مطالعات خاطر نشان می کند که نه تنها بعد از ورزش شدید ظاهر و احساس بهتری خواهید داشت، توانایی مغزی و افکار خلاق شما نیز افزایش خواهد یافت. همچنین، اگر ورزش تان را صبح هنگام انجام دهید، نمی گذارید که دوره ۱۲ ساعته بهبود خلق وخوی تان هدر برود.

برای مشاوره در زمینه لاغری در یک جلسه بدون جراحی درد و خونریزی کلیک کنید.

*همین امروز یک میان وعدة ذخيره سالم انتخاب کنید. هرجا میروید، آن را با خودتان ببرید.

*خوردن هر وعده غذا را حداقل ۲۰ دقیقه طول بدهید.

*برای دستیابی به خلق بهتر و نیروی تفکر بیشتر در تمام طول روز، صبح هنگام ورزش کنید.

اولین سفارش نوع بقيه سفارش ها را تعیین می کند

هرقدر تعداد افرادی که با آنها شام می خورید بیشتر باشد، احتمالا مقدار بیشتری هم غذا خواهید خورد. مردم وقتی با یک نفر شام می خورند، ۳۵ درصد بیش از زمانی که تنها هستند غذا می خورند. صرف غذا با بیش از ۴ نفر میزان غذایی را که می خورید تا ۷۵ درصد بالا می برد. وقتی افراد در گروههای ۷ نفره یا بیشتر غذا صرف می کنند، ۹۶ درصد بیش از زمان تنهایی غذا می خورند. وقتی با دوستانتان شام میل می کنید، انتظارات جمعی، بیش از آن چه تشخیص می دهید، تصمیم های شما را شکل می دهند.

جا افتادن» اصطلاحی است که دانشمندان علوم رفتاری به وسیله آن توصیف می کنند که چه طور مردم به اولین چیزی که می شنوند اعتماد می کنند. اگر شخصی بخواهد محصولی را به ۱۰۰ دلار بفروشد، شما فکر می کنید که اگر همان محصول را به ۷۵ دلار بخرید معامله خوبی کرده اید. تقریبا در هر خریدی، چه بزرگ یا کوچک، برچسب قیمت به عنوان هسته ای برای همه تخفیف ها و چانه زنی ها عمل می کند.

 همین پدیده، وقتی شما با دوستانتان بیرون از منزل شام می خورید، رخ می دهد. اولین شخصی که اعلام می کند چه غذایی را سفارش می دهد مسیری برای همه گروه به وجود می آورد. اگر اولین نفر غذای سالمی را انتخاب کند، فشار کمی به افراد دور میز وارد می شود تا به همان نحو غذای شان را سفارش دهند. اما اگر اولین نفری که سفارش می دهد مرغ سرخ کرده را انتخاب کند، این امر باعث می شود بقیه افراد تسليم وسوسه های شان بشوند و زیاده روی کنند. پژوهش ها نشان داده است که افراد با خودشان فکر می کنند « چیزی که من سفارش میدهم به بدی چیزی که او سفارش داده نیست و با این جمله انتخاب نادرست خود را توجیه می کنند.

نکات غذا خوردن در رستوران

حالا لحظه مهم دیگری را تصور کنید، وقتی پیشخدمت می پرسد: آیا کسی مایل است منوی دسر را ببیند. بیشتر اوقات، ما به هم نگاه می کنیم تا نظر دیگران را بدانیم، بعد یک نفر تصمیم می گیرد که منو را بپذیرد یا نه. اگر اولین نفر با منوی دسر موافق باشد، پیشخدمت برای همه افراد حاضر دسر خواهد آورد. در این شرایط، حتی اگر شما از ابتدا قصد نداشتید دسر سفارش بدهید، احتمالا تسلیم میشوید. دفعه آینده که با عدهای بیرون شام صرف می کنید، دقت کنید که چه طور انتخاب های شما روی دیگران تأثیر می گذارد. اگر تصمیم دارید که غذای سالم تری سفارش بدهید، در حالی که منو را نگاه می کنید، آن را با دوستانتان در میان بگذارید؛ با اولین شخصی باشید که سفارش می دهد، و بدین ترتیب، مسیری برای تصمیم های دیگران به سوی انتخاب های بهتر به وجود می آورید.

ستون فقرات خود را مجددا میزان کنید

زمانی که چرخ های یک اتومبیل میزان نیست، اتومبیل به جای اینکه مستقیم به جلوی حرکت کند به یک طرف کشیده می شود و به تدریج این تنظیم نبودن چرخ ها موجب ساییدگی و ناهمواری چرخ های ماشین میشود. نظیر همین مشکل، وقتی حرکات شما متوازن و تنظیم نباشد، در بدن تان رخ می دهد. به عنوان مثال، استفاده کردن از یک سمت بدن بیشتر از طرف دیگر، در طول زمان، فرسودگی غیرقرینه و مشکلات جدی پشت را به همراه دارد.

 حتی اگر شما در حال حاضر دردی در پشت خود نداشته باشید، احتمالا این درد زمانی سراغ شما خواهد آمد. هرقدر ما بی تحرک تر می شویم و به همان نسبت نیز وسایل الکترونیک به زندگی ما هجوم می آورند، احتمال بدتر شدن وضعیت ستون فقرات مان در طول زمان افزایش می یابد و برای آن دسته که دچار مشکلات مزمن پشت و کمرند، کوچک ترین کاری، نظیر بستن بند کفش، می تواند زنجیره ای از رویدادهای دردناک را شروع کند.

 همان طور که یکی از جراحان ستون فقرات نشان داده است، باید مراقب خم شدن، بلند کردن اجسام، و به خصوص چرخش بود. در این سه حرکت ستون فقرات شما بیشتر از سایر موارد آسیب پذیر و مستعد ابتلا به جراحت است. وقتی که لازم است خم شوید و چیزی را بلند کنید، به جای کمرتان از زانوهای تان استفاده کنید. صاف بایستید و همیشه حتی وقتی عطسه می کنید، از پشت تان محافظت کنید، و سعی کنید وقتی دستتان را دراز می کنید، بدن تان بیش از حد کشیده نشود.

 اگر مجبورید کیف یا ساکی را بیش از یک بلوک (حدود ۱۰۰ متر) حمل کنید، به دفعات آن را از این دست به آن دست بدهید، یا از کوله پشتی استفاده کنید تا فشار را در دو طرف بدن به طور مساوی تقسیم کند. من توجه کرده ام زمانی که بچه هایم را بغل میکنم، جابه جا کردن آنها از یک طرف به طرف دیگر کارم را راحت تر می کند. حتی وقتی از سوپر مارکت به خانه می روم، به جای این که یک کیسه سنگین در دست مسلطم حمل کنم، دو کیسه سبک تر را با دو دستم میگیرم.

زمانی که از کامپیوتر استفاده می کنید، ابتدا صفحه کلید، صفحه نمایش و صندلی تان را تنظیم کنید. سپس آن ها را طوری هماهنگ کنید که حرکات تکراری را به حداقل برسانید. اگر سالها برای کار کردن با «موس» از دست راستتان استفاده کرده اید، سعی کنید استفاده از دست چپ را امتحان کنید. من تا آنجا پیش رفته ام که ترک پد» را در سمت راست و چپ کامپیوترم گذاشته ام تا خود را وادار کنم از هر دو دستم به تناوب استفاده کنم. با انجام دادن این کار طی چند سال، درد مزمن مچ دست و شانه ام از بین رفته است.

برای مشاوره در زمینه لاغری در یک جلسه بدون جراحی درد و خونریزی کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 3 =