رژیم لاغری سریع که به شما کمک می کند به سرعت وزن کم کنید رژیم لاغری با کف دست است که بیشتر از 5 روز نباید ادامه داشته باشد . این رژیم با توجه به اندازه کف دست شما تعیین می کند که چه میزان ماده غذایی برای بدن شما کافیست. برای کاهش وزن و از بین بردن چربیهای اضافه باید از یک رژیم لاغری استفاده کنید مشکل اینجاست که بیشتر کسانی که رژیم می گیرند نمی دانند مقدار درست مصرف مواد غذایی مختلف چقدر است و باید چه مقدار مواد غذایی را مصرف کنند طبق گفته های محققان میزان خوردن مواد غذایی ، حتی مواد غذایی کالری سوز هم لاغری و چربی سوزی بدن را دچار نوسان می کند جالب است بدانید که مطالعات و بررسی ها  نشان می دهد که با استفاده از اندازه کف و انگشتان دست ، خودتان می توانید یک رژیم لاغری و برنامه غذایی کاملا سالم و موثر برای خود تعیین کنید.

رژیم لاغری سریع
رژیم لاغری سریع-کلینیک رسپینا

رژیم لاغری سریع با استفاده از کف دست

رژیم لاغری کف دست-مصرف اسفناج :

در این رژیم لاغری سریع می توانید به اندازه ی دوکف دست کامل اسفناج مصرف کنید .این میزان اسفناج خام مقدار مورد نیاز بدن شما درهر روز است. اصلی ترین نکته در مصرف سبزیجات ، مصرف آنها به صورت خام است و پختن این دسته از موادغذایی توصیه نمی شود. همانطور که متوجه شدید مصرف اسفناج دوبرابر مصرف گوشت قرمز است که البته متخصصین تغذیه مصرف دوبرابر میزان توصیه شده در این بخش را هم در رژیم های لاغری جایز می دانند. پس در این رژیم لاغری هر روز هشتاد گرم اسفناج می توانید مصرف کنید.

رژیم لاغری کف دست – میوه ها:

مقدار مصرف میوه ها هم باید به اندازه ی دو کف دست یعنی 250 گرم  می باشد میوه هایی مانند توت فرنگی و کلا میوه های ریزتر مصرف این دسته از میوه ها سه مرتبه در هر پنج روز توصیه می شود. در رابطه با میوه های درشت تر با توجه به اندازه کالری هر یک را خرد کرده و به این میزان مصرف کنید.

رژیم لاغری کف دست – مصرف بروکلی :

مقدار مصرف بروکلی هم یک کف دست است . می دانید که متخصصان تغذیه اصولا کلم بروکلی را در اکثر برنامه های غذایی و رژیم های لاغری جای می دهند چرا که یکی از تسریع کننده های فرآیند چربی سوزی و کاهش وزن بدن است اما مصرف بیش از حد ان به هیچ وجه توصیه نمی شود و میزان هشتاد گرم کلم بروکلی دو بار در روز کافیست.

رژیم لاغری کف دست و گوشت قرمز :

جالب است که توجه کنید که در این رژیم لاغری مصرف هر نوع گوشت قرمز به اندازه یک کف دست کافیست. برای کسب پروتئین مورد نیاز بدن میزان تعیین شده صد گرم گوشت یعنی به اندازه کف دست است و به ضخامت یک کاغذ مقوایی دولایه است در یک روز کافیست و در ضمن مصرف بیشتر از پانصد گرم گوشت قرمز در هفته ممنوع است نباید مصرف شود .

رژیم لاغری کف دست – مصرف مغزها و اجیل ها :

مقدار مصرف مغزها باید به اندازه ی یک کف دست گود شده باشد آجیل و دانه های روغنی بهترین اسنک ها هستند به دلیل غنی بودن از املاح معدنی مصرف آن برای بدن ضروری است اما به اندازه استاندارد و مورد نیاز بدن. سعی کنید این دسته از خوراکی ها را یک به یک بخورید و از زیاد خوردن بپرهیزید .

رژیم لاغری کف دست – مصرف سیب زمینی :

مصرف سیب زمینی باید به اندازه ی یک مشت کاملا بسته باشد  معمولا مصرف سیب زمینی برای خانم ها با 200 کالری و برای آقایان با 250 کالری آزاد است ولی بیشتر از آن رژیم لاغری و نتیجه ی کاهش وزن را دچار اختلال می کند. این میزان سیب زمینی یکبار در برنامه غذایی شما کافی است

رژیم لاغری کف دست – مصرف پاستا :

مقدار مصرف پاستا باید به اندازه ی یک مشت بسته باشد . شاید به نظرتان این میزان کم باشد اما میزان ماکارونی و پاستا بعد از پخت دوبرابر میشود. این مقدار ماکارونی وزنی به اندازه 75 گرم دارم اما کالری آن 219 کالری است پس باید در خودرن آن در جریان لاغری و استفاده از یک رژیم لاغری درست ناپرهیزی نکنید.

رژیم لاغی کف دست – مصرف روغن ها :

مقدر مصرف روغن ها باید به اندازهی انگشت شصت تان که همان یک قاشق چایخوری است می باشد هر نوع چربی شامل روغن زیتون ، کره ، روغن نباتی و گیاهی و کره بادام زمینی نباید بیشتراز یک قاشق چایخوری مصرف شوند.. به گفته ی متخصصان تغذیه و رژیم درمانی مصرف این دسته از مواد غذایی باید به نوعی باشند که داخل معده شما گوشه ای کوچک را به خود اختصاص دهند. بنابراین در دوران کاهش وزن و رژیم لاغری روزانه به همین میزان چربی استفاده کنید نه بیشتر و نه کمتر.

رژیم لاغری کف دست – مصرف پنیر :

میزان مصرف پنیر به اندازه ی دو بند انگشت می باشد بدن شما به کلسیم نیاز دارد برای تامین نیاز بخشی از کسیم بدن میتوانید روزانه 30 گرم پنیر میل کنید. در این رژیم لاغری توصیه می کند که بیشتر از این میزان پنیر را در طول روز مصرف نکنید چرا که از کوچک شدن سایز کم و شکم جلوگیری می کند.

رژیم لاغری کف دست – مصرف انواع کیک :

شما می توانید به اندازهی دو انگشت اشاره تان کیک بخورید . کیک ها و نان های روغنی بخشی از اسنک های پرطرفدار هستند اما در خوردن آنها نباید زیاده روی کرد. مقدار توصیه شده از این دسته خوراکی ها در هر واحد  همانطو رکه اشاره کردیم به اندازه دو انگشت اشاره یعنی  185 کالری بدن شما را تامین می کند.

رژیم لاغری کف دست – گوشت ماهی :

مقدار مصرفی ماهی هم باید به اندازه ی یک کف دست باشد . مصرف ماهی به دلیل داشتن املاح معدنی و چربی امگا 3 یکی از بخش های حذف ناپذیر برنامه غذایی تمام افراد است ولی در این میان افرادی که قصد کاهش وزن و لاغرشدن را دارند باید در یک وعده به اندازه 150 گرم معادل اندازه کامل یک دست ماهی مصرف کنند. با توجه به نیاز بخش های مختلف بدن به خصوص مو به سلنیوم و املاح معدنی موجود در ماهی های سفید مصرف ماهی بایستی به طور مداوم در برنامه غذایی جای بگیرد.

 

 

11 نظر برای «معروف ترین رژیم لاغری سریع | کف دست ✌»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *