نکاتی که برای کاهش وزن باید به آن ها توجه کنید چیست ؟Reviewed by Mehdi kh on Mar 15Rating: 5.0

برای کاهش وزن فقط اینکه رژیم بگیریدو کمتر غذا بخورید کافی نیست برای این که نتیجه ی دلخواه را بگیرید باید نکاتی را رعایت کنید در این مقاله با ما همراه باشید و به این نکات توجه کنید .

برای رهایی از چاقی با ماتماس بگیرید .

شاید باه این موضوع فکر کرده باشید که  برای دریافت بیشترین تاثیر چربی سوزی، ورزش هوازی خود را برای چه زمانی باید برنامه ریزی کنید؟  قبل از صبحانه بعد از صبحانه هر زمانی که خواستید ؟ باید گفت هر زمانی که خواستید.

 شواهد زیادی وجود ندارد که ورزش با شکم خالی را حمایت کنند، مانند دویدن اول صبح بدون خوردن چیزی. با اینکه یک تحقیق قدیمی مربوط به محققان بلژیکی اظهار کرد این کار افزایش وزن را به حداقل می رساند، تحقیقات جدید هیچ مزیتی در آن پیدا نکردند.

بنابراین ورزش هوازی خود را برای زمانی بگذارید که حس می کنید بیشترین توان را دارید بهترین برنامه ورزشی آن است که بتوانید پیوسته دنبالش کنید .

 شاید این سوال برایتان پیش بیاد که زندگی جنسی فعال به عنوان یک ورزش محاسبه می شود. :

 متاسفانه رابطه جنسی تاثیر چندانی روی وزن ندارد. محققان می گویند یک رابطه جنسی طبیعی حدود ۶ دقیقه طول می کشد و یک مرد در آن حدود ۲۱ کالری می سوزاند. 

  بهترین روش برای کاهش وزن چیست؟

 برنامه غذایی یا ورزش برنامه غذایی + ورزش هوازی یا  برنامه غذایی + ورزش قدرتی : برنامه غذایی + ورزش قدرتی اگر می خواهید وزن کم کنید تنها روی برنامه غذایی یا ورزش حساب نکنید – هر دو با هم باید انجام شوند و ورزش مورد انتخابتان نیز اهمیت دارد. ترکیب ورزش قدرتی با برنامه غذایی از تاثیر گذارترین روش های سالم برای بهبود وزن و فرم بدن است. با کمک این روش هم لاغر می شوید و هم عضله سازی می کنید. 

مصرف یک نان شیرینی حلقوی در رژیم غذایی چه تاثیری دارد ؟

متاسفانه نان های شیرینی یکی از عوامل اصلی بحران افزایش وزن هستند. تحقیقات نشان دادند نسبت به ۲۰ سال گذشته تاکنون نان های شیرینی حلقوی ۱۰۰ درصد افزایش سایز داشتند و این یعنی مقدار زیادی کربوهیدرات خالی و اضافه وزن .

کدام یک از مواردی که ذکر می شود  برای کاهش چربی بدن در مدت زمان محدود مناسب است؟

 تمرینات ترکیبی با شدت بالا تحقیقات دانشمندان استرالیایی نشان دادند با اینکه هم تمرینات ترکیبی با شدت بالا و هم ورزش با شدت متوسط به بهبود فرم بدن کمک می کنند اما همین نتیجه را با ۴۰ درصد زمان کمتر در ورزش های ترکیبی با شدت بالا نیز دریافت خواهید کرد.  

باید بدانید که نوشیدن تقریبا دو لیوان آب قبل از وعده ی غذایی به کاهش وزن بسیار کمک می کند  ۴٫۵ کیلو بله نوشیدن آب حجم معده را پر می کند و احساس پری خواهید داشت و کمتر غذا می خورید.

 شرکت کنندگان در یک مطالعه روی چاقی که هم مشاور تغذیه دریافت می کردند و هم ۳۰ دقیقه قبل از هر وعده غذایی دو لیوان آب می نوشیدند در طی ۱۲ هفته توانستند حدود ۵ کیلو وزن کم کنند. 

برای چند وقت وزن خود را ثابت نگه دارید تا لاغر ماندن دائمی شود ؟

یک سال همین طور که وزن کم می کنید، بدن کمبود کالری را حس می کند و به حالت قحطی می رود، سرعت سوخت و ساز را کم می کند و بازگرداندن وزنی که کم کردید را برایتان ساده می کند.

اما اگر بتوانید به مدت یک سال مانع بازگشت وزن کم شده شوید، بدن وضعیت جدید را می پذیرد و سطح هورمون های جلوگیری از اشتها افزایش می یابد، همچنین سطح هورمون های افزایش دهنده نیز به حالت قبلی خود باز می گردند . بنابراین بعد از یکسال ثابت نگه داشتن وزن ساده می شود. 

خوردن مقدار زیادی غذای کربوهیدراتی در وعده شام بسیار مضر است برای رژیم شما و روند کاهش وزن تان :

 غلط در یک تحقیق که اخیرا انجام شده محققان به نتیجه رسیدند افرادی که برنامه غذایی کم کالری دارند و بیشترین حجم کربوهیدرات را برای وعده شب نگه می دارند حدود ۳ کیلو یا بیشتر از کسانی که کربوهیدرات را در طول روز پخش می کنند وزن کم کردند.

 محققان متوجه شدند این نوع رژیم گرفتن منجر به کاهش کمتر در هورمون کاهش گرسنگی ( لپتین) می شود. در این حالت افراد برای مدت زمان بیشتری احساس سیری می کنند بنابراین برای مدت زمان بیشتری به برنامه غذایی پایبند می مانند.  

خوب است که بدانیدکه از دست دادن ۸۰ دقیقه خواب به مدت ۸ شب می تواند منجر به افزایش روزانه کالری مصرفی می شود : اگر به این شکل از دو سمت دچار کمبود خواب شوید مجبورید برای جبران آن حدود ۵۴۹ کالری اضافی دریافت کنید که این معادل یک مافیم شکلاتی است.   ۱۰

باید وعده اصلی را  چه موقع میل کنیم ؟  

در وعده ی صبحانه ،  افرادی که بیشترین حجم غذا را به عنوان صبحانه   خورند در مقایسه با کسانی که وعده اصلی شان شام است شاهد کاهش چشم گیر از وزن هستند .

یک برنامه غذایی :

برنامه غذایی ۵:۲ – محدود کردن کالری تا ۶۰۰ به مدت دو روز و غذا خوردن به صورت عادی به مدت پنج روز – به همان منظوری که دیگر برنامه ها طراحی شدند کار می کند: از آنچه دریافت می کنید کالری بیشتری بسوزانید. در یک تحقیق شش ماهه محققان متوجه شدند این نوع رژیم مانند دیگر برنامه ها سبب کاهش وزن می شود. 

باید بدانید که  استراحت دادن در طول برنامه غذایی موجب از بین رفتن نتایج می شود.  در برنامه های غذایی کالری شماری، گاهی استراحت کردن بهتر از پیوسته ادامه دادن برنامه است.

دانشمندان استرالیایی به نتیجه رسیدد که وقتی یک مرد چاق به مدت ۱۶ هفته برنامه غذایی رعایت می کند اگر بین آن دو هفته استراحت کند و به میزانی که وزنش ثابت بماند غذا بخورد وزن بیشتری از کسی که پیوسته برنامه غذایی را رعایت کرده کم می کند. این استراحت کمک می کند سوخت و ساز سرعت سابق خود را حفظ کند و بدن به حالت تدافعی نرود .

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .  

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − دوازده =