یکی از گیاهان مفید در کاهش وزن همین گیاه پائودارکو است . می دانید که برای اینکه همواره اندام خود را متعادل نگه بدارید و چاق نشوید باید ا زگیاهان مفیدو موثر در سلامت و تناسب اندام استفاده کنید در این مقاله شما رابا یکی از این گیاهان بیشتر اشنا خواهیم کرد با ما همراه شوید .

برای لاغری و کاهش سایز سریع و بدون جراحی کلیک کنید.

 گیاه پائودارکو و کاهش وزن و لاغری با ان :

 گیاه پائودارکو

گفتیم که گیاه پائودارکو مکملی است که از پوست داخلی درخت گرمسیری تهیه شده است . خوب است بدانید که پائودارکو به کاهش وزن کمک کند. جالب است بدانید که مطالعات روی موش ها نشان می دهد که عصاره پائودارکو ، لیپاز پانکراس را مهار می کند ، آنزیمی که به بدن کمک می کند تا چربی های رژیم غذایی را هضم و جذب کند. جلوگیری از هضم چربی را کاهش می دهد، در نتیجه کالری قابل جذب کمتری دارد در یک تحقیق مشخص شد که موش هایی که با عصاره پائودارکو تغذیه شده بودند ، به طور قابل توجهی وزن خود را نسبت به افراد دارونما کاهش دادند. به همین ترتیب ، در یک آزمایش در موش هایی که رژیم غذایی پرچربی داشتند ، عصاره در برابر افزایش وزن بدن محافظت می شود.

با این حال ، مشخص نیست که آیا عصاره گیاه پائودارکو برای جلوگیری از جذب چربی در رژیم غذایی در انسان موثر است. حتی در آن زمان ، جلوگیری از جذب چربی در رژیم غذایی می تواند عوارض جانبی زیادی ، از جمله لکه بینی روغنی روی لباس زیر ، حرکات روده ای فوری ، عدم توانایی در کنترل حرکات روده ، مدفوع شل و مدفوع چرب یا چرب ایجاد کند. عصاره پائودارکو در حالی که آزمایش نشده است ، اگر جلوی جذب چربی در انسان را بگیرد ، ممکن است باعث این عوارض شود.

باید این را بدانید که عصاره پائودارکو به صورت کپسول ، مایع و پودر موجود است به طور سنتی ، 2الی 3 قاشق چای خوری حدود پانزده گرم پوست به مدت یک ربع در آب جوشانده و 3 بار در روز به عنوان چای مصرف می شود اما ترکیبات مفیدی که تأثیرات آن را به پائودارکو می دهند ، در آب کمتر استخراج می شوند عصاره های مایع پائودارکو انتخاب بهتری است زیرا با حل شدن پوست در الکل ، که بیشتر ترکیبات قوی آن را بیرون می کشد ، حاصل می شود در حقیقت ، در یک مطالعه آزمایش لوله ای که اشکال مختلف پائودارکو را بررسی می کند ، عصاره مایع تنها شکلی است که از رشد تومور جلوگیری می کند.

تولیدکنندگان معمولاً مصرف 1 الی 2 میلی لیتر از عصاره مایع را 3 بار در روز توصیه می کنند. همچنین اگر می پائودارکو را به صورت کپسول خریداری کنید، دوز پیشنهادی آن 2 الی 4 کپسول 500 میلی گرمی است که 1 الی 2 بار در روز مصرف می شود. در حالی که اطلاعات دوز محدود باقی می ماند ، دوز مناسب ممکن است بسته به عواملی مانند سن و وزن متفاوت باشد پس برای مصرف حتما با پزشک مشورت کنید .

 گیاه پائودارکو – مزایا و خواص این گیاه :

 گیاه پائودارکو

شاید اسم گیاه پائودارکو را کمتر شنیده باشید . باید بدانید که پائودارکو نوعی چای گیاهی محسوب می‌شود که از پوسته داخلی درختان همیشه سبز تاببوا تهیه می شود این گیاه  مدت هاست که برای درمان طیف وسیعی از بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان یک مکمل ، برای کاهش التهاب و ترویج کاهش وزن به بازار عرضه می شود. چوب آن فوق العاده متراکم و مقاوم در برابر پوسیدگی است که توسط مردم بومی برای ساختن کمان های شکار استفاده می شود. علاوه بر این ، قبایل از مدت ها قبل از پوست داخلی آن به عنوان درمانی برای معده ، پوست و بیماری های التهابی استفاده می کردند. چندین ترکیب به نام نفتوکینون از این پوست داخلی جدا شده اند و فکر می کنند مسئول مزایای ظاهری آن هستند.

باید بدانید که تحقیقات نشان می دهد که عصاره گیاه پائودارکو دارای خواص ضد باکتری و ضد قارچی است عصاره پائودارکو در برابر تعدادی از ارگانیسم های ایجاد کننده بیماری محافظت می کند و همچنین ممکن است از رشد باکتری های عفونی در سیستم هضم شما جلوگیری کند. اعتقاد بر این است که عصاره پائودآرکو از التهاب (پاسخ طبیعی بدن شما به آسیب) جلوگیری می کند.

در حالی که سطح پایین التهاب مفید است ، تصور می شود که التهاب مزمن منجر به بیماری هایی مانند سرطان ، چاقی و بیماری های قلبی شود چندین مطالعه حیوانی و لوله آزمایش نشان می دهد که عصاره پائودارکو از انتشار مواد شیمیایی خاصی که باعث پاسخ التهابی در بدن شما می شوند ، جلوگیری می کند . به همین ترتیب ، مطالعه دیگری روی موش ها نشان داد که عصاره پائودارکو  از تولید ترکیبات شایع در بسیاری از بیماری های التهابی مزمن جلوگیری می کند . نتیجه ای که گرفته شد این بود که پائودارکو ممکن است به تسکین انواع شرایط التهابی کمک کند. با این حال ، مطالعات روی انسان قبل از توصیه مورد نیاز است.

معایب مصرف پائودارکو:

ممکن است مشکلاتی با مصرف گیاه پائودارکو حاصل شود که عوارضی به همراه دارد مانند : استفراغ و حالت تهوع ، رقیق شدگی خون، تغییر رنگ ادرار، کم خونی . از آنجا که عصاره پائودارکو ممکن است خون شما را رقیق کند ، در صورت استفاده از داروهای رقیق کننده خون یا قرار است تحت عمل جراحی قرار بگیرید ، از مصرف آن خودداری کنید باید در صورت بارداری یا شیردهی مصرف گیاه پائودارکو را متوقف کنید . علاوه بر این ، مهم است که اطمینان حاصل کنید محصول شما از یک تولید کننده معتبر است اگر می خواهید پائودارکو را امتحان کنید ، ابتدا با پزشک خود مشورت کنید .

در حالی که مطالعات لوله آزمایش و حیوانات نشان می دهد که این پوست به درمان برخی از عفونت ها کمک می کند و التهاب را کاهش می دهد ، مطالعات در مورد انسان وجود ندارد بنابراین ، اثر و ایمنی عصاره پائودارکو تا حد زیادی ناشناخته مانده است اگر می خواهید این مکمل را امتحان کنید ، احتیاط کنید و حتما با پزشک مشورت کنید زیرا ممکن است مشکلات جدی برایتان ایجاد کند پس همواره قبل از هر اقدامی برای کاهش وزن با پزشک مجرب مشورت کنید .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *