نکات غلط در کاهش وزن کدامند ؟Reviewed by Mehdi kh on May 19Rating: 5.0

وقتی دچار اضافه وزن می شوید و می خواهید وزن کم کنید می دانید که روش های و رژیم های متنوع و گوناگونی وجود دارد و دوستان و اطرافیان هم گاهی توصیه هایی می کنند که ممکن است اصلا صحت نداشته باشد یا به کل اشتباه باشد و حتی سلامتی شما را تحت شعاع قرار دهد .

برای رهایی از مشکلات چاقی با ما مشورت کنید

تنها راه لاغری گرفتن رژیم های سخت است :

 بسیاری از ما فکر می کنیم که تنها راه رسیدن به تناسب اندام گرفتن رژیم های سخت است بسیاری از افراد فکر می کنند که اگر به طور منظم ورزش کنند و رژیم غذایی مناسبی داشته باشند ، تمام راه را رفته اند اما چیزی که بسیار مهم است این است که بدانید امروزه راه های مختلف وجود دارد . زمانی که بدن شما تحت استرس و فشار مداوم قرار بگیرد ، بر خلاف میل تان عمل می کند و تمام انرژی خود را صرف از بین بردن استرس می کند و در نتیجه لاغری درکارنخواهد بود امروزه روش هایی مانند کرایولیپولیز نیز بسیار موثر هستند و می توانید سریعتر نتیجه بگیرید کافی بیشتر تحقیق کنید . بسیاری از ما به سفارش برخی از دوستان برای کاهش وزن ، رژیم غذایی خود را بیش از حد محدود می کنند و چیزی جزسختی کشیدن بیهوده ، میل بیش از حد به غذا و حریص شدن در آن ها را به وجود نمی آورد .محدود کردن بیش از حد ، گرسنگی شما را افزایش می دهد و انرژی تان را تا حد زیادی می کاهد و در نتیجه میل شما به غذا افزایش پیدا می کند و حتی بعد از رژیم هم احساس سیری پیدا نمی کنید و احتمال بازگشت شما به وزن قبلی تا حد زیادی بالا خواهد رفت.

توجه نکردن به احساس گرسنگی  :

بیشتر ما فکر می کنیم که در صورتی وزن کم خواهیم کرد که گرسنگی را احساس کنیم و دائما به دلیل نخوردن غذا احساس گرسنگی داشته باشیم . حتی در هنگام گرسنگی نیز از مصرف غذا اجتناب می کنیم  زیرا تصور می کنیم  که با این کار کالری هایی که به بدن می رسد ، محدود شده و راحت تر می توانید وزن کم کنند اما این عقیده کاملاً غلط است زیرا اگر گرسنگی شما شدید شود ، هنگام غذا خوردن بیش از همیشه غذا می خورید . هر چند این مشکل ممکن است با کاهش متابولیسم ، التهاب و ذخیره چربی در بدن خود روبرو شوید ؛ پس نباید بیش از حد به خودتان گرسنگی بدهید زیرا بسیار مضر است .

حذف کامل اسنک از رژیم غذایی :

به این نکنه توجه کنید که مصرف اسنک سالم مانع گرسنگی و سبب کاهش وزن می شود بسیاری از ما وقتی اسم اسنک را می شنویم یاد تنقلاتی می افتیم که سبب اضافه وزن می شوند . اگرمنظور ازاسنک چیپس، شکلات و بیسکویت است ، نباید از آنها استفاده نمود ولی می توانید  مقدارکمی ماست، یک مشت میوه ی خشک  یا مغزهای مفید را مصرف کنید ، در ایجاد سیری موثر است و روند سوخت وساز بدن را سریع می کند .

مصرف انواع دارو :

همیشه افرادی که برای لاغری عجله دارند سعی می کنند با ورش هایی سریع تر کاهش وزن پیدا کنند مانند مصرف برخی داروه ها و روش های دیگر این روش اصلا برای کاهش وزن مناسب نیست و باید بدانید که چربی هایی که طی سال ها در بدن خود ذخیره کرده اید به سادگی و با مصرف دارو از بین نمی روند ولی در روند کاهش وزن با مشورت پزشک می توانید در کنار ورزش و رژیم مناسب از دارو هم استفاده کنید اما فقط با مشورت پزشک نه توصیه ی دوستان .باید بدانیدکه استفاده از داروها ممکن است که روی مغز شما تاثیرات منفی بگذارد و آسیب های جبران ناپذیری را به بدن شما وارد کند  . باید یاد بگیرید که از روش های صحیح و سالم کاهش وزن استفاده کنید زیرا در غیر این صورت با بیماری مواجه می شوید و دیگر هیچ چیز مثل قبل نخواهد بود .

 اگر لاغر نباشی حتما سلامت هم نخواهی بود :

با توجه به حرف های همیشگی اطرافیان بسیاری از افراد فکر می کنند که لاغری مساوی با سلامتی است . به همین دلیل برای رسیدن به آن به هر کاری دست می زنند . اگر شما هم این عقیده را دارید ، هر چه سریع تر تغییر عقیده بدهید زیرا ممکن است راه های ناسالم برای لاغری منجر به دیابت ، فشار خون بالا و مشکلات قلبی شود . باید حتما با پزشک مشورت کنید .  

زیاد کردن مصرف پروتئین :

باید بدانیدکه تنها خوردن یکی ازمواد مغذی باعث مشکلات جدی در بدن می شود  . برای کاهش وزن اصولی و حفظ سلامتی باید سه نوع ریزمغذی کربوهیدرات، چربی و پروتئین مصرف شود تا نیازهای بدن تامین گردد. خوردن پروتئین، مانع از مصرف کافی کربوهیدرات های پیچیده، فیبر و آنتی اکسیدان می شود .

گوشت قرمز را حذف کنید :

برخی از اطرافیان توصیه می کنند که اگر لاغری می خواهی باید مصرف گوشت قرمز را حذف کنید .مصرف زیاد گوشت قرمز به علت دارا بودن چربی اشباع برای اندام ها و قلب مضر است اما مصرف متعادل گوشت قرمز بدون چربی سبب تامین آهن و پروتئین بدن می شود و برای سوخت وساز بدن و حفظ عضله، مفید است . بهتر است مواد مغذی وپروتئین را هرگز حذف نکنید .

 کربوهیدرات را حذف کنید :

گفتیم که نباید گروه های غذایی و ریز مغذی ها حذف شوند حذف کربوهیدرات هم اصلا درست نیست برای کاهش وزن از غلات سبوس دارکه حاوی کربوهیدرات هستند استفاده نمایید .

باید بدانیدکه برای وزن کم کردن لازم نیست به هر دری بزنید و مدام به توصیه های نادرست دوستان و آشنایان توجه کنید کافی است یک رژیم اصولی را دنبال کنید و ورزش را فراموش نکنید و برای چربی هایی که بسیار مقاوم هستند و می خواهید زودتر از بین بروند امروزه روش هایی مانند کرایولیپولیز و مزوتراپی و روش های زیادی وجود دارند که با مشورت با پزشک تان می توانید از آن ها هم استفاده کنید .

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 17 =