رژیم غذایی پائولو یک برنامه ی غذایی می باشد که شامل عناصر بسیار سالم است . خوردن غذا های تمیز و سالم نه تنها یک هنر است بلکه باید به یکی از ضروریات زیاد زندگی فرد تبدیل شود . باید در کنار یک رژیم غذایی سالم حرکات فیتنس و ورزشی را نیز در پیش بگیرید . بدن هر کسی در نیازهای مواد غذایی با دیگری متفاوت است . این تفاوت از بیولوژیک بدن هر فرد می اید به همین دلیل است که توصیه می شود که قبل از رژیم غذایی با پزشک مشورت کنید .

برای رهایی از چربی های اضافه و رسیدن به سلامتی و تناسب اندام با ما تماس بگیرید .

رژیم پائولو:

متخصصان رژیم جدیدی را توصیه می کنند به نام رژیم پائولوکه می تواند تمام مواد مغذی و مورد نیاز را به بدن شما برساند . این رژیم تعادل مواد مغذی و چربی های سالم دیگر ترکیبات حیاتی را برای شما فراهم می کند . این رژیم ترکیبی از رژیم وگان و پائولو است در رژیم پائولو غذاهایی به کار می رود که مربوط به منطقه پالئولیتیک است و دراین رژیم از سبزیجات و میوه ها و ماهی و گوشت قرمز در کنار حذف لبنیات غلات روغن ها نمک و کافئین استفاده می شود.

رژیم وگان هم بر اساس مصرف گیاهان است . و به این دلیل که در رژیم وگان به هیچ عنوان از محصولات حیوانی استفاده نمی شود به همین دلیل به طور کلا گوشت و لبنیات از آن حذف شده است . رژیم پائولو کمی انعطاف پذیرتر است و دستتان درانتخاب مواد غذایی باز تر است . و پائولونیز می تواند یک جایگزین مناسب تر به جای این دو باشد زیرا تعادل بیشتری را رعایت کرده است .

مصرف کربن ها و مواد غذایی حاوی گلایسمیک بالا محدود شده است که باعث می شود قند خون فرد بالا برود و کنترل اشتهای خود را از دست بدهید . دکتر هایمن رژیم پائولورا با اهدافی مشابه طراحی کرد و اهداف خاص این رژیم مصرف غذاهای ارگانیک و تازه می باشد و شامل سبزیجات است و علاوه بر ان رژیم پائولوتاکید زیادی روی محصولات با کیفیت دارد . 

در رژیم پائولو باید چه غذاهایی را مصرف کنیم :

مصرف سبزیجات و میوه ها  : 

دراین رژیم باید از سبزیجات و میوه ها استفاده کنید این ها باید شامل 75 درصد کل مصرف شما باشند . برای حداقل رساندن پاسخ قند خون تان باید از میوه ها و سبزیجاتی مانند توت ها و سبزیجات غیر نشاسته ای که شاخص گلیسمیک ان کم باشد مصرف کنید . مقدار کمی از سبزیجات نشاسته دار و میوه های قند دار ممکن است برای افرادی که قبل از شروع رژیم غذایی کنترل قند خون سالم دریافت کرده اند مجاز باشد . 

مصرف پروتئین  کافی :

رژیم غذایی پائولوبر غذاهای گیاهی تاکید می کند دریافت پروتئن کافی از منابع حیوانی همچنان دلگرم کننده است به خاطر داشته باشید که چون 75 درصد از رژیم غذایی از سبزیجات و میوه ها گرفته می شود کم تراز 25 درصد برای پروتئین های گیاهی باقی می ماند .

درنتیجه شما جذب گوشت کمتری نسبت به رژیم غذایی معمولی خود خواهید داشت . در رژیم غذایی پائولواز خوردن گوشت یا تخم مرغ تغذیه شده به صورت مرسوم جلوگیری می کند . در عوض بر منابع تغذیه شده با سبزیجات و  منابع گیاهی گوشت گوساله مرغ و تخم مرغ کامل تاکید دارد اما مصرف ماهی را هم تشویق می کند.

مصرف چربی های سالم  و گیاهی :

در این رژیم غذایی توصیه شده است که چربی ها ی سالم را از منابع خاص مانند موارد زیر تامین کنید :

دانه ها : به جز روغن دانه های پردازش شده
آووکادو و زیتون 

نارگیل روغن خالص نارگیل 

امگا 3 که از ماهی های کم جیوه یا جلبک بدست می اید 

آجیل ولی بادام را نباید مصرف کنیم 

برخی سبزیجات و حبوبات کامل مصرف می شوند و اگرچه بسیاری از حبوبات و دانه ها به خاطر پتانسیل تاثیر گذاری بر قند خون از رژیم غذایی پائولوحذف می شوند اما از دانه ها و حبوبات بدن گلوتن در مقادیر محدود باید استفاده شود. 

مصرف غلات و دانه ها :

از برخی غلات که می توانید در این رژیم از ان استفاده کنید عبارتنداز : کینوا تاج خروس ارزن جو دو سر برنج قهوه ای عدس و نخود و لوبیا ی سیاه و لوبیا چیتی و …

فوایدی که  رژیم پائولو برای بدن دارد :

رژیم پائولورژیم سالمی است که می تواند به سلامت شما کمک کند این رژیم بر مصرف سبزیجات و میوه ها تاکید دارد میوه ها  و سبزیجات سرشار از فیبر و ویتامین و مواد معدنی و ترکیبات گیاهی برای جلوگیری از بیماری و کاهش استرس و التهاب اکسیداتیو هستند .این رژیم بسیارسالم است و اگر به سبک زندگی شما تبدیل شود میتوانید مطمئن شوید که بر طول عمر خود خواهید افزود و در سلامت زندگی خواهیدکرد با تناسب اندام . رژیم پائولوبر چربی های سالم و غیر اشباع از ماهی اجیل دانه ها و گیاهان دیگر تاکید دارد که تاثیر مثبتی بر سلامت قلب دارند . 

آیا رژیم پائولو معایبی هم دارد :

با توجه به نکات مثبتی که به ان ها اشاره کردیم این رژیم نکات منفی چندانی ندارد اما برای شروع ان باید با پزشک مشورت کنید . برای شروع هر رژیم غذایی لازم است که با پزشک خود مشورت کنید . 

در رژیم پائولو از مصرف چه مواد غذایی باید خودداری کنید ؟

لبنیات : مانند شیر گاو ماست و پنیر به شدت اجتناب شده است . بااین حال غذاهای تهیه شد ه از شیر گوسفند و بز در مقادیر کم امکان پذیر است . 

گلوتن : از گلوتن نمی توانید استفاده کنید . دانه هایی که حاوی گلوتن نیستند هم دراین رژیم جای ندارند . 

حبوبات : به خاطر اینکه حبوبات باعث افزایش قند خون می شوند ازان ها پرهیز می شود . ولی عدس گاهی می توانید مصرف کنید .

شکر : مصرف هر نوع شکر دراین رژیم بسار محدود است .

روغن ها: از مصرف روغن های کلزا و سویا و افتابگردان و روغن ذرت تقریبا همیشه اجتناب کنید .

مکمل های غذایی : نگهدارنده ها و رنگ های مصنوعی وطعم دهندها منع شده اند .

برای رسیدن به تناسب اندام در سلامت کامل فقط با ما تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *