اگر هوس غذاهای شور کردم، چه کنم؟

هر روز مقداری نمک دریا به رژیم غذایی تان اضافه کنید تا هوستان از بین برود. چنین هوسی معمولا نشان دهنده ضعف غدد آدرنال است. گاهی اوقات این دسته از افراد هوس خوردن شیرین بیان هم می کنند.

 اگر ولع خوردن شیرینی داشتم، چه کنم؟

 میزان پروتئین و چربی خود را به ویژه در صبح افزایش دهید. این افزایش می تواند شامل تخم مرغ (به ویژه زرده تخم مرغ)، گردو و بادام باشد. همچنین توصیه میکنم قبل از اینکه گرسنه شوید، غذا بخورید و بین وعده ها هم میان وعده مصرف کنید. هوس شیرینی کردن به این معنی است که شما به جای چربی، قند می سوزانید.

اگر هوس شکلات کردم، چه کنم؟

این اتفاق اغلب نشان دهنده ضعف آدرنال یا تخمدان است؛ کمبود سروتونین باعث می شود فرد تمایل به خوردن شکلات داشته باشد. توصیه می کنم سریعتر رژیم غذایی آدرنال را شروع کنید. اگر به شکلات اعتیاد دارید، به تدریج آن را کم کنید و با شکلات تلخ شروع کنید.

چه چیزی را می توانم جایگزین قند کنم؟

هدف برنامه غذایی ما اجتناب از تمام قند هاست، اما حالا ممکن است مناسبت هایی پیش آید که بخواهید کمی شیرینی بخورید. اگر این اتفاق افتاد، لیست پایین بهترین گزینه است:

استویا (stevia) شهد آگاو (قند کاکتوس)

عسل

خام یا توپلو

درباره قند موجود در سس سالاد، آدامس، کچاپ و غیره چطور؟

شما باید برچسب ها را بخوانید و به مقدار قند موجود در مواد غذایی مختلف توجه کنید.

این قند های پنهان هستند که مانع کاهش وزن شما می شوند. حتی به بسیاری از ترشی ها هم قند اضافه می کنند. پس برچسب ها را حتما بخوانید.

درباره پاپ کورن چطور؟

 پاپ کورن نشاسته است، اما فیبر دارد. پس می توانید گاهی اوقات بخورید؛ با این حال، مطمئن شوید که به آن کره واقعی اضافه می کنید تا عکس العمل انسولین را کند نماید. اگر متوجه شدید وزن کم نمی کنید، مصرف آن را قطع کنید.

درباره غلات دودی و یا کیک برنج دودی چطور؟

سال ها قبل من آزمایشی بر روی موش ها انجام دادم، در این آزمایش از چهار ماده غذایی متفاوت استفاده کردم. هر چهار گروه موش ها، از غذای موش هم استفاده کردند، نان گندم کامل، نان سفید یا غلات دودی.

حدس بزنید کدام گروه اول مردند؟

 ابتدا گروه غلات دودی و بعد گروه نان گندم کامل. وقتی غلات را دود می دهند، ماده شیمیایی آزاد می شود که برای موشها نقش سم را داشت. توصیه می کنم از هر چیز دودی اجتناب کنید. آیا می توانم نان گندم کامل بخورم؟ نان گندم کامل تجاری چون مواد مغذی بیشتری دارد که حشرات را به خود جذب کند، محتوی مواد شیمیایی و اسپری حشره کش بیشتری نسبت به نان سفید است. همچنین از آنجا که بیش از حد نشاسته دارد، پیشرفت شما را کند می کند.

آیا هرگز قادر به خوردن نان خواهم بود؟

به محض اینکه به وزن و سایز ایده آل خود رسیدید، می توانید گاهی نان را به رژیم غذایی تان اضافه کنید. در بعضی برنامه های غذایی، به تدریج غذاهای فرآوری و تصفیه شده را هم به رژیم غذایی اضافه می کنند. هدف ما در این برنامه این است که بدن شما به خوردن غذاهای سالم عادت کند. مشکل نان های تجاری، نشاسته بیش از حد آنها نیست، بلکه فرآوری بیش از حد آن هاست. وقتی آرد را از گندم می سازند خیلی زود تمام ویتامین های خود را از دست می دهد. بعد ویتامین ها را به آن اسپری می کنند. به همین دلیل وقتی آن را می خورید، می تواند به تدریج ذخیره ویتامین های شما را تخلیه کند. بعد از اینکه به وزن ایده آل خود رسیدید می توانید خودتان با گندم تازه مقداری نان بپزید و گاه به گاه بخورید.

 در باره شیر و مواد لبنی چطور؟  اگر شیر ارگانیک باشد، خوردن مقدار کمی از آن مشکلی ندارد. در رژیم غذایی مختص بدنهای تخمدانی و آدرنالی خوردن ماست تازه، پنیر، پنیر کم چرب (Cottage) و کفیر توصیه شده است. اما در رژیم غذایی مختص بدنهای تیروئیدی و کبدی باید مقدار خیلی کمتری مصرف کنید و تنها ماست کم چرب یا بدون چربی ساده و پنیر کم چربی (cottage) استفاده کنید.

اگر خامه، شیر و کره خام بوده و پاستوریزه نباشند، می توان از آنها در برنامه غذایی استفاده کرد؟

 بله. اگر شما بدن نوع کبدی یا مشکل کیسه صفرا ندارید، مصرف مقدار کمی از این مواد غذایی خوب است.

 درباره مصرف محصولات سویا چطور؟

بیشتر سویاها در آمریکا از نظر ژنتیکی اصلاح شده هستند. این مشکل تقریبا در هر محصولی یافت می شود. سویا به شدت پردازش می شود و می تواند سطح استروژن را افزایش دهد. گاه به گاه خوردن سوپ سویا خوب است. من شنیده ام مردی که زیاد سویا می خورد، سینه هایش شروع به ترشح شیر کرده است!

درباره مواد غذایی GMO چطور؟ غذاهای اصلاح ژنتیکی شده در آمریکا تبدیل به یک مشکل بزرگ شده اند. در حال حاضر، چهار ماده غذایی اصلاح شده وجود دارد: ذرت، گندم، کلزا و سویا. به همین دلیل است که مردم به بسیاری از مواد غذایی آلرژی دارند. در حال حاضر تولید کنندگان مواد غذایی نمیخواهند ذکر کنند که مواد غذایی GMO هستند یا نه، چون این مواد وحشتناک اند. تنها به این دلیل این کار را نمی کنند که باعث می شود شما محصولاتشان را نخرید. من شنیده ام اسفناج، کلم پیچ و دیگر سبزیجات برگ دار اگزالات تولید می کنند که موجب سنگ کلیه می شود! | اگر سبزیجات برگ دار، به ویژه اسفناج پخته یا فرآوری شوند، ممکن است این اتفاق بیافتد. وقتی این سبزیجات خام مصرف شوند، اسید اگزالیک باعث پاکسازی دستگاه گوارش می شود؛ اما زمانی که پخته یا پردازش می شوند، حرارت، اسید آلی (بر پایه گیاهی) را به یک اسید معدنی تبدیل می کند که قاعدتا دیگر بر پایه گیاهی نیستند، در نتیجه به سرعت با کلسیم و مواد معدنی دیگر واکنش داده و به شکل اگزالات در می آیند (نمک اسید اگزالات). از آنجا که اگزالات ماده مغذی نیست، خون مستقیما آن را به کلیه ها برده و به عنوان ادرار دفع می کند. اگر ادرار حاوی مقادیر زیاد کلسیم اگزالات باشد، می تواند به نوبه خود به کریستال تبدیل شده و به تشکیل سنگ کلیه کمک کند. با این حال مصرف سیب، آب آلبالو، آب زغال اخته (شیرین نشده)، سرکه سیب، گریپ فروت، پرتقال، آب لیمو و مارچوبه می تواند به مقابله با سنگ کلیه کمک کند. فواید سبزیجات خانواده کلم، و دیگر سبزیجات برگ دار بسیار بیشتر از نگرانی ناشی از امکان تشکیل سنگ کلیه هستند. اگر رژیم غذایی تان متعادل باشد، همانطور که ما توصیه کردیم، بیشتر این سبزیجات خام خورده می شوند، در نتیجه خطر آن کم می شود. اما اگر سنگ کلیه دارید، حتما شروع به خوردن آب میوه های بالا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =