باید بدانید که این رژیم یک رژیم یا برنامه ی غذایی کوتاه مدت است این روش مانند رژیم ها ی غذایی دیگر نیست طرفداران این رژیم ادعا می کنند که رژیم سیب زمینی روشی سریع برای کاهش وزن کاهش التهاب و تنظیم مجدد اشتها  می باشد این روش توسط پزشکی در سال 1849 ابداع شد .

برای شروع رژیم غذایی خود با تیم حرفه ای ما مشورت کنید تا سریع تر لاغر شوید و به تناسب اندام برسید  .

سیب زمینی و خواص آن :

شاید باورتان این است که سیب زمینی یک غذای چاق کننده است و این طور هم شنیده باشید اما طبق تحقیقات جدید مصرف روزانه این ماده ی غذایی می تواند در کاهش فشار خون موثر باشد بدون اینکه وزن را افزایش دهد این تحقیقات روی 18 فرد در دانشگاه پنسیلوانیا انجام شده است .

پس از مصرف سیب زمینی فشار خون سیستولیک و دیاستولیک مرتبا اندازه گرفته می شد و میانگین فشار خون دیاستولیک 3. 4 درصد و فشار خون سیستولیک 5. 3 دصد کاهش یافت در حالی که هیچ گونه افزایشی در وزن افراد این گروه مشاهده نشد . این باور وجود دارد که سیب زمینی به دلیل کربوهیدرات بالا چاق کننده است اما اینگونه نیست و اگر با کره و مارگارین و خامه و سس مایونز مصرف شود تنها 110 کالری انرژی در ازای هر سیب زمینی به بدن می رسد اما در مقابل بسیاری از مواد مغذی از جمله ویتامین ها و ترکیبات شیمیایی مفید تامین می گردد . باید از سیب زمینی پخته و بدون روغن و در فر استفاده شود دراین تحقیق هم به همین صورت استفاده شد

تحقیقات نشان می دهد که سیب زمینی سرخ شده و چیپس به دلیل اینکه در روغن زیاد با حرارت بالا سرخ شده است بسیاری از برکیبات مفید تخریب شده و تنها نشاسته و چربی و برخی از مواد معدنی باقی می مانند استفاده از روش بخارپز و همچنین فر بهترین روش طبخ سیب زمینی است و باعث می شود اینگونه مواد مغذی این ماده ی مفید هم حفظ شود .

رژیم سیب زمینی چگونه است ؟

این رژیم بسیار ساده است و هر کسی می تواند آن را رعایت کند و هزینه ی زیادی هم ندارد همان طور که از نامش پیداست تنها چیزی کهدر طول رژیم مصرف می شود سیب زمینی است فرد در روز 1 تا 5. 2 کیلو سیب زمینی می خورد که البته بستگی به اشتها ی هر فرد دارد هیچ غذای دیگری در این رژیم وجود ندارد اگر دوست داشته باشید کمی نمک به آن اضافه کنید . گفته شده است که نباید نمک بپاشیم اما اگر سبب طعم دهی به سیب زمنی و پایبندی به رژیم باشد مصرف نمک اشکالی ندارد نمک باعث جمع شدن مایعات در بدن می شود این نوع رژیم غذایی تا حدود زیادی سبب از دست دان آب بدن می شود که اصلا در کاهش وزن به حساب نمی آید .

می توانید در طول این رژیم غذایی چای سیاه و قهوه سیاه و تلخ بدون شکر و شیر و آب بنوشید داروهای ضروری را هم مصرف کنید و می توانید مکمل های مورد استفاده تان را هم بخورید ولی هنگام رعایت این رژیم نباید ورزش های سنگین انجام دهید باید پیاده روی کنید ان هم سبک و به مقدار کنیم .

بهترین روش پخت سیب زمینی چیست ؟

باید بدانید که آب پز کردن سیب زمینی باعث از بین رفتن سبب از بین رفتن مقدار زیادی از مواد مغذی آن می شود در این رژیم هدف آن است که افراد بیشترین بهره را از پتاسیم موجود در سیب زمنی ببرند چون افراد بسیاری دچار کمبود پتاسیم هستند دو روش برای پخت سیب زمینی وجود دارد :

 • سیب زمینی هارا در آب شیرین آب پز کنید و سپس 24 ساعت در یخچال قرار دهیدتا خنک شود آبی که با آن سیب زمینی ها را هم پخته اید را نگه دارید چون سرشار از مواد مغذی است و در طول روز آن را بنوشید .

 • می توانی سیب زمینی ها را کباب یا بخار پز کنید و سپس 24 ساعت در یخچال قرار دهید تا خنک شوند چون گذاشتن آن ها در یخچال نشاسته های مقاوم آن را افزایش می دهد و به احساس سیری و کنترل اشتها کمک می کند اگر به هر دلیلی نسبت به نشاسته مقاوم حساس هستید و بعد از خوردن سیب زمینی پخته احساس نفخ می کنید باید آن ها را به صورت گرم بخورید .

تا چه مدتی باید رژیم را ادامه داد ؟

گفته شده است که طول مدت رژیم سیب زمینی بستگی به هدف فرد دارد این رژیم راتا زمان رسیدن به تناسب اندام ادامه دهید افرادی این رژیم را برای 10 روز یک ماه و حتی یک سال انجام داده اند اما رعایت کردن چنین رژیمی برای 3 تا 5 روز توصیه می شود البته بعضی نیز به صورت هفتگی انجام می دهند یعنی سه روز در هفته را رژیم می گیرند و روزهای دیگر را عادی می خوردند و سپس در هفته های آینده به مرور به تعداد روزها اضافه می کنند که این روش هم مناسب همه است .

در 5. 1 کیلو سیب زمینی چه مواد مفیدو مغذی وجود دارد ؟

 • 1034 کالری
 • 244 گرم کربوهیدرات
 • 32.7 گرم فیبر
 • 13 گرم یا 3. 3 قاشق چای خوری قند
 • 1 گرم چربی
 • 22 گرم پروتئین
 • ویتامین ب و ب کمپلکس
 • ویتامین سی
 • مس آهن و منیزیم و منگنز و زینک و پتاسیم و فسفر

مواد مغذی داخل سیب زمینی زیاد است اما شامل ویتامین ها ی مورد نیاز بدن نمی شود به همین علت توصیه میشود از رژیمی استفاده کنید که شامل تمام گروه های غذیی باشد .ادامه دادن این رژیم برای مدت طولانی باعث بوجود آمدن کمبود جدی برخی مواد مغذی در بدن می شود.

مزایای رژیم سیب زمینی :

این ماده ی غذایی سبب بالا رفتن ناگهانی قند خون نمی شود آن هم به دلیل داشتن نشاسته ی مقاوم است نشاسته ی مقاوم باعث کاهش سطح گلوکز در پاسخ به وعده غذایی می شود و حساسیت انسولین را بهبودمی بخشد . فیبر بالای این ماده ی غذایی بسیار ضروری برای بدن است ولی همیشه سعی کنید از یک ماده ی غذایی برای رژیم گرفتن استفاده نکنیدیا اگر این کار را می کنید با پزشک مشورت کنید .

برای رسیدن به تناسب اندام با ما تماس بگیرید .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *