. آیا نوشیدن شربت ذرت با قند میوه بالا مجاز است؟

پاسخ. خیر. قند میوه یک شیرین کننده با گلیسمیک بالاست.

آیا خوردن آرد سمولینا مجاز است؟

پاسخ. بلی. زیرا شامل اجزای باقیمانده آرد پس از الک کردن و بدون جزء سفید آن است. اما آن را نباید دوباره آسیاب کرد.

آیا نوشیدن شیر کامل (بدون آن که سرشیرش گرفته شود) مجاز است؟

پاسخ. شیری که سرشیرش گرفته شده یا ۲ درصد چربی دارد دارای کره یا چربی کمتری است؛ شیر ۲ درصد حالت میانه خوبی است بین شیر کامل و شیر بدون سرشیر.

آیا مغز گردو، بادام و نظایر آن همه خوبند و تخمه ها (مثل تخمه کدو و تخمه آفتابگردان) اشکالی ندارند؟

 پاسخ. پاسخ این پرسش نیز مثبت است، اما باز هم در صورت اعتدال باید رعایت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 8 =