باسری مقاله های پرسش و پاسخ در زمینه لاغری در خدمت شما همراهان سایت کلینیک رسپینا هستیم.

برای مشاوره در زمینه لاغری و تناسب اندام با متخصصان ما تماس بگیرید.

پرسش و پاسخ در ارتباط با رژیم غذایی و کاهش وزن؟؟؟؟؟؟

سوال اول در ارتباط با رژیم غذایی و کاهش وزن

برای کاهش وزن چه مقدار انرژی باید بسوزانی؟

یک کیلوگرم از چربی بدن انرژی به ارزش 32000 کیلوژول(kilo joules) دارد پس بنابراین برای کاهش 1 کیلوگرم از چربی بدن شما نیاز دارید انرژی ورودی به میزان 32000 کالری را کاهش دهید در ابتدای امر شاید کمی غیر ممکن به نظر برسد اما…..

به مثال زیر توجه کنید:

اگر شما انرژی یا کیلوژول ورودی خود را به 350 کیلوژول در روز کاهش دهید (در هفته می شود 2950 کیلوژول) نتیجه حدود 4 کیلوگرم کاهش وزن در سال است.به ازای هر روز معادل حدود 3تا مربع کوچک از یک شکلات قالبی می شود.بنابراین الان متوجه می شویم که آنقدر هم سخت نیست که انرژی ورودی خود را کاهش دهید و یا حتی می توان گفت تغییرات کوچک نتایج بزرگی را در بر خواهد داشت.

سوال دو در ارتباط با رژیم غذایی و کاهش وزن

آیا باید انرژی و کیلوژول را بشماریم؟

اصلی ترین نکته برای کاهش وزن سالم و اصولی این است که فعالیت بدنی خود را افزایش دهید و زمان بی تحرکی را کاهش دهید و در میزان خوردن و نوشیدن خود تغییراتی به وجود آورید و سعی کنید غذاها و نوشیدنی های کم کالری را مصرف کنید و همچنین اگر احساس می کنید دلتان غذاهای پرکالری می خواهد آن ها را فقط گهگاهی استفاده کنید و از مصرف مداوم آن جدا پرهیز کنید حتما در مورد اینکه کدام غذا ها و نوشیدنی ها پر کالری هستند آگاه باشید و مطالعه کنید چرا که اطلاع داشتن از این نوع غذا های چرب موجب می شود تا شما غذا های به مراتب سالم تری انتخاب کنید.

اگر احساس می کنید جداول کالری شمار به شما برای انتخاب غذا و نوشیدنی های سالم و کم کالری کمک می کند از آن استفاده کنید ولی در عین حال اجازه ندهید که اعداد و کالری های داخل جدول باعث دلسردی و نا امیدی شما شود.در برخی همین نگرانی باعث می شود که فرد دچار ضعف و سوء تغذیه شود پس حتما مراقب باشید و فراموش نکنید که این پروسه قرار است به راحتی و کم کم ادامه پیدا کند تا به هدف نهایی شما که وزن ایده آل است برسد.

در آخر متذکر می شویم

شما فقط کافی است که میزان کالری ورودی بدنتان آگاه باشید و غذا ها و نوشیدنی های کم کالری را جایگزین کنید.

سوال سوم در ارتباط با رژیم غذایی و کاهش وزن

در زمان بارداری برای کاهش وزن و لاغری چه باید کرد؟

در اینجا باید به شما بگویم متاسفانه یا خوشبختانه بارداری زمانی نیست که شما بخواهید سعی در کاهش وزن خود داشته باشید.به دست آوردن وزن در طول دوره بارداری یک امر ضروری است برای اینکه مطمئن شوید فرزند شما در سلامتی رشد خواهد کرد شما می توانید با پزشک ماما مشورت کنید و مطلع شوید که تقریبا در طول دوره بارداری چه میزان اضافه وزن پیدا کرده اید در این مرحله مهمنرین الویت سلامت بدن شما است خوردن غذا های سالم و فعالیت متعادل بدنی به سلامت خود شما و فرزند شما کمک فراوانی خواهد کرد.

سوال چهارم در ارتباط با لاغری و کاهش وزن

چه کاری باید برای فرزندانمانکه اضافه وزن دارند انجام دهیم؟

غذا های سالم و مفید و فعالیت بدنی برای کودکان بسیار حائز اهمیت اند بچه های کوچک و نوجوان در یک مرحله مهمی از رشد قرار دارند پس بنابراین این ها به مواد مغزی کافی نیاز دارند.اگر شما فرزندی دارید که اضافه وزن دارد باید آن ها را به انجام فعالیت های بدنی و تغذیه سالم دعوت کنید و در صورت نیاز به پزشک مربوطه مراجعه کنید.

سوال پنجم در ارتباط با لاغری و کاهش وزن

آیا رژیم های خیلی سریع (مثلا سه روزه) و همچنین محصولات کاهش وزن واقعا موثر هستند؟

پیشنهاد ما به شما این است که فریب اینگونه محصولات رژیمی را نخورید حتی اگر آنها گارانتی هم بدهند امکان دارد که این محصولات در کوتاه مدت نتیجه داشته باشد اما نمی توان تضمین کننده کاهش وزن شما در بلند مدت باشد و همچنین به طور عمومی نمی توان به شما کمک کند تا وزن خود را ثابت نگه دارید و حتی برخی از این محصولات برای سلامتی شما مضر هستند.

سوال ششم در ارتباط با لاغری و کاهش وزن

آیا مراکز لاغری و زیبایی مراکزی مطمئن و قابل اطمینان هستند؟

این مراکز تقریبا می توانند روند لاغری شما تاثیر به سزایی داشته باشند البته هر چند که باید در مورد قیمت،کیفیت و اپراتور های آن مراکز اطمینان حاصل فرمایید و در مورد پرونده های درخشان و نتایج آن مراکز تحقیق کنید و به حرف دیگران اکتفا نکنید توصیه ما به شما این است که از رفتن به مراکزی که در مورد آن ها شناختی ندارید جدا خودداری فرمایید.

سوال هفتم در ارتباط با لاغری و کاهش وزن

این سوال بستگی به این دارد که شما خانم هستید یا آقا،سن شما چقدر است و در طول روز چه مقدار فعالیت دارید؟

به عنوان مثال برای مردان محدوده سنی 45 سال وزن حدود 80 کیلوگرم و فعالیت بدنی متوسط تقریبا 12700کیلوژول به ازای هر روز نیاز می باشد و برای زنان در محدوده سنی 45 سال با وزن حدود 60 کیلوگرم و فعالیت بدنی متوسط تقریبا 9000 کیلو ژول به ازای هر روز مورد نیاز است.

لازم به ذکر است که این اعداد و ارقام فقط یک میانگین تقریبی است و برای هر فرد متغییر است و بستگی به جثه و میزان توانایی بدن و فعالیت فردی دارد.

این موضوع بسیار مهم است که شما انرژی ورودی خود را در نظر داشته باشید که همواره بدن شما نیاز به انرژی و مواد مغذی دارد.

برای داشتن اندام مناسب با ما تماس بگیرید.

یک نظر برای «پرسش و پاسخ در ارتباط با رژیم غذایی و کاهش وزن؟؟؟؟؟؟»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − ده =